ALBANIA – CZARNOGÓRA  – GRECJA (Wyspa Korfu) foto tour 2021

Wspaniałe krajobrazy Albanii i Czarnogóry. Fotopodróż wzdłuż najpiękniejszego europejskiego wybrzeża. Malownicza Boka Kotorska i urokliwa Budva. Starożytne zabytki i pozostałości z czasów osmańskich. Meczety obok prawosławnych monastyrów. Miasto Tysiąca Okien i Miasto Srebrnych Dachów. Bałkańskie Pompeje i albańskie fiordy. Labirynt uliczek w Korfu. Czas na fantastyczne zdjęcia.
24-04 - 03-05-2021
4960
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy autokarem/mini busem (w zależności od wielkości grupy),
  • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 500 PLN,
  • 8 śniadań,
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | TIRANA (Albania)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Tirany.
Dzień 2 | TIRANA – KRUJE
Objazd miasta. Na trasie najważniejsze miejsca stolicy Albanii, w tym plac Skanderbega z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową oraz piramida Hodży. Spacer przez dawną dzielnicę prominentów z domem Envera Hodży, dyktatora Albanii. Przejazd do malowniczo położonej na wzgórzu miejscowości Kruje (Kruja), historycznej stolicy Albanii. Plener fotograficzny wśród oryginalnej albańskiej architektury i na tradycyjnym targu. U podnóża warowni znajduje się meczet oraz stary osmański bazar. Można tu kupić unikatowe, ręcznie tkane dywany, kobierce i serwety.
Dzień 3 | KRUJE – JEZIORO KOMAN – SHKODER
Przejazd nad jezioro Koman, nazywane albańskimi fiordami. Efektowny plener fotograficzny z pokładu statku – tematem są przeglądające się w opalizująco zielonej wodzie strome wzgórza. Krajobraz dopełniają widoczne na dalszym planie wysokie góry. Przejazd do Shkoder (Szkodra), nad którym dominuje rozległa XIII-wieczna twierdza Kalaja Rozafa z cudnym widokiem na Jezioro Szkoderskie. Czas na zdjęcia.
Dzień 4 | STARY BAR (Czarnogóra) – BUDVA
Przekroczenie granicy z Czarnogórą. Fotografowanie urokliwego miasta Stary Bar. Od czasu trzęsienia ziemi w 1979 r. miasto jest opuszczone, ale jego ruiny i tak robią ogromne wrażenie. W architekturze tego starożytnego miasta spotykają się wpływy wszystkich kultur rządzących miastem w ciągu tysiącleci. Znaleźć tu można rzymskie zdobienia, czarnogórskie pałace, tureckie łaźnie oraz włoskie detale. Przejazd do Budvy położonej na wysuniętym w morze cyplu. Spacer z aparatem przez liczące prawie 2500 lat Stare Miasto. Z nadmorskiej twierdzy rozpościera się wspaniały widok na czarnogórski półwysep Sveti Stefan, zwany miniaturowym Dubrownikiem, będący dziś ekskluzywnym ośrodkiem hotelowym. Kamienne domki z czerwonymi dachami, skaliste wybrzeże i granatowe morze są niezwykle fotogeniczne. Miasto otaczają mury obronne, przy których wznosi się najstarszy zabytek – kościół Santa Marija in Punta z cudownym obrazem „Madonna de Punta”.
Dzień 5 | KOTOR – DURRES (Albania)
Przejazd do Kotoru, jednego z najbardziej urokliwych miast na bałkańskim wybrzeżu. Miasto położone jest zjawiskowo nad wąską Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), która do złudzenia przypomina krajobraz norweskich fiordów. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Miasto zachowało swój średniowieczny charakter. Otoczone potężnymi murami pełne jest wąskich, krętych uliczek i nieregularnych placów zabudowanych białymi domami z miejscowego kamienia. Ich dachy w kolorze ochry pięknie współgrają z błękitem wody i zielenią masywu Lovćen. W mieście zachowało się wiele pałaców i świątyń, w tym cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia z początku XVI w. Plener wśród krętych uliczek Starego Miasta. Fotografowanie kotorskiej starówki z poziomu ulicy oraz z wysokości ponad 250 m z twierdzy św. Jana. Powrót do Albanii – Durres.
Dzień 6 | ARDENICE – APOLLONIA – WLORA
Przejazd do miejscowości Ardenice, gdzie znajduje się XIII-wieczny klasztor, zbudowany z kremowego kamienia z pięknymi krużgankami i złoconym ikonostasem, a następnie do parku archeologicznego Apollonia – ruin starożytnego miasta o tej samej nazwie. W sąsiedztwie znajduje się pełen uroku średniowieczny monastyr. Czas na zdjęcia. Dalszy przejazd na południe do miejscowości Wlora (Vlorë) położonej na styku dwóch mórz – Adriatyckiego oraz Jońskiego. Zachód słońca na plaży.
Dzień 7 | PRZEŁĘCZ LLOGARASE – BUTRINT – SARANDA
Przejazd w kierunku Parku Narodowego Llogarase na położoną 1000 m n.p.m. przełęcz Llogarase, z której roztaczają się bajkowe widoki na wybrzeże. Powrót nad morze. Przejazd wzdłuż wybrzeża nad zatokę Porto Palermo. Plener na słynnym zamku Ali Paszy, który wspaniale prezentuje się na tle morza i opadających stromo do wody gór Llogarase. Przejazd do Butrintu zwanego Bałkańskimi Pompejami. Zdjęcia wśród ruin starożytnego miasta. Na szczególną uwagę zasługują amfiteatr z III w. p.n.e., pozostałości rzymskich łaźni, agora, świątynie Asklepiosa i Minerwy oraz aleja ceremonialna. Przejazd drogą wzdłuż jednego z najpiękniejszych europejskich wybrzeży do Sarandy, będącej najpopularniejszym nadmorskim kurortem Albanii, położonym nad Morzem Jońskim, vis-a-vis greckiej wyspy Korfu. Fotografowanie wybrzeża z wysokości fortecy Kalaja e Lëkuresit.
Dzień 8 | WYSPA KORFU (Grecja)
Całodzienna wycieczka promem na grecką wyspę Korfu. Przypłynięcie do portu w stolicy wyspy - Korfu (Kerkira). Spacer przez Stare Miasto, którego architektura łącząc wpływy włoskie, francuskie i brytyjskie nie przypomina zabudowy greckich miasteczek znanych z innych wysp greckich. Miasta broniły niegdyś potężne twierdze dostępne dziś dla zwiedzających. Powrót promem do Albanii.
Dzień 9 | GJIROKASTER (Albania) – BERAT – TIRANA
Przejazd do Gjirokaster. Zwiedzanie i fotografowanie Gjirokasteru, zwanego Miastem Srebrnych Dachów. Jest jednym z dwóch albańskich miast muzeów. Plener w XIII-wiecznej cytadeli, z której roztacza się niecodzienny widok na zabytkowe centrum z typowymi dla Bałkanów warownymi domami (tzw. kule), których dachy srebrzą się pokryte szarymi kamiennymi dachówkami. Przejazd do Beratu. Zwiedzanie i fotografowanie drugiego z miast muzeów, jednego z najstarszych i najciekawszych w Albanii, nazywanego Miastem Tysiąca Okien ze względu na swoją specyficzną osmańską architekturę. Plener w zbudowanym na wzgórzu zamku, w obrębie którego znajdują się cenne bizantyjskie cerkwie i osmańskie meczety. Przejazd do Tirany.
Dzień 10 | TIRANA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz lokalnych przewodników, transfer promem na Wyspę Korfu (tam i powrót),napiwki należy przeznaczyć ok. 130 Euro.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Brak jest minimalnych wymagań sprzętowych. Sugerujemy zabranie aparatu z wymienną optyką, ale nie jest to niezbędne.
UBEZPIECZENIE
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
PILOT WYCIECZKI
Funkcję pilota wycieczki i instruktora może pełnić ta sama osoba.
Rezerwuj online