BLOG » Artykuł

Wakacje na Jamajce to najlepszy sposób na spędzenie prawdziwie nieziemskiego urlopu. Ciężko wyobrazić sobie lepszą okazję niż rejs po Karaibach na odwiedzenie tropikalnych wysp oraz głębsze poznanie całkowicie odmiennej kultury. Podróżowanie po Morzu Karaibskim to prawdziwa gratka dla wszystkich turystów spragnionych wrażeń. Na ogromnym, luksusowym statku swoje miejsce odnajdą również ci, którzy marzą po prostu o rajskim relaksie.

Rejs po Karaibach- postaw na podróż życia

Podróż po Morzu Karaibskim na luksusowym statku brzmi jak wakacje z filmu? Skorzystanie z naszej oferty rejsowej przybliży Ci te rajskie sceny, pozwoli wypocząć na świetnie zaopatrzonym okręcie, jednocześnie odwiedzając jak najwięcej intersujących miejsc. A to nie wszystko, co oferuje rejs statkiem. To także dostęp do niemal bezgranicznej rozrywki i udogodnień. Począwszy od szerokiego dostępu do restauracji, barów, klubów fitness oraz obiektów sportowych. Poza tym, na podróżujących czeka również strefa wypoczynku - znajdą się tu obiekty SPA, salony kosmetyczne, masażyści oraz sauny i baseny. Rejs statkiem po Morzu Karaibskim to także gratka dla entuzjastów nocnego życia. Znajdujące się na pokładzie liczne kluby i dyskoteki sprawiają wrażenie, jakby podróżowało się prawdziwym ruchomym miastem.

Wyspa Eleuthera

Smukła wyspa Eleuthera to część niewielkiej grupy wysp i zatok, wchodzących w skład Current Island, Harbour Island i Spanish Wells. Dzięki bezpośrednim lotom z USA, Eleuthera jest dziś bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej.

Różowa plaża

Ta plaża rozciąga się na kilka kilometrów i z każdej strony wzrok przyciąga jej pudrowy róż. Harbour Island, znana tubylcom jako Briland, jest znana na całym świecie ze swojego różowego piasku. Według miejscowego folkloru piasek jest różowy, ponieważ Bóg pragnął odróżnić go od całej reszty, zanurzając swe słodkie bawełniane cukierki w piasek. Naukowe wyjaśnienie jest jednak nieco mniej romantyczne. Kiedy maleńkie morskie Otwornice umierają w oceanie, ich szczątki zostają zmiażdżone przez fale, a następnie wyrzucone na brzeg, by stopić się z piaskiem, co wspólnie tworzy wspomniany wcześniej efekt.

Jaskinie Eleuthera

Ze względu na swoje historyczne znaczenie Jaskinia Kaznodziei jest najczęściej polecaną jaskinią w Eleuthera. Goście uwielbiają ją zwiedzać, pływać w niej, nurkować oraz piknikować na przyległej plaży. Jest to doskonale miejsce na uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Wyspy Dziewicze - Wyspa Świętego Tomasza

Odwiedzając Wyspy Dziewicze, większość turystów przyjeżdża właśnie na Wyspę Świętego Tomasza. Dlaczego? Wysoko na niebie wznoszą się klify dżungli, nad wzgórzami kwitną czerwone dachy, a wokół turkusowe, kropkowane jachty wykonują morskie okrążenia. Wyspa Świętego Tomasza jest najbardziej skomercjalizowaną z dziewiczych wysp, z dużym ruchem statków wycieczkowych i ogromnymi kurortami. Idealne miejsce do wypoczynku.

Wyspa Antigua

Swoją popularność zawdzięcza głównie plażom, jednak jest to tylko mała część atrakcji, którą można znaleźć na tej bajecznej wyspie. Trudno sobie wyobrazić, by kiedykolwiek chcieć opuścić leżak i zwiedzić jedną z małych dróg, która kręci się wokół tego tropikalnego raju. Zdecydowanie jednak warto - wyspa ta z racji swojej kolonialnej przeszłości posiada bardzo interesującą XVIII wieczną architekturę. Liczba ponad 300 plaż w Antigua jest z całą pewnością oszałamiająca, ale poza tym wyspa posiada jeszcze wiele innych ukrytych skarbów. 

Wyspa Saint Lucia

Niewiele linii brzegowych zostało sfotografowanych więcej razy niż spektakularne południowo-zachodnie wybrzeże wyspy Saint Lucia. Poza tym, atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć, są Pitons - para poszarpanych szczytów wulkanicznych, które samoloty muszą opasać dookoła by dotrzeć na lotnisko na wyspie. Są one natychmiast rozpoznawalne - z bliska wyglądają wręcz nierealnie. Pomimo wulkanicznego pochodzenia wyspy, piasek na jej plażach jest złoty, a widoki na morze nieziemski.

Wyspy Barbados

Wycieczki do jaskini, odrestaurowane plantacje, rezerwaty dzikiej przyrody, ogrody i wycieczki po fabryce rumu lub cygar to tylko kilka z różnorodnych atrakcji, które oferuje Barbados. Bridgetown to wspaniałe miasto do spacerów, a liczne muzea na wyspie są świadectwem dumnej historii i poczucia tożsamości narodowej lokalnych mieszkańców. Surferzy przybywają na wschodnie wybrzeże Barbadosu, by wykorzystać wielkie fale, na przykład na Crane Beach, podczas gdy rodziny wolą spokojniejsze wody Zachodniego Wybrzeża. Wiele plaż na południowym wybrzeżu posiada liczne rafy, które wręcz zapraszają nurków. Co ważne, wszystkie plaże na Barbadosie są bezpłatne i otwarte dla turystów.

Jamajka

Znana jako „miejsce narodzin reggae”, Jamajka szczyci się skarbnicą naturalnych klejnotów i kolorową afrykańską atmosferą. Złote plaże, bujne, zielone góry, turkusowe morza, rafy koralowe, lasy deszczowe oraz rzeki to tylko niektóre z godnych pozazdroszczenia zasobów wyspy. Miłośnicy przyrody odnajdą tu wiele rozrywek od pieszych wędrówek i podziwiania ptaków w dżungli po nurkowanie z rafami. Jamajka - opinie są bardzo zachęcające, szczególnie biorąc pod uwagę, że wielu turystów, którzy odwiedzają te tereny, jest bardzo wymagających. Jamajka jest również znana z wielu historycznych plantacji, gdzie można skosztować tropikalnych owoców i zwiedzić wielkie wspaniałe domy. Jamajka - wakacje tutaj można spędzić właściwie o każdej porze roku.

Wycieczka na Karaiby z całą pewnością może walczyć o miano najbardziej niezapomnianej podróży w życiu.