HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku na Costa del Sol) 2021

Skalisty półwysep Gibraltar, jaskinia San Miguel, ciekawskie magoty. Najstarsza hiszpańska arena do walk byków w Rondzie. Klejnot Grenady – Alhambra. Piękna Sewilla z niezwykłym Placem Hiszpańskim i gotycką katedrą Santa Maria de la Sede. Kordoba z Mezquitą, czyli katedrą w meczecie. Taneczny Flamenco Show w Maladze. Urocze Mijas – typowe pueblo blancos.
01-05 - 08-05-2021
5500
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami,
  • przejazdy klimatyzowanym autobusem,
  • 7 lub 14 noclegów w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 900 PLN (7 noclegów) lub 1800 PLN (14 noclegów),
  • 7 lub 14 śniadań (bufet) i 7 lub 14 kolacji (bufet), napoje do kolacji osobno płatne,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników Sevilla, Grenada, Kordoba,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | MALAGA
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2 | GIBRALTAR – RONDA
Wycieczka na Gibraltar, skalisty półwysep leżący u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki. Gibraltar stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii i obowiązuje tu płatność funtami brytyjskimi. Zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w Europie – San Miguel. Obowiązkowym punktem programu będzie spotkanie z magotami, największą atrakcją turystyczną Gibraltaru, półdzikimi małpkami, które słyną z zaczepiania turystów. Przejazd pasem startowym brytyjskiego lotniska, skąd w ostatnią drogę wystartował Liberator z generałem Sikorskim na pokładzie. Następnie przejazd do Rondy, miasta położonego po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín, powszechnie uważanego za jedno z najładniejszych w prowincji Malaga. Miasto składa się z 2 dzielnic rozdzielonych głębokim wąwozem, nad którym przerzucony jest kamienny most. Fantastyczna panorama wąwozu i miasta z punktu widokowego mirador. Zwiedzanie najstarszej w Hiszpanii areny do walk byków.
Dzień 3 | SEWILLA
Wycieczka do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji, która uchodzi za centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Dla chętnych przejażdżka konną bryczką z Palcu Hiszpańskiego pod katedrę (cena ok. 50 EUR/4 os.). Wizyta w gotyckiej katedrze Santa Maria de la Sede, największej w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, a który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Dla chętnych degustacja lokalnego wina z pomarańczy, które jest serwowane tylko w jednym barze w Sewilli (cena ok. 5 EUR/os). Zakup pamiątek, akcesoriów związanych z flamenco. Na koniec postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir.
Dzień 4 | GRENADA
Wycieczka do Grenady. W tym wspaniałym mieście zachowało się najwięcej zabytków z czasów muzułmańskich i stąd jego mauretański urok. Wizyta w najcenniejszym klejnocie Grenady, czyli Alhambrze – kompleksie pałacowo-ogrodowym z XIV wieku, wybudowanym przez mauretańską dynastię Nazari. Pałac-forteca jest ukoronowaniem i najwspanialszym osiągnięciem kultury i sztuki arabskiej w Europie. Po zdobyciu Grenady, w Alhambrze mieszkała również para królewska – Izabela i Ferdynand. Dziś, Alhambra jest pomnikiem narodowym zachwycającym fantastycznymi arabeskami zdobiącymi pałac Nazari oraz kolorowymi ogrodami otaczającymi pałace. Spacer po starym mieście – średniowieczna dzielnica żydowska El Albaicin ze wspaniałym punktem widokowym na Alhambrę i gąszczem wąskich uliczek. W porze lunchu przerwa na degustację typowej hiszpańskiej przekąski – tapas, w jednym z lokalnych barów (dodatkowo płatne wg karty). Wizyta w Capilla Real, w której znajdują się grobowce obojga królów katolickich Izabeli i Ferdynanda.
Dzień 5 | KORDOBA
Wycieczka do Kordoby. Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii - Catedral Mezquita, która za panowania kalifów z dynastii Umajjadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Mezquita określana jest najpiękniejszym meczetem wybudowanym przez Arabów na Półwyspie Iberyjskim. Na polecenie Cesarza Karola V, na środku meczetu wzniesiono katedrę rzymskokatolicką, co sprawia, że obiekt jest dziś jedyny w swoim rodzaju. Następnie spacer po dzielnicy żydowskiej Juderia, która zachwyca plątaniną wąskich uliczek zachowanych w pierwotnym kształcie. W sercu dzielnicy można będzie zobaczyć z zewnątrz synagogę – jedną z trzech w Hiszpanii, które nie zostały zniszczone po wypędzeniu Żydów w 1492 r. Następnie przejście obok Alcazar de los Reyes Cristianos, czyli pałacu-twierdzy Alfonsa XI na Puente Romano, rzymski most na rzece Gwadalkiwir.
Dzień 6 | COSTA DEL SOL – TANGER (Maroko) fakultatywnie
Wypoczynek na Costa del Sol. Dla chętnych całodzienna, fakultatywna wycieczka do Maroka (Tanger). Panoramiczny objazd miasta, podziwianie widoku na Cieśninę Gibraltarską, gdzie zlewają się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. W dalszej części programu spacer po najstarszych dzielnicach Tangeru – Kasbie i Medinie. Po doświadczeniach w targowaniu się na marokańskim bazarze, obiad w typowej, lokalnej restauracji. Na wycieczkę należy zabrać paszport. Cena 110 EUR (przy min. 10 osobach).
Dzień 7 | COSTA DEL SOL – MIJAS – MALAGA – FLAMENCO SHOW (fakultatywnie)
Wypoczynek na Costa del Sol.

MIJAS – MALAGA (fakultatywnie)
Rano wizyta w Mijas, najbardziej znanym pueblos blancos, typowym andaluzyjskim miasteczku, którego białe domy toną w kolorowych kwiatach. Wśród ciasnej zabudowy z wąskimi uliczkami unosi się zapach cytrusów i jaśminu. Znajduje się tu wzniesiona na skale, nietypowa, owalna arena walk byków (zwiedzanie z zewnątrz) oraz Sanktuarium Virgen de la Pena – mistyczna kaplica, wokół której, podczas każdej uroczystości, gromadzi się całe miasto. Największą atrakcją Mijas i jego symbolem są burro taxi, czyli kolorowo przystrojone ośle taksówki. Z głównego placu rozciąga się piękna panorama Wybrzeża Słońca. Dla chętnych wizyta w najmniejszej fabryce czekolady na świecie. Przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta - twierdza Alcazaba (z zewnątrz) wzniesiona w VIII wieku przez Maurów i przylegający do niej zamek Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta, katedra La Manquita (z zewnątrz). Wizyta w Museo Casa Natal – domu, w którym urodził się Pablo Picasso. W muzeum zrekonstruowano pracownię ojca artysty – znakomitego rysownika oraz zgromadzono wszystkie publikacje dotyczące twórczości Pablo Picasso. Zwiedzanie bodegi i degustacja słynnego lokalnego wina Malaga. Cena wycieczki 90 EUR (realizowana przy min. 10 osobach, obejmuje - przewodnika, transport, degustację wina, bilet do muzeum).
FLAMENCO SHOW Torremolinos (fakultatywnie)
Wieczorem udział w porywającym Flamenco Show. Niezapomnianych doznań przy lampce wina dostarczy elektryzujący śpiew artystów przy akompaniamencie gitary i ich pełen ekspresji taniec w charakterystycznym rytmie wystukiwanym przez kastaniety. Cena 45 EUR (udział realizowany bez limitu chętnych, obejmuje bilet na spektakl z lampką wina).
Dzień 8 |
Po śniadaniu dla osób kończących pobyt wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Maladze. Wylot do Polski. Osoby, które kontynuują pobyt, pozostają w hotelu.
Dzień 8. - 14. | OPCJA WYPOCZYNEK NA COSTA DEL SOL
Odpoczynek na Costa del Sol.
Dzień 15 |
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DOPŁATA DO OPCJI WYPOCZYNKU
Dopłata do opcji 7-dniowego wypoczynku 1200 PLN
BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
Na rezerwacje i bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów oraz zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć obowiązkowo 150 EUR.
WYCIECZKI FAKTULATYWNE
Zapisy na wycieczki fakultatywne przyjmowane są w biurze przy podpisaniu umowy, a najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem, płatność w PLN z II ratą.
ZAJMOWANIE MIEJSC W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
Rezerwuj online