ARGENTYNA – PARAGWAJ – BRAZYLIA
(+ opcja Urugwaj) 2021

Buenos Aires i Rio de Janeiro – jedne z najbardziej roztańczonych miast świata. Mistrzowskie pokazy tanga i samby. Rozmach wspaniałego Buenos Aires i zachwycająca panorama Rio de Janeiro z otaczających miasto wzgórz. Barwna, artystyczna La Boca, kultowy stadion Maracana, słynna plaża Copacabana. Stolica Paragwaju Asuncion. Oszałamiające wodospady Iguacu.
29-04 - 09-05-2021
12700
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy autokarami/mikrobusami,
  • 8 noclegów; zakwaterowanie w Buenos Aires w hotelu 4*, w Rio de Janeiro w hotelu 3* (hotel położony ok. 250 m od plaży Copacabana); w Iguacu noclegi w pousada – standard hotelu 3*; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1300 PLN,
  • 8 śniadań; 5 obiadów, 1 kolację,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Argentyny.
Dzień 2 | BUENOS AIRES (Argentyna)
Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta; Plaza de Mayo – z katedrą, pałacem prezydenckim Casa Rosada (z zewnątrz) i historycznym budynkiem dawnego ratusza. Wizyta w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca, będącej podróżą w czasie do epoki, kiedy w jej zaułkach rodziło się tango. Na trasie przejazdu najstarsze przedmieście miasta z brukowanymi uliczkami – San Telmo. Następnie przejazd przez Madero Port na północ do eleganckiej dzielnicy Palermo z jej wytwornymi willami, pałacami i ambasadami. Spacer po nekropolii Recoleta, w której spoczywają wybitne postaci z historii kraju, m.in. Evita Peron. Kolacja.
Dzień 3 | BUENOS AIRES – Estancia Santa Susana
Wyjazd na argentyńską prowincję, na tradycyjne rancho Santa Susana. Okazja do poznania stylu życia i zwyczajów gauchos. Obiad a la gaucho – miejscowe pierożki empanadillas oraz asado, tradycyjnie pieczona doskonała wołowina, serwowana z miejscowym winem. Przejazd do wioski Campana. Przejażdżka bryczkami, zwanymi sulky. Pokaz argentyńskich tańców z muzyką na żywo, a następnie konkurs zręczności gauchów w jeździe konnej. Powrót do Buenos Aires. Dla chętnych spacer po mieście – Wieża Anglików, mauzoleum poległych w wojnie o Falklandy-Malwiny, plac i pomnik gen. Jose de San Martina, kolorowy i gwarny deptak handlowy Florida.
Dzień 4 | BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO (Urugwaj)
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywnie rejs katamaranem przez wody La Platy do Urugwaju (ok. 220 USD). Zwiedzanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast kolonialnych Ameryki Południowej – Colonia del Sacramento. Spacer po malowniczych, pełnych kwiatów i zieleni uliczkach Starego Miasta, w otoczeniu nastrojowych kawiarenek i małych sklepików z miejscową sztuką i rzemiosłem. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót katamaranem do Buenos Aires. Wieczorem dla chętnych kolacja w stylowej, eleganckiej sali dawnego teatru, a po niej zrealizowane we wspaniałej choreografii Tango Show w wykonaniu mistrzów tańca (135 USD, min. 10 osób). Od dawnych, pozostających w klimacie lat dwudziestych, nieśmiertelnych przebojów po nowoczesne, akrobatyczne aranżacje Tango Nuevo.
Dzień 5 | BUENOS AIRES – ASUNCION (Paragwaj)
Poranny przelot do Asuncion – stolicy Paragwaju. Transfer do hotelu. Obiad. Zwiedzanie miasta. Przejazd głównymi alejami w stronę gwarnego pasażu Carmelita, który przyciąga tłumy eleganckimi sklepami i drogimi restauracjami. Po drodze – gmachy Central Bank, American College, sportowo-kulturalny Centenario Club założony w 1937 roku, świątynia Mormonów, kościół anglikański San Adres, German Club. Następnie przejazd wzdłuż Costanera Avenue nad zatokę Asuncion – postój na punkcie widokowym. Przejazd obok siedziby rządu i budynku administracji portu do kolejnej dzielnicy – San Jeronimo, znanej z wielu restauracji i barów. Postoje przy Narodowym Panteonie Bohaterów i Domu Niepodległości. Kolejne gmachy mieszczą urząd pocztowy, sąd, policję, kolonialny dworzec przy Placu Urugway, katedrę metropolitalną, hotel Guarani. Powrót do hotelu.
Dzień 6 | TRINIDAD – CIUDAD DEL ESTE – FOZ DO IGUACU (Brazylia)
Rano wyjazd autokarem w kierunku pozostałości misji jezuickiej w Trinidad. Obiad. Spacer po rozległym terenie, gdzie od początku XVII wieku przez 150 lat kolonizatorzy z Europy zbudowali kompleks religijny. Wielkie wrażenie robią zachowane szeregi kolumn, ceglaste mury, rzeźby otoczone palmami i gęstą roślinnością. Po zwiedzaniu Trinidad przejazd do paragwajskiego miasta – Ciudad del Este. Formalności graniczne. Przejazd przez Most Przyjaźni nad rzeką Parana. Przyjazd do hotelu w miejscowości Foz do Iguacu w Brazylii.
Dzień 7 | FOZ DO IGUACU – PUERTO IGUAZU (Argentyna)
Wcześnie rano wyjazd na oglądanie wodospadów Iguacu po stronie brazylijskiej. Podczas spaceru podziwianie panoramy całego kompleksu wodospadów składających się nawet z 275 strumieni, tworzonych przez rzekę Parana. Obiad. Następnie zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazu (po stronie argentyńskiej). Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Powrót do Foz do Iguacu w Brazylii. Wieczorem dla chętnych kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata (85 USD). Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba. Nocleg w Foz do Iguacu w Brazylii.
Dzień 8 | RIO DE JANEIRO (Brazylia)
Przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych spacer po nadmorskim bulwarze Avenida Atlantica, możliwość zakupu pamiątek na wieczornym targu miejscowego rzemiosła. Dla chętnych, fakultatywnie Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich, łączący tradycje różnych kultur tworzących folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 130 USD z kolacją).
Dzień 9 | RIO DE JANEIRO
Zwiedzanie Rio de Janeiro. Miejsca, które najpełniej oddają urodę okolicy, to dwa dominujące nad miastem wzgórza, z których rozpościera się zachwycający widok na zatokę Guanabara, będący wizytówką Rio. Wjazd wspinającą się stromo kolejką szynową na górę Corcovado, na której wierzchołku stoi, patronując miastu, posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redendor). Następnie przejazd do podnóża słynnej Głowy Cukru (Pao de Acucar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, z którego roztacza się kolejny niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę. Następnie zwiedzanie katedry św. Sebastiana, patrona miasta. Na trasie przejazdu zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracana oraz Sambodromo – miejsce corocznego, szalonego karnawału. Podczas zwiedzania obiad.
Dzień 10 | RIO DE JANEIRO
Rano czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu olśniewającej biżuterii. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 11 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz opłatę turystyczną w hotelu w Buenos Aires należy zabrać ok. 150 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
Rezerwuj online