BLOG » Artykuł

6 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC NA WYSPIE JEJU

Choć Europejczycy dopiero zaczynają odkrywać uroki wyspy Jeju, od dawna jest ona jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji dla mieszkańców Azji. Szczególnie upodobali ją sobie koreańscy nowożeńcy, którzy wybierają Jeju jako miejsce swoich podróży poślubnych. Ta największa Wyspa Korei Południowej powstała 2 miliony lat temu w wyniku wybuchu wulkanu, dzięki czemu nie brakuje na niej niezwykłych formacji skalnych, szczytów, jaskiń i klifów. Oto lista najpiękniejszych i najciekawszych punktów na mapie Jeju:

1)    Seongsan Ilchulbong
Nazywany również „Szczytem Wschodu Słońca”, wulkan ten najlepiej wygląda ponoć właśnie na tle wschodzącego słońca. Nie trzeba jednak zrywać się z łóżka o świcie - ten fascynujący twór, powstały 5 tysięcy lat temu, zachwyca o każdej porze dnia. Kształt wulkanu porównywany jest do potężnej fortecy, której ściany opadają do o morza. Wspinaczka na szczyt zajmuje mniej niż godzinę i warto ją odbyć dla niesamowitego widoku, który rozciąga się z krawędzi krateru.

2)    Jusangjeolli
Klify Jusangjeolli fascynują nie tylko podróżników, ale też geologów. Wysokie na 20 metrów, stanowią one dość niespotykany widok. Kamienie mają niemal idealny, sześciokątny kształt, przez co wyglądają jakby zostały stworzone przez człowieka. W rzeczywistości powstały kiedy gorąca, wulkaniczna lawa spotkała się z zimną wodą oceanu. Klify rozciągają się na przestrzeni 2 kilometrów, najlepszym punktem widokowym jest jednak taras znajdujący się w powstałym wzdłuż wybrzeża parku.

3)    Jaskinia Manjanggul
Spośród wielu jaskiń lawowych znajdujących się na wyspie, Manjanggul jest zdecydowanie najpiękniejszą i najbardziej popularną. Mimo tego, że została uformowana około 300 000 – 200 000 lat temu, do dziś zachowała się w doskonałym stanie. Jaskinia Manjanggul ma niemal 9 kilometrów długości i 30 m wysokości. Wewnątrz znajdziemy liczne formacje powstałe w wyniku działalności lawy, które tworzą niesamowity widok.

4)    Góra Hallasan
Hallasan to nie tylko największy wulkan wyspy położony w jej centralnej części, ale też najwyższy szczyt Korei Południowej. Jego zwieńczeniem jest krater o średnicy 400 metrów. To wyjątkowe miejsce dla Koreańczyków. Legendy głoszą, że na szczycie wulkanu mieszkają bogowie. Na Hallasan znajduje się Gwaneumsa – najstarsza świątynia buddyjska na wyspie, zbudowana za czasów dynastii Goryeo.

5)    Muzeum Jeju Folk Village
Jeżeli chcesz przekonać się, jak wyglądało codzienne życie w XIX-wiecznej Korei, to miejsce dla ciebie. Muzeum jest jedną z najciekawszych atrakcji na wyspie. Na jego terenie znajduje się 100 tradycyjnych koreańskich odmów i 7000 eksponatów. Jest ono podzielone na cztery wioski, a w każdej z nich przedstawione są inne aspekty życia codziennego. Odwiedzający muzeum mogą nie tylko dowiedzieć się więcej na temat koreańskiej kultury i rzemiosła, ale też poznać swoją przyszłość w Domu Jasnowidza.

6)    Wodospad Jeongbang
Choć na wyspie znajdziemy kilka pięknych wodospadów, to Jeongbang zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jest to jedyny azjatycki wodospad, który wpada bezpośrednio do morza. Jeongbang ma 23 metry wysokości. Z miejscem tym związane jest kilka legend. Jedna z nich głosi, że dawniej pod wodospadem zamieszkiwał smok, którego duch wciąż jest obecny w wodzie. Dzięki temu ma ona magiczne właściwości – leczy choroby i przynosi deszcz w czasie suszy.