BLOG » Artykuł

Wybierz się na koniec świata i sprawdź, dlaczego Republika Południowej Afryki nazywana jest najbogatszym krajem na tym kontynencie. Ludzie żyją tu w dostatku, a w dodatku sprzyja im przyroda. Odwiedzając RPA możemy zobaczyć z bliska przepiękną, dziką naturę i zwierzęta. Mamy szansę podziwiać unikalne wodospady i formacje skalne, a także zapoznać się z kulturą tamtejszych ludów - Zulusów. Czym jeszcze zaskoczy nas ten kraj?

Gościnność w Kapsztadzie
Pierwszym przystankiem wyprawy do RPA może być Kapsztad. Przepiękne miasto, którego mieszkańcy słyną z gościnności. Można tu zobaczyć zabytkowy ratusz, gmach parlamentu lub fort, a później wybrać się na spacer po imponujących ogrodach Kompanii Wschodnio-Indyjskiej. Kapsztad słynie nie tylko z otaczających miasto skalistych szczytów, ale też z białych plaż, które zachęcają do błogiego wypoczynku stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Atrakcją miasta jest Góra Stołowa, mająca 1084 m n.p.m., na którą można się wspiąć pieszo lub korzystając z kolejki linowej. Ze szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i ocean.

Johannesburg
Największym ośrodkiem miejskim RPA jest Johannesburg, nazywany również po prostu Jozi, Joburg czy Egoli (złote miasto). To miasto kontrastów - z jednej strony jest nowoczesne, pełne budynków ze szkła i drapaczy chmur, a z drugiej można tu skorzystać np. z porad uzdrowicieli.
Nigdzie indziej, poza Johannesburgiem, nie można skosztować tylu egzotycznych potraw z mięsa dzikich zwierzat. To właśnie tutaj sprawdzicie smak mięsa elanda, gnu, impali, a nawet krokodyla. Będąc w tej okolicy nie powinno się także pominąć przejazdu Panorama Route, czyli kanionem rzeki Blyde, pośród skalnych klifów Three Randavels.
W samym Johannesburg warto zobaczyć okazały Pomnik Wędrowca - Voortrekker Monument. Najbardziej popularnym wśród turystów punktem wycieczki po mieście i miejscowościach sąsiadujacych jest historyczne centrum Pretorii - Church Square z pomnikiem Paula Krugera, przywódcy Burów i byłego prezydenta Transwalu. Godny uwagi jest również skansen Lesedi z tradycyjnymi wioskami afrykańśkimi, czy też Union Building - siedziba prezydenta i rządu.

Przylądek Dobrej Nadziei
Podczas zwiedzania RPA koniecznie trzeba zaliczyć Przylądek Dobrej Nadziei. Stąd można wybrać się na krótki rejs statkiem do Wyspy Fok i podziwiać tam te ssaki, wylegujące się na skałach. Na samym przylądku znajduje się wieża widokowa, skąd można spojrzeć na wspaniałą panoramę oceanu. W okolicy jest także Simons Town, słynące z plaży, na której żyją pingwiny afrykańskie. To świetna okazja do zobaczenia ich naprawdę z bliska.

Parki Narodowe w RPA
W RPA ustanowiono kilka parków narodowych, m.in. Park Narodowy Krugera, na terenie którego odbywa się safari. Tam właśnie można zobaczyć zebry, antylopy, żyrafy, słonie, bawoły i wiele innych dzikich zwierząt. Warto również zaplanować sobie choćby krótką wycieczkę do jednego z prawdziwych cudów natury - Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.
RPA jest dla Europejczyków odległym krajem na krańcu świata. Pozwala zapoznać się z zupełnie odmienną kulturą mieszkańców, zobaczyć dzikie zwierzęta oraz odpoczywać na ciepłych plażach. Wyprawa do tego miejsca będzie niesamowitym doświadczeniem.

Sprawdź rpa wycieczki dostepne w naszym biurze.