AUSTRALIA – NOWA ZELANDIA 2019
(wyspy Północna i Południowa)

Architektoniczny symbol Sydney – gmach opery. Lasy eukaliptusowe i rafa koralowa. Misie koala i kangury, ptaki kiwi i owoce kiwi. Święta góra Aborygenów – Uluru. Turkusowe jeziora i ośnieżone szczyty gór. Aktywne gejzery i wapienne jaskinie. Bogata kultura Aborygenów i Maorysów. Ekscytująca wizyta w Górach Błękitnych – przejazdy kolejką linową i górniczą.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, promem,
  • 18 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4* i motelach, pokoje 2-osobowe; w Ayers Rock 1 nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienką w Outback Pioneer Hotel; dopłata do pokoju 1-osobowego 5400 PLN,
  • 15 śniadań (w tym 1 breakfast box), 3 kolacje w Cairns oraz 1 kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów w Rotorua (w Ayers Rock – 1 dzień wyżywienie we własnym zakresie),
  • piknik o zachodzie słońca w Ayers Rock (przekąski, wino, sok),
  • opłaty za bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Australii.
Dzień 2 |
Przesiadka na jednym z lotnisk w Azji. Wieczorem wylot do Sydney.
Dzień 3 | SYDNEY (Australia) – MANLY
Przylot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Spacer przez Królewski Ogród Botaniczny, w którym przez ponad 100 lat sadzono wiele egzotycznych drzew i roślin zwożonych z całego świata. Przejście koło budynku opery – symbolu Sydney. Rejs promem przez zatokę do Manly. Spacer handlowym pasażem na nadmorską promenadę, obsadzoną palmami, wzdłuż której ciągnie się piękna plaża. Czas na plażowanie, kąpiel w oceanie lub zakupy. Powrót promem do miasta, a następnie przejazd do hotelu.
Dzień 4 | SYDNEY – KATOOMBA
Wycieczka do Katoomba w Górach Błękitnych. Po drodze Featherdale Wildlife Park, gdzie żyją wszystkie egzotyczne ptaki i zwierzęta występujące w Australii, w tym misie koala, kangury, diabły tasmańskie, kazuary, pingwiny, psy dingo, emu i wiele innych (wstęp ok. 35 AUD). Możliwość zrobienia zdjęcia z oswojonym misiem koala. Postój przy punkcie widokowym Echo Point, skąd widać lasy eukaliptusowe i skałę Trzy Siostry. Dla chętnych dodatkowe atrakcje (bilet łączony Scenic World ok. 35 AUD) – zjazd prawie pionową kolejką górniczą Scenic Railway na dno doliny Jamison Valley. Spacer przez las. Następnie wjazd kolejką linową na górę. Kolejny przejazd poziomo wiszącą nad doliną kolejką Skyway, z której przez szklane dno widać ciekawe formacje skalne i zieleń eukaliptusów. Powrót do Sydney. Dla chętnych przepłynięcie promem do wioski olimpijskiej (czas trwania ok. 40 min., cena 8 AUD).
Dzień 5 | SYDNEY
Zwiedzanie Sydney. Spacer po gwarnym śródmieściu. Czas wolny w eleganckim centrum handlowym – Queen Victoria Building. Następnie przejście główną ulicą – George Street, przy której stoją zarówno zabytkowe, jak i bardzo nowoczesne budynki, w stronę portowej dzielnicy The Rocks. Przejście po moście Portowym (Harbour Bridge), z którego rozciąga się widok na miasto, zatokę oraz operę. Powrót do hotelu.
Dzień 6 | SYDNEY
Widokowy rejs promem z Circular Quay w pobliżu budynku Sydney Opera House. Dla chętnych zwiedzanie wspaniałego akwarium z rekinami i płaszczkami (ok. 40 AUD) oraz Muzeum Morskiego (wstęp od 7 AUD). Na miejscu – wiele restauracji i sklepów. Spacer do orientalnej Dzielnicy Chińskiej. Wieczorny spacer przez Kings Cross, najbardziej rozrywkową dzielnicę miasta. Powrót do hotelu.
Dzień 7 | SYDNEY – CAIRNS
Transfer na lotnisko i wylot do Cairns w północno-wschodniej Australii, gdzie przez cały rok panuje tropikalny klimat. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Spacer na targ nocny i zapoznanie się z wieczornym życiem miasta.
Dzień 8 | CAIRNS – KURANDA
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna, całodzienna wycieczka do miejscowości Kuranda (ok. 135 AUD). Przejazd malowniczą trasą w wysokie góry. Zwiedzanie wioski, czas na zakupy. Następnie przejazd ponad wierzchołkami drzew kolejką linową Skyrail Cableway. Wizyta w Centrum Kultury Aborygenów w lesie deszczowym, gdzie można m.in. podziwiać występy autentycznych Aborygenów, pokazy gry na trombicie didgeridoo albo rzucić powracającym bumerangiem. Powrót do Cairns.
Dzień 9 | CAIRNS – GREEN ISLAND
Dla chętnych wycieczka (cena od ok. 140 AUD) na Wielką Rafę Koralową. Rejs katamaranem na Green Island, jedną z koralowych wysepek. Na miejscu rejs przeszkloną łodzią podwodną i łodzią ze szklanym dnem, przez które widać kolorowe ryby i ciekawe fragmenty rafy koralowej. Możliwość płytkiego nurkowania z rurką. Czas na plażowanie. Powrót do Cairns.
Dzień 10 | AYERS ROCK – P.N. ULURU-KATA TJUTA
Transfer na lotnisko. Wylot do Ayers Rock, osady leżącej w samym środku Australii. Transfer do hotelu. Następnie wycieczka do Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Spacer między skałami. Po zachodzie słońca powrót do miejsca zakwaterowania. Możliwość samodzielnego smażenia, a potem degustacji przysmaków australijskich z grilla, m.in. mięso z krokodyla i kangura.
Dzień 11 | P.N. ULURU-KATA TJUTA – SYDNEY – CHRISTCHURCH (Nowa Zelandia)
Rano przejazd do Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta, by obejrzeć wschód słońca przy słynnej czerwonej skale Uluru, znanej powszechnie jako Ayers Rock. Przelot do Sydney (przez Alice Springs). Następnie przesiadka na lot do Christchurch w Nowej Zelandii.
Dzień 12 | CHRISTCHURCH – CROMWELL
Przejazd nad malownicze, turkusowe jezioro Tekapo; przy dobrej pogodzie można z brzegu podziwiać łańcuch Alp Południowych i połyskujące bielą lodowce. Postój przy kamiennym kościele zbudowanym przez misjonarzy dla tubylców – Maorysów. Przejazd do Cromwell na nocleg.
Dzień 13 | ARROWTOWN – QUEENSTOWN – TE ANAU
Rano wyjazd do Queenstown. Po drodze postój obok kultowego mostu Kawarau, gdzie odbyły się pierwsze skoki na bungee. Następnie postój w zabytkowym Arrowtown, historycznym miasteczku, gdzie były kopalnie złota. Przyjazd do Queenstown. Zwiedzanie miasteczka i czas wolny na wycieczki fakultatywne takie jak rejs szybką łodzią po rzece Shotover, wjazd kolejką na górę z cudownym widokiem na miasto, rejs po jeziorze Wakatipu na farmę z pokazem strzyżenia owiec i pracy psów przy zaganianiu owiec. Wieczorem przejazd do Te Anau na nocleg.
Dzień 14 | TE ANAU – DUNEDIN
Pobyt w Te Anau, które jest małym miasteczkiem pięknie położonym nad największym jeziorem na Wyspie Południowej o tej samej nazwie lub fakultatywnie (ok. 170 NZD) wycieczka do fiordu w Milford Sound. Przejazd wzdłuż jeziora Wakatipu oraz Hollyford Valleys. Postój przy jeziorach lustrzanych. Pełen wrażeń i pięknych widoków rejs statkiem po fiordzie Milford Sound do Morza Tasmana. Spacer po lesie deszczowym. W czasie wycieczki jest możliwość lotu helikopterem z lądowaniem na lodowcu (ok. 380 NZD). Następnie przejazd panoramiczną trasą do najbardziej szkockiego miasta w Nowej Zelandii – Dunedin. Zwiedzanie miasta położonego na pagórkach pośród wielu uroczych zatoczek; budynek stacji kolejowej, w którym główny hall wyłożony jest kafelkami ceramicznymi, Baldwin Street – uważana za najbardziej stromą ulicę na świecie, w najbardziej stromym punkcie jej nachylenie wynosi ok. 19° lub 35%. Okazja do podziwiania panoramy miasta. Nocleg w Dunedin.
Dzień 15 | DUNEDIN – WELLINGTON
Przejazd wzdłuż wybrzeża. Spacer po plaży Koehoke, na której można oglądać dziwne formacje skalne w kształcie kul, jedyne takie na świecie znane jako Moeraki Boulders. Transfer na lotnisko w Christchurch. Po drodze zmieniające się krajobrazy wschodniego wybrzeża. Przelot do Wellington. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny na spacer po centrum miasta. Nocleg w Wellington.
Dzień 16 | WELLINGTON – ROTORUA
Zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii – Wellington. Kompleks budynków parlamentu, dawna siedziba rządu, zabytkowy kościół-muzeum św. Pawła. Wizyta w Muzeum Nowej Zelandii (Te Papa Tongarewa), ze zbiorami m.in. sztuki Maorysów oraz ciekawą ekspozycją fauny i flory. Wyjazd z Wellington na północ drogą z widokiem na górską panoramę Parku Narodowego Tongariro. Przejazd do Wodospadu Huka, gdzie przez wąski kanion z wielkim łoskotem płyną potężne masy wody. Przyjazd na nocleg do Rotorua. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach Polynesian Spa (ok. 30 NZD).
Dzień 17 | WAIOTAPU – ROTORUA
Zwiedzanie geotermalnego świata cudów – Waiotapu. Spacer ciekawą trasą, wzdłuż której można podziwiać aktywne gejzery, tworzące kolorowe, bulgoczące jeziorka. Wizyta w centrum kultury Maorysów Te Puia – obserwacja wybuchu trzech gejzerów, warsztat rzeźbiarzy w drewnie, żerujące tylko nocą ptaki kiwi w zaciemnionej klatce. Wieczorem tradycyjne maoryskie powitanie i kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów.
Dzień 18 | MATAMATA – WAITOMO – AUCKLAND
Przejazd do Matamata i zwiedzanie miasteczka Hobbitów ze słynnego filmu „Władca Pierścieni”. Jest to jedna z większych atrakcji Nowej Zelandii. Następnie przejazd do Waitomo i zwiedzanie wapiennych jaskiń; rejs łodzią podziemną rzeką, oglądanie świetlików, które przyklejone do sklepienia wyglądają jak rozgwieżdżone niebo. Przejazd do Auckland i zwiedzanie tego największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po śródmieściu, gdzie przy głównych ulicach stoją odrestaurowane historyczne budynki z czasów kolonialnych. Wjazd na powulkaniczne wzgórze Mt Eden z panoramicznym widokiem na miasto. Przejażdżka wzdłuż nadmorskiego bulwaru do Mission Bay, po drodze wspaniałe widoki zatoki. Podziwianie ulicy milionerów i ogromnych rezydencji z przepięknym widokiem na miasto, ogrody botaniczne. Dla chętnych wieczorem fakultatywnie (ok. 30 NZD) podziwianie panoramy miasta z wieży widokowej Sky Tower (328 m). Nocleg w Auckland.
Dzień 19 | AUCKLAND
Transfer na lotnisko. Wylot do Azji.
Dzień 20 |
Przesiadka na samolot do Europy. Przylot do Europy. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
WIZA
Informujemy, że Ambasada Australii w Polsce nie przyjmuje papierowych podań wizowych składanych osobiście lub przez biura podróży. O wizę należy starać się przez internet. Uczestnicy wycieczki mogą to zrobić za pośrednictwem LogosTour (najpóźniej na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony wniosek wizowy, z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, opłata za pośrednictwo wizowe 100 PLN) lub we własnym zakresie bezpłatnie. Więcej informacji na stronie www.poland.embassy.gov.au.
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Na wycieczki fakultatywne w Australii i Nowej Zelandii sugerujemy przeznaczyć od ok. 30 AUD/NZD do ok. 1000 AUD/NZD.
PRZELOTY
Ze względu na ograniczoną liczbę bezpośrednich lotów z Ayers Rock do Cairns, dopuszczalna jest możliwość przelotu przez Sydney lub Alice Springs.