BAŁKANY dla Koneserów z przejazdem słynną trasą kolejową 2021

Najpiękniejsze miejsca krajów bałkańskich. Mieszanka kultur – chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Zabytkowe cerkwie, meczety i prawosławne monastyry. Fiordy, jeziora, rzeki, kaniony i malownicze wybrzeże. Średniowieczne twierdze i obronne klasztory. Pozostałości rzymskich budowli i bizantyjskie malarstwo. Lokalne bazary i zakupy oryginalnych wyrobów rękodzieła.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 6 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1–os. 900 PLN,
  • 6 śniadań, 6 lunch i 6 kolacji (napoje do kolacji w cenie),
  • przejazd pociągiem kanionem Neretvy,
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna ( KL, NNW, bagaż),
  • bilety wstępu, opłaty dla lokalnych przewodników.
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chorwacji. Przylot do Dubrownika (Cilipi). Przejazd do Czarnogóry, wieczorny spacer po mieście  Herceg Novi – nocleg.
Dzień 2 | KOTOR
Przejazd Zatoką Kotorską zwaną także bałkańskim fiordem. Po drodze liczne miejscowości z czasów iliryjskich oraz przepłynięcie statkiem na urokliwą wysepkę Matki Boskiej Skalnej. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Czarnogóry - Kotoru porównywanego z Dubrownikiem. Przejazd do Chorwacji nocleg w Dubrowniku. Wieczorem spacer po starym mieście.
Dzień 3 | DUBROWNIK – KORCZULA
Przejazd na płw. Peljesac słynący z produkcji najlepszych chorwackich win takich jak Dingać czy Plavac. Po drodze wizyta w jednej z najstarszych tradycyjnych winnic wraz z poczęstunkiem (sery, oliwki, lokalna szynka prsut - zamiast lunchu) i degustacją wina. Przepłynięcie z Orebicza na Korczulę, zakwaterowanie na wyspie. Spacer wieczorny po starym mieście.
Dzień 4 | KORCZULA – TRPANJ – MAKARSKA
Przepłynięcie do Orebicza następnie przejazd do miejscowości Trpanj skąd grupa przy dogodnych warunkach atmosferycznych i morskich uda się statkiem do miejscowości Makarska. Po drodze podziwiając panoramę Wyspy Hvar, pasma górskiego Biokovo oraz Riwiery Makarskiej. W czasie rejsu  rybny lunch i  owoce  morza. Spacer po Makarskiej następnie przejazd do Mostaru - nocleg.
Dzień 5 | MOSTAR
Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, symbol Mostaru – Stary Most nad Neretvą, dzielnica muzułmańska Carsija, stary bazar Kujundziluk, meczet Koskin-Mehmed Paszy.  Następnie przejazd do Blagaj – wywierzysko (vrelo) rzeki Buny, przy którym znajduje się klasztor derwiszów Blagaj Tekke, zbudowany w muzułmańsko–śródziemnomorskim stylu. Przejazd z Mostaru słynną trasa kolejową wzdłuż rzeki Neretwy do Sarajewa. Nocleg oraz wieczorny spacer po Sarajewie.
Dzień 6 | SARAJEWO – BUNKIER TITO – KONJIC
Zwiedzanie Sarajewa. Przejazd na Stare Miasto gdzie znajduje się wiele obiektów religijnych oraz przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części tej dzielnicy widoczne są wpływy tureckie, natomiast zachodnia część charakteryzuje się wpływem architektury z czasów Austro–Węgier. Zwiedzanie katedry Serca Jezusowego. Postój przy meczecie Ali Paszy i starej synagodze. Lunch na starym mieście. Przejazd do miejscowości Konjic gdzie znajduje się przeciw nuklearny bunkier Josipa Bros Tito odkryty zupełnie niedawno – zwiedzanie, nocleg.
Dzień 7 | SPLIT
Przejazd do Splitu, spacer po starym mieście w tym po tętniącym życiem do dnia dzisiejszego Pałacu Dioklecjana. Ruiny murów pałacu z biegiem czasu wręcz wtopiły się w nowszą zabudowę, stając się integralną częścią starego miasta. Dawne korytarze i komnaty to obecnie uliczki i place centrum Splitu. Lunch w lokalnej Konobie. Przejazd na lotnisko -  wylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 EUR.
ZAJMOWANIE MIEJSC W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie  odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.