BLOG » Artykuł

Gorąca samba na ulicach Rio de Janeiro czy niezgłębione połacie amazońskiej dżungli? Co bardziej przyciąga turystów do poznania uroków Brazylii?
Brazylia stanowi połączenie dzikości nieprzebytych, dziewiczych lasów deszczowych w Amazonii, z zapierającymi dech w piersiach widokami nad wodospadami Iguaçu oraz nowoczesnych, gwarnych miast, takich jak Salvador de Bahia czy Rio de Janeiro.

Boskie Rio
Obowiązkowym punktem zwiedzania tego kraju jest miasto Rio de Janeiro - nadmorski kurort z jedną z najpiękniejszych plaż w Ameryce Południowej - Copacabana. Ta dawna brazylijska stolica wyróżnia się wieloma atrakcjami turystycznymi, wśród których wyróżnić należy dwa punkty widokowe: górę Guanabara (gdzie znajduje się monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela, uznawany obecnie za jeden z siedmiu nowych cudów świata) oraz wzgórze tzw. Głowy Cukru - Păo de Açúcar. W centrum Rio de Janeiro wśród zabytków wartych zobaczenia można wymienić katedrę św. Sebastiana, zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracanã, muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych oraz Sambódromo, gdzie odbywa się słynny brazylijski karnawał.

Z wizytą w Salvador de Bahia
Salvador de Bahia, dawna stolica kolonii portugalskiej, oferuje podróżnym wiele wrażeń. Począwszy od zwiedzania latarni morskiej Farol da Barra wraz z fortem San Antônio, kościoła św. Franciszka oraz kościoła Nossa Senhora do Rosário dos Pretos, przez imponującą dzielnicę Graça, słynącą ze starych pałaców i nowoczesnych apartamentowców, aż po wypoczynek nad spokojnymi wodami jeziora Dique do Tororó. W Savador de Bahia znajduje się słynące z licznych uzdrowień sanktuarium Nosso Senhor do Bonfim. Dzielnica Pelourinho z kolei stanowi wizytówkę tego miejsca i objęta została patronatem UNESCO.
Od 1960 roku stolicą Brazylii jest miasto Brasilia. Warto zobaczyć tam największe gmachy rządowych obiektów, pomnik budowniczych Os Candangos czy kościół Dom Bosco z katedrą Nossa Senhora Aparecida.

U progu Amazonii
Miasto Manaus znajduje się w amazońskiej dżungli. Unikalna na skalę światową jest opera, jaką wybudowano w tym miejscu - Teatro Amazonas. W Manaus można zrobić zakupy na targowisku położonym w porcie nad Rio Negro, czyli w Mercado Municipal. Ciekawostką przyrodniczą jest Encontro das Águas, gdzie ciemne wody Rio Negro łączą się z żółtymi Rio Grande. Wspólnie płyną dalej jako Amazonka.
Amazonia zamieszkiwana przez Metysów i inne ludy żyjące z dala od cywilizacji współczesnej stanowi niezgłębione połacie dżungli, porośniętej przez obfitą roślinność. Można tu obserwować dziko żyjące zwierzęta, głównie ptaki, ale z wód Amazonii często wynurzają się również różowe i szare delfiny.

Brazylijska strona największych wodospadów świata
Na granicy pomiędzy Brazylią i Argentyną znajdują się największe na świecie wodospady - Iguaçu. Wizyta w tym miejscu gwarantuje niezapomniane wrażenia, zwłaszcza jeśli skorzystamy z lotu helikopterem nad kompleksem tych wodospadów.

Wypoczynek na plażach Búzios
Popularnym kurortem nadmorskim Brazylii jest Búzios, z jednymi z najchętniej odwiedzanych plaż w kraju, czego przykładów nie trzeba długo szukać. Szeroka i piaszczysta Praia Geriba czy Praia Brava są w sezonie zapełnione turystami. Można tu uprawiać liczne sporty wodne albo po prostu leniuchować, wpatrując się w czyste wody oceanu.

Przeżyj to z nami:
--> wyprawa brazylia