HISZPANIA  -  ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku na Costa del Sol) 2019

Skalisty półwysep Gibraltar, jaskinia San Miguel, ciekawskie magoty. Najstarsza hiszpańska arena do walk byków w Rondzie. Klejnot Grenady – Alhambra. Piękna Sewilla z niezwykłym Placem Hiszpańskim i gotycką katedrą Santa Maria de la Sede. Kordoba z Mezquitą, czyli katedrą w meczecie. Taneczny Flamenco Show w Maladze. Urocze Mijas – typowe pueblo blancos z kolorowymi oślimi taksówkami.
05-10 - 12-10-2019
4990
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami
  • Przejazdy klimatyzowanym autobusem turystycznym
  • 7 lub 14 noclegów w hotelach 4*, pokoje 2-osob. Dopłata do pok. 1-osob. (7 dni) 950 PLN, (14 dni) 1800 PLN, pryz opcji wypoczynku 7 noclegów hotelu 4*, pokoje 2-osobowe
  • 7 lub 14 śniadań (bufet) i 7 lub 14 kolacji (bufet), napoje do kolacji osobno płatne
  • Opiekę polskiego pilota-przewodnika, który realizuje program
  • Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | MALAGA
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malagi lub Sewilli. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2 | GIBRALTAR – RONDA
Wycieczka na Gibraltar, skalisty półwysep leżący u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki. Gibraltar stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii i obowiązuje tu płatność funtami brytyjskimi. Zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w Europie – San Miguel. Obowiązkowym punktem programu będzie spotkanie z magotami, największą atrakcją turystyczną Gibraltaru, półdzikimi małpkami, które słyną z zaczepiania turystów. Przejazd pasem startowym brytyjskiego lotniska, skąd w ostatnią drogę wystartował Liberator z generałem Sikorskim na pokładzie. Następnie przejazd do Rondy, miasta położonego po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín, powszechnie uważanego za jedno z najładniejszych w prowincji Malaga. Miasto składa się z 2 dzielnic rozdzielonych głębokim wąwozem, nad którym przerzucony jest kamienny most. Fantastyczna panorama wąwozu i miasta z punktu widokowego mirador. Zwiedzanie  najstarszej w Hiszpanii areny do walk byków. Powrót do hotelu.
Dzień 3 | SEVILLA
Wycieczka do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji, która uchodzi za centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Dla chętnych przejażdżka konną bryczką z pl.Hiszpańskiego pod katedrę (cena 50 EUR/4.os.) . Wizyta w gotyckiej katedrze Santa Maria de la Sede, największej w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Dla chętnych degustacja lokalnego wina z pomarańczy, które serwowane jest wyłącznie w Sevilli (cena ok. 5 EUR). Zakup pamiątek, wyrobów ze skóry, akcesoriów związanych z flamenco. Na koniec postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir.
Dzień 4 | GRENADA
Wycieczka do Grenady. W tym wspaniałym mieście zachowało się najwięcej zabytków z czasów muzułmańskich i stąd jego mauretański urok. Wizyta w najcenniejszym klejnocie Grenady, czyli Alhambrze – kompleksie pałacowo-ogrodowym z XIV wieku, wybudowanym przez mauretańską dynastię Nazari. Pałac-forteca jest ukoronowaniem i najwspanialszym osiągnięciem kultury i sztuki arabskiej w Europie. Po zdobyciu Grenady, w Alhambrze mieszkała również para królewska – Izabela i Ferdynand. Dziś, Alhambra jest pomnikiem narodowym zachwycającym fantastycznymi arabeskami zdobiącymi pałac Nazari oraz kolorowymi ogrodami otaczającymi pałace. Spacer po starym mieście –średniowieczna dzielnica żydowska El Albaicin ze wspaniałym punktem widokowym na Alhambrę i gąszczem wąskich uliczek, Podczas spaceru przerwa na degustację tapas w jednym z lokalnych barów (dodatkowo płatne wg karty). Katedra z 1523 roku z grobowcami obojga królów katolickich Izabeli i Ferdynanda (wejście do kaplicy królewskiej). Powrót do hotelu.
Dzień 5 | KORDOBA
Wycieczka do Kordoby. Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii - Catedral Mezquita, która za panowania kalifów z dynastii Umajadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Mezquita określana jest najpiękniejszym meczetem wybudowanym przez Arabów na Półwyspie Iberyjskim. Na polecenie Cesarza Karola V, na środku meczetu wzniesiono katedrę rzymskokatolicką, co sprawia, że obiekt jest dziś jedyny w swoim rodzaju. Następnie spacer po dzielnicy żydowskiej Juderia, która zachwyca plątaniną wąskich uliczek zachowanych w pierwotnym kształcie. W sercu dzielnicy można będzie zobaczyć z zewnątrz synagogę – jedną z trzech w Hiszpanii, które nie zostały zniszczone po wypędzeniu Żydów w 1492 r. Następnie przejście obok Alcazar de los Reyes Cristianos, czyli pałacu-twierdzy Alfonsa XI  na Puente Romano, rzymski most na rzece Gwadalkiwir. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w jednej z najstarszych winnic Andaluzji połączona z degustacją produkowanych tu win.
Dzień 6 | COSTA DEL SOL – TANGER (Maroko) - fakultet
Wypoczynek na Costa del Sol. Dla chętnych całodzienna, fakultatywna wycieczka do Maroka (Tanger). Panoramiczny objazd miasta, podziwianie widoku na Cieśninę Gibraltarską, gdzie zlewają się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. W dalszej części programu spacer po najstarszych dzielnicach Tangeru – Kasbie i Medinie. Po doświadczeniach w targowaniu się na marokańskim bazarze, obiad w typowej, lokalnej restauracji. Na wycieczkę należy zabrać paszport. Cena 90 EUR (przy min. 10 osobach).
Dzień 7 | COSTA DEL SOL – MIJAS – MALAGA – FLAMENCO SHOW (fakultet)
Wypoczynek na Costa del Sol. Dla chętnych półdniowe wycieczki fakultatywne.

- MIJAS
Rano wizyta w Mijas, najbardziej znanym pueblos biancos, typowym andaluzyjskim miasteczku, którego białe domy toną w kolorowych kwiatach. Wśród ciasnej zabudowy z wąskimi uliczkami unosi się zapach cytrusów i jaśminu. Znajduje się tu wzniesiona na skale, nietypowa, owalna arena walk byków (zwiedzanie z zewnątrz) oraz Sanktuarium Viregen de la Pena – mistyczna kaplica, wokół której, podczas każdej uroczystości, gromadzi się całe miasto. Największą atrakcją Mijas i jego symbolem są burro taxi, czyli kolorowo przystrojone ośle taksówki. Z głównego placu rozpościera się wspaniała panorama Wybrzeża Słońca.  Dla chętnych wizyta w najmniejszej fabryce czekolady na świecie, gdzie w ramach warsztatów można własnoręcznie przygotować 3 tabliczki czekolady, a także spróbować doskonałych lodów (cena 12 EUR/os/). 
Cena wycieczki 40 EUR (realizowana przy min. 10 osobach, obejmuje przewodnika, transport).

- MALAGA i FLAMENCO SHOW
Po południu przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta; zamek Alcazaba (z zewnątrz) wzniesiony w VIII wieku przez Arabów i przylegający do niego Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta, katedra (z zewnątrz). Wizyta w Museo Casa Natal – domu, w którym urodził się Pablo Picasso.  W Muzeum zrekonstruowano pracownię ojca artysty – znakomitego rysownika oraz zgromadzono wszystkie publikacje dotyczące twórczości Pablo Picasso. Zwiedzanie bodegi, w której produkuje się słynne wino Malaga. Wieczorem udział w porywającym Flamenco Show. Niezapomnianych doznań przy lampce wina dostarczy elektryzujący śpiew artystów przy akompaniamencie gitary i ich pełen ekspresji taniec w charakterystycznym rytmie wystukiwanym przez kastaniety.  Powrót do hotelu na nocleg. Cena 80 EUR (realizowana przy min. 10 osobach, zawiera przewodnika, transport, degustacje wina, bilet do muzeum, bilet na spektakl flamenco).
Dzień 8 | COSTA DEL SOL
Po śniadaniu dla osób kończących pobyt wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Maladze. Wylot do Polski. Osoby, które kontynuują pobyt, pozostają w hotelu.
Dzień 9. - 14. | COSTA DEL SOL
Odpoczynek na Costa del Sol.
Dzień 15 |
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DODATKOWE OPŁATY - WYPOCZYNEK
Dopłata do opcji 7-dniowego wypoczynku 1400 PLN
BILETY WSTĘPU
Na rezerwacje i bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów oraz przewodników (Sevilla, Cordoba) należy przeznaczyć obowiązkowo 160 EUR.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Zapisy na wycieczki fakultatywne przyjmowane są w biurze przy podpisaniu umowy, a najpóźniej na 21 dni przed wyjazdem, płatność gotówka pilotowi.
MIEJSCA W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisania umowy.
PRZELOT DO SEWILLI - NOCLEG
W przypadku przelotu do Sewilli – zamiast pierwszego noclegu na wybrzeżu Costa del Sol, nocleg w hotelu 3* w Sewilli.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Rezerwuj online