BLOG » Artykuł

Twoim ulubionym filmem są „Piraci z Karaibów” z Johnnym Deppem w roli głównej? Chciałbyś zobaczyć na własne oczy okolice, w których kręcono poszczególne sceny? Wybierz się w rejs po tym niezwykle pięknym zakątku naszej planety i odkryj jego wszystkie tajemnice. Dodatkową atrakcją podróży może być cud techniki - kanał Panamski.

Przygoda na morzu
Wiele statków wypływa w rejsy wycieczkowe po Karaibach z Fort Lauderdale w USA na Florydzie. Statki przystosowane do tego celu zabierają na pokład nawet 2000 pasażerów, mają kilkanaście pokładów i zapewniają wiele atrakcji. Można się na nich poczuć jak w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu.
Same Karaiby to część Oceanu Atlantyckiego, położona między Ameryką Północą a Południową. Od otwartego oceanu odgrodzone są one pasmem Małych i Wielkich Antyli. Na trasie rejsu znajduje się m.in. Wyspa Aruba, powstała po wybuchu wulkanu. Wchodzi ona w skład Królestwa Niderlandów i tylko 24 km dzielą ją od wybrzeży Wenezueli. Atutem wyspy są przepiękne, piaszczyste plaże, porośnięte drzewami palmowymi. Za symbol Aruby uznawane jest drzewo divi-divi, przybierające niezwykłe formy.

Statek wycieczkowy może zawinąć do portu w Cartagenie w Kolumbii, gdzie turyści schodzą na ląd by podziwiać wąskie uliczki starego Miasta, uznawanego za najpiękniejsze na całych Karaibach. Wartym uwagi jest fakt, że wspomniane miasteczko w epoce kolonialnej było głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem. Tutaj również można wypocząć na słynnej plaży Bocagrande.

Kanał Panamski
Atrakcją rejsu po Karaibach jest przeprawa Kanałem Panamskim. Ma on prawie 82 km długości i składa się z kilkunastu różnych śluz. Sama konstrukcja kanału to prawdziwy cud techniki. Podczas przeprawy można podziwiać tropikalną przyrodę wokół jeziora Gatún albo wybrać się na wycieczkę do lasu w Parku Narodowym Soberanía i odwiedzić samą Panamę. 

Kostaryka i Jamajka
Kostaryka, kraj znajdujący się w Ameryce Środkowej, zachwyca tropikalną roślinnością oraz pięknymi plażami. Warto wybrać się do portu Limón, a następnie odwiedzić Park Narodowy Tortuguero, który powstał dla ochrony żółwi morskich, ale nie tylko te zwierzęta można tu spotkać.
Jamajka to z kolei ojczyzna muzyki reggae. Głównym ośrodkiem turystycznym wyspy jest Ochio Rios z delikatnym perłowo-białym piaskiem i ciepłym morzem. Na Jamajce koniecznie trzeba zobaczyć słynne wodospady na rzece Dunn.

Zobacz to wszystko z nami --> Karaiby z Kanałem Panamskim