ARGENTYNA – BRAZYLIA (+ opcja Urugwaj) 2021

Buenos Aires i Rio de Janeiro – jedne z najbardziej roztańczonych miast świata. Mistrzowskie pokazy tanga i samby. Rozmach wspaniałego Buenos Aires i zachwycająca panorama Rio de Janeiro z otaczających miasto wzgórz. Barwna, artystyczna La Boca, tonąca w kwiatach Colonia, kultowy stadion Maracana, słynna plaża Copacabana. Oszałamiające wodospady Iguacu.
28-05 - 06-06-2021
10713
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy autokarami/mikrobusami,
  • 7 noclegów; zakwaterowanie w Buenos Aires w hotelu 4*, w Rio de Janeiro w hotelu 3* (hotel położony ok. 250 m od plaży Copacabana); w Iguacu noclegi w pousada – standard hotelu 3*; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1000 PLN,
  • 7 śniadań; 3 obiady, 1 kolację,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Argentyny.
Dzień 2 | BUENOS AIRES (Argentyna)
Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta; Plaza de Mayo – z katedrą, pałacem prezydenckim Casa Rosada, historycznym budynkiem dawnego ratusza i miejscem pamięci, gdzie zbierają się Matki z Plaza de Mayo. Przejazd Avenida de Mayo do siedziby Kongresu. Wizyta w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca, będącej podróżą w czasie do epoki, kiedy w jej zaułkach rodziło się tango. Następnie przejazd przez elegancką dzielnicę Palermo z jej wytwornymi willami, pałacami i ambasadami. Spacer po nekropolii Recoleta, w której spoczywają wybitne postaci z historii kraju, m.in. Evita Peron. Kolacja.
Dzień 3 | BUENOS AIRES – Estancia Santa Susana
Wyjazd na argentyńską prowincję do tradycyjnej estancii Santa Susana. Okazja do poznania stylu życia i zwyczajów gauchos, możliwość przejażdżki konno lub powozem. Obiad à la gaucho – miejscowe pierożki empanadillas oraz asado, tradycyjnie pieczona doskonała wołowina, serwowana z miejscowym winem. Pokaz argentyńskich tańców z muzyką na żywo, a następnie konkurs zręczności gauchów w jeździe konnej. Powrót do Buenos Aires. Dla chętnych spacer po mieście – Wieża Anglików, mauzoleum poległych w wojnie o Falklandy-Malwiny, plac i pomnik gen. José de San Martina, kolorowy i gwarny deptak handlowy Florida.
Dzień 4 | BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO (Urugwaj)
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywnie rejs katamaranem przez wody La Platy do Urugwaju (ok. 220 USD). Zwiedzanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast kolonialnych Ameryki Południowej – Colonia del Sacramento. Spacer po malowniczych, pełnych kwiatów i zieleni uliczkach Starego Miasta, w otoczeniu nastrojowych kawiarenek i małych sklepików z miejscową sztuką i rzemiosłem. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Buenos Aires. Wieczorem dla chętnych kolacja w stylowej, eleganckiej sali dawnego teatru, a po niej zrealizowane we wspaniałej choreografii Tango Show w wykonaniu mistrzów (135 USD, min. 10 osób). Od dawnych, pozostających w klimacie lat dwudziestych, nieśmiertelnych przebojów po nowoczesne, akrobatyczne aranżacje Tango Nuevo.
Dzień 5 | PUERTO IGUAZU (Argentyna)
Przelot do Puerto Iguazu. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazu (po stronie argentyńskiej). Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Następnie przejazd kolejką i spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Przejazd do Foz do Iguacu w Brazylii. Wieczorem dla chętnych kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata (85 USD). Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.
Dzień 6 | FOZ DO IGUACU (Brazylia)
Spacer po brazylijskiej stronie wodospadów Iguacu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów. Obiad. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 140 USD), tama ITAIPU (55 USD, min. 5 osób) lub Park Ptaków (35 USD, min. 5 osób).
Dzień 7 | RIO DE JANEIRO (Brazylia)
Przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych spacer po nadmorskim bulwarze Avenida Atlantica, możliwość zakupu pamiątek na wieczornym targu miejscowego rzemiosła. Dla chętnych, fakultatywnie Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich, łączący tradycje różnych kultur tworzących folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 130 USD z kolacją).
Dzień 8 | RIO DE JANEIRO
Zwiedzanie Rio de Janeiro. Miejsca, które najpełniej oddają urodę okolicy, to dwa dominujące nad miastem wzgórza, z których rozpościera się zachwycający widok na zatokę Guanabara, będący wizytówką Rio. Wjazd wspinającą się stromo kolejką szynową na górę Corcovado, na której wierzchołku stoi, patronując miastu, posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redendor). Następnie przejazd do podnóża słynnej Głowy Cukru (Pao de Acucar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, z którego roztacza się kolejny niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę. Następnie zwiedzanie katedry św. Sebastiana, patrona miasta. Na trasie przejazdu zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracana oraz Sambodromo – miejsce corocznego, szalonego karnawału. Obiad.
Dzień 9 | RIO DE JANEIRO
Rano czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu olśniewającej biżuterii. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 10 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz opłatę turystyczną w hotelu w Buenos Aires należy zabrać ok. 150 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
Rezerwuj online