AUSTRIA – WĘGRY – SŁOWACJA – rejs po Dunaju 2021 PROMOCJA

04-04 - 11-04-2021
12260
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • transfery lotnisko – port – lotnisko,
  • rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
  • 7 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem. W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, telefon, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny z otwieranymi oknami lub balkonami typu suite dostępne są na zapytanie. Dopłata do kabiny 1-os. z oknem 1350PLN
  • 7 śniadań, 6 posiłków typu lunch, 7 kolacji (w tym kolacja powitalna oraz uroczysta kolacja kapitańska), napoje – kawa, herbata, gorąca czekolada oraz woda, do kolacji wino z europejskich winnic,
  • korzystanie z urządzeń rekreacyjnych na pokładzie statku,
  • udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (wieczory muzyczne, pokazy gotowania, wieczory tematyczne itd.),
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | PASAWA (Niemcy)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Niemiec lub Czech. Transfer do portu w Pasawie. Zaokrętowanie na statek. Rozpoczęcie rejsu. Kilka kilometrów poniżej Pasawy przekroczenie granicy z Austrią. Niedaleko od niej znajduje się pętla Dunaju, w której rzeka na krótki czas zmienia swój bieg o 180 stopni. W nocy statek minie pięknie oświetlony Linz, trzecie co do wielkości miasto Austrii.
Dzień 2 | EMMERSDORF – WIEDEŃ (Austria)
Przypłynięcie do Emmersdorf. Czas na spacer po miasteczku lub fakultatywna wycieczka do założonego we wczesnym średniowieczu Opactwa Benedyktynów w Melku. Położony na wysokiej skarpie nad Dunajem klasztor jest jednym z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie. Powrót na statek. Dalszy rejs w dół rzeki. Statek płynie przez przełomowy odcinek doliny Dunaju pomiędzy miastem Melk i Krems w Dolnej Austrii, słynący z licznych zabytków architektury świeckiej i sakralnej oraz uprawy moreli i winorośli. Przypłynięcie do Wiednia. Fakultatywny wieczorny spacer po mieście.
Dzień 3 | WIEDEŃ
Pobyt w Wiedniu. Stolica Austrii imponuje swoją monumentalnością i elegancją. Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania są zawsze wspaniałe rezydencje Habsburgów – zimowy pałac Hofburg i letni Schönbrunn. Na uwagę zasługują też wiedeńska Opera, której wnętrze udostępnione jest do zwiedzania oraz gotycka katedra św. Szczepana będąca jedną z największych świątyń Europy z bogactwem dzieł sztuki wewnątrz. Zwiedzanie wybranych atrakcji Wiednia podczas wycieczki fakultatywnej lub indywidualna eksploracja miasta. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 4 | BUDAPESZT (Węgry)
Przypłynięcie do przystani w Budapeszcie. Czas na zwiedzanie stolicy Węgier. Po obu stronach Dunaju znajdują się wspaniałe zabytki z okresu imperium habsburskiego z elementami orientu i starożytności. W ramach indywidualnego zwiedzania lub wycieczki fakultatywnej warto udać się na Wzgórze Zamkowe, by z Baszty Rybackiej obejrzeć wspaniałą panoramę miasta i rzeki, nad którą stoi okazały budynek Parlamentu, a następnie zwiedzić katedrę św. Macieja. Jedną z wizytówek miasta jest monumentalny Most Łańcuchowy spinający Budę i Peszt, historyczne części miasta. Budapeszt słynie ponadto z gorących źródeł i otaczających je zabytkowych kąpielisk, z których najsłynniejsze to Kąpielisko Gelerta. Nocleg na statku zacumowanym w Budapeszcie.
Dzień 5 | BUDAPESZT – (SZENTENDRE – WYSZEHRAD) – ESZTERGOM
Do południa czas na dalsze indywidualne zwiedzanie Budapesztu. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej na pusztę – malowniczy rozległy step na bezkresnej równinie Wielkiej Niziny Węgierskiej. W funkcjonujących tu licznych ranczach (tanyák) spotkać można kontynuatorów tradycji węgierskich kowbojów zajmujących się hodowlą koni. To jedyne tego typu miejsce w Europie. Po południu statek płynie do Esztergom (Ostrzyhom), jednego z najstarszych miast na Węgrzech, nazywanego węgierskim Watykanem. Miały tu miejsce chrzest i koronacja św. Stefana, a także narodziny św. Kingi. Na szczególną uwagę zasługuje klasycystyczna bazylika św. Wojciecha, siedziba prymasa Węgier. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej na trasie Szentendre – Wyszehrad – Esztergom zakończonej powrotem na statek w Esztergom. Szentendre to ulubione miejsce artystów, które urzeka sielankową atmosferą. Pełne wąskich i kolorowych uliczek uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie Środkowej. Koniecznie trzeba zobaczyć główny plac Fo Ter z barokową i rokokową zabudową. Wyszehrad słynie natomiast ze wspaniałego widoku na Zakole Dunaju - przełomowy odcinek rzeki, która przecina wysokie wzgórza przepływając z Małej Niziny Węgierskiej na Wielką Nizinę Węgierską jednocześnie zmieniając kierunek ze wschodniego na południowy. Powrót na statek. Osoby, które nie będą uczestniczyć w wycieczce mogą pozostać na statku i podziwiać Zakole Dunaju z jego pokładu. Dalszy rejs.
Dzień 6 | BRATYSŁAWA (Słowacja)
Przypłynięcie do Bratysławy, stolicy Słowacji, malowniczo położonej u stóp Małych Karpat. Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Warto przespacerować się wąskimi uliczkami Starego Miasta, nad którym góruje Zamek Bratysławski. Na Starówce koniecznie trzeba zobaczyć wnętrze katedry św. Marcina pełniącej niegdyś rolę kościoła koronacyjnego węgierskich królów. Na szczególną uwagę zasługuje też kościół św. Elżbiety, który potocznie nazywany jest Niebieskim Kościółkiem. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 7 | LINZ (Austria)
Przypłynięcie do Linz, austriackiego miasta o długich tradycjach kupieckich. Najstarsza część miasta, skupiona wokół średniowiecznego rynku Hauptplatz, zachowała w przeważającym stopniu swój barokowy charakter. Na uwagę zasługują okazałe mieszczańskie domy o charakterystycznych wąskich fasadach oraz XVII- wieczna Stara Katedra (Alter Dom). Ciekawą atrakcją miasta jest także wybudowana w 1898 roku kolejka szynowa, która stromo wspina się na górę Pöstlingberg (539 metrów n.p.m.). Będąc w Linzu warto spróbować lokalnego specjału – Linzer-Torte. Przepis na ten kruchy wypiek z porzeczkowym nadzieniem uchodzi za najstarszy na świecie przepis na ciasto. Zwiedzanie miasta indywidualnie lub w ramach wycieczki fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 8 | PASAWA (Niemcy)
Rano przypłynięcie do portu w Pasawie. W zależności od rozkładu lotów krótkie zwiedzanie miasta noszącego miano bawarskiej Wenecji. Pięknie położone na wzgórzu u zbiegu trzech rzek o różnych kolorach Dunaju, Inn i Ilz. Górują nad nimi twierdza Obehhaus i XVII-wieczne sanktuarium Matki Boskiej Wspomożycielki. Spacer przez pełne stromych schodów, urokliwe Stare Miasto, które szczyci się barokową katedrą św. Stefana i jej słynnymi organami. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PROMOCJA
PROMOCJA Ostatnie miejsca w promocyjnej cenie. Oferta ważna do wyczerpania miejsc u armatora.
Zniżka 1960 PLN/osoba na rejs w terminie 13.09-20.09.2021r.
Zniżka 1860 PLN/osoba na rejs w terminie 20.07-27.07.2021r.
Zniżka 1700 PLN/osoba na rejs w terminie 04.04-11.04.2021r.
Zniżka 1600 PLN/osoba na rejs w terminie 30.10-06.11.2021r.
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie zawiera pozostałych napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w barze. 

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 30 EUR do 100 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.

Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 80 EUR, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.
UBEZPIECZENIE
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Rezerwuj online