BENELUX - Luksemburg - Belgia - Holandia

Bruksela z najpiękniejszym placem Europy "Grand Place" , słynny siusiający chłopiec "Menneken Pis". Rejs kanałami Gandawy, zwanej Wenecją północy, Równie piękna Brugia i Antwerpia. A na koniec zawsze wiosenna Holandia z wszechobecnymi tulipanami, wiatrakami i serem
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem turystycznym
  • 3 noclegi w hotelu 2*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 450 PLN (na zamówienie pokoje 2-osob. z dostawką)
  • 2 śniadania
  • Opiekę polskiego pilota, który realizuje program turystyczny (bez wnętrz)
  • Ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż)
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka uczestników i wyjazd wg grafiku transportu. Przejazd non stop do Luksemburga.
Dzień 2 | LUKSEMBURG - BRUKSELA (Belgia)
Przyjazd do Luksemburga rano. Spacer po Starówce – Wielki Pałac Książęcy, twierdza Rocher du Bock i kazamaty, katedra Notre-Dame, ulica la Corniche, czyli najpiękniejszy „balkon” Europy. Przejazd do Brukseli. Objazd miasta autokarem – dzielnica europejska z gmachami Rady Europy, Parlamentu Europejskiego i siedziby Komisji Europejskiej. Następnie dzielnica Leaken i tereny wystawy Expo z 1958 r. ze słynnym jej symbolem – Atomium i stadionem Heysel. Spacer po Dolnym Mieście – Grand Place z ratuszem i domami cechowymi, Manneken Pis (siusiający chłopiec), królewskie galerie św. Huberta, katedra św. Michała i Guduli. Przejście na Górne Miasto - Wzgórze Sztuki, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości ze wspaniałym widokiem na miasto.
Dzień 3 | ANTWERPIA - BRUGIA - GANDAWA
Wyjazd do Antwerpii. Zwiedzanie Grote Markt z ratuszem i fontanną Brabo, domy cechowe, największa w Belgii gotycka katedra Najświętszej Marii Panny (Onze-Lieve-Vrouwekathedraal), Zielony Plac z pomnikiem Rubensa. Przejazd do Brugii położonej nad licznymi kanałami łączącymi miasto m.in. z Gandawą. Rejs statkiem po kanałach. Przejazd do Gandawy. Zwiedzanie katedry św. Bawona ze słynnym ołtarzem (jego twórcami byli bracia Hubert i Jan van Eyck). Powrót do Brukseli na nocleg.
Dzień 4 | HAGA - DELFT - ZAANDAM (Holandia)
Przejazd do Holandii. Zwiedzanie stolicy – miasta Haga. Spacer po starym mieście – budynek parlamentu, Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), kościół św. Jakuba. Następnie przejazd do Delft. Zwiedzanie fabryki słynnej błękitnej porcelany, spacer po starówce. Przejazd do Zaandam. Zwiedzanie skansenu Zaanse Schans – repliki XVIII-wiecznej, typowej wioski niderlandzkiej, gdzie odtworzono lokalne, malowane na zielono domy, wiatraki, spichlerze. Możliwość zakupu regionalnych wyrobów, m.in. sera, drewnianych chodaków, błękitnej porcelany z Delft. Następnie nocleg w okolicy Amsterdamu.

W terminie 01.05-06.05.2018, zamiast Delft i Zaandam, wizyta w słynnych ogrodach Keukenhof, gdzie na 32 hektarach znajdują się pola z roślinami cebulkowymi m.in. największe w Europie uprawy tulipanów i hiacyntów. Przełom kwietnia i maja to najlepszy okresem do podziwiania kolorowych, roślinnych dywanów, misternie zaprojektowanych klombów, koszów i figur kwiatowych
Dzień 5 | AMSTERDAM
Zwiedzanie Amsterdamu – Muzeum Van Gogha z bogatą kolekcją jego dzieł, m.in. słynnymi „Słonecznikami”. Spacer po starym mieście – historyczny Plac Dam z Pałacem Królewskim i Nowym Kościołem (Nieuwe Kerk), Dom Rembrandta, ulica Kalverstraat, targ kwiatowy, wieża budynku mennicy. Rejs statkiem po amsterdamskich kanałach, podczas którego można podziwiać malownicze kamieniczki z XVII wieku. Wizyta w szlifierni diamentów, możliwość zakupu. Wieczorny spacer po rozrywkowej dzielnicy czerwonych latarni. Wyjazd do Polski ok. godz. 22. Przejazd non stop do kraju.
Dzień 6 |
Powrót do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
MIEJSCA W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
ZWIEDZANIE
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
GRAFIK TRANSPORTU

Trasa wycieczki

BENELUX

 

Miasto zbiórki

Wyjazd

Dopłata

Powrót

WARSZAWA

12.00

FB

17.30

ŁÓDŹ

12.20

FB

15.30

POZNAŃ

12.35

FB

15.30

RZESZÓW

12.40

FB

19.30

KRAKÓW

14.25

FB

16.30

KATOWICE

15.00

FB

16.00

WROCŁAW

19.00

--

12.00

 

DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu, przejazdy komunikacją miejską należy mieć ok. 100 EUR.
OGRODY KEUKENHOF
Ogrody Keukenhof będą zwiedzanie w terminie 30.04 - 05.05.2019.