CHINY – MAKAU – HONGKONG 2021

Historyczne stolice cesarstwa. Pałace i świątynie, pagody i ogrody. Zakazane Miasto, Wielki Mur, Armia Terakotowa. Suzhou – Wenecja Orientu, miasto jedwabiu i ogrodów. Nowoczesny Szanghaj oraz dawne kolonie – pełne kasyn, urocze Makau oraz tygrys Azji – Hongkong. Wizyta w klasztorze Shaolin, miejscu narodzin chińskiej sztuki walki kung-fu. Rejs rzeką Li Jiang.
24-04 - 07-05-2021
9800
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami,
  • rejs promem na trasie Makau – Hongkong,
  • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1500 PLN; 1 noc w pociągu nocnym do Xian – miejsca sypialne (przedziały 4-os.),
  • 11 śniadań, 2 obiady, 11 kolacji (+ 1 szklanka napoju),
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.
Dzień 2 | PEKIN
Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejazd do Zoo – wizyta w pawilonie pandy wielkiej. Na terenie tutejszego zoo okazja zobaczenia uroczej pandy – najsłynniejszego zwierzęcia na liście zagrożonych gatunków. Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (35 USD, min. 10 osób).
Dzień 3 | Wielki Mur
Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej, zbudowanej w III w. p.n.e. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację słynna kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem – fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 4 | PEKIN
Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Spacer po największym placu świata – placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (chętni mogą zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.
Dzień 5 | XIAN
Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Wyjazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy figur koni i żołnierzy, każda naturalnej wielkości i z niepowtarzalnymi, indywidualnymi rysami twarzy. Powrót do Xian. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest przykładem połączenia architektury islamskiej z chińską. Czas wolny na spacer po uliczkach pełnych sklepików z wyrobami rzemiosła ludowego oraz stoisk i restauracji oferujących lokalne przysmaki (jeśli czas pozwoli). Na kolację tradycyjny, słynny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 25 USD, min. 10 osób).
Dzień 6 | XIAN - LUOYANG
Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xian. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang. Zwiedzanie grot Longmen. We wnękach i grotach skalnych, wykutych w zboczu zachodniego brzegu przełomu rzeki Yi, wyrzeźbiono ponad 100 tys. posągów Buddy, które przedstawiają rozwój sztuki buddyjskiej na przestrzeni ponad 600 lat. Najmniejsze mają kilka centymetrów, największy mierzy 18 m. Powrót do Luoyang. Spacer po Starym Mieście pełnym sklepów i restauracji, które klimatem przypominają dawne Chiny. Zakwaterowanie. Kolacja.
Dzień 7 | Klasztor Shaolin - LUOYANG - SUZHOU
Przejazd do klasztoru Shaolin, zbudowanego na stokach jednej z 5 świętych gór taoistycznych. To w nim powstała szkoła buddyzmu Chan, który po dotarciu do Korei i Japonii, zmienił nazwę na Zen. Jest to także miejsce, uważane za kolebkę sztuk walki – znanych na świecie jako kung-fu. Udział w pokazie. Następnie spacer po tzw. Lesie Pagód, będącym miejscem pochówku znamienitych mnichów klasztoru. Powrót do Luoyang. Późny obiad w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Suzhou. Transfer do hotelu.
Dzień 8 | SUZHOU - SZANGHAJ
Zwiedzanie Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Chin, zwanego Wenecją Orientu. Miasto jedwabiu, malowniczych kanałów i pięknych ogrodów. Wizyta w najmniejszym w mieście przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Rejs malowniczymi kanałami przez stare dzielnice miasta, podczas którego można zaobserwować lokalne życie mieszkańców. Wizyta w pochodzącej z XVIII w. pagodzie Północnej Świątyni, najwyższej w mieście. Przejazd autokarem do Szanghaju. Kolacja. Fakultatywnie wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu (ok. 35 USD, min. 10 osób) lub przedstawienie słynnych akrobatów (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 9 | SZANGHAJ - GUILIN
Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami będącymi przykładami architektury europejskiej oraz z widokiem na nowoczesną, pełną najwyższych wieżowców, biznesową dzielnicę Pudong. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie malowniczego ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, na których można obserwować codzienne życie mieszkańców (jeśli czas pozwoli). Kolacja. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Transfer do hotelu.
Dzień 10 | RZEKA LI JIANG - YANGSHUO - GUILIN
Rejs rzeką Li Jiang do miasteczka Yangshuo. Po drodze krajobrazy pól, wiosek i krasowych wzgórz, znane z tradycyjnych chińskich obrazów. W czasie rejsu – obiad. Dopłynięcie do Yangshuo. Czas wolny na spacer po tej malowniczej miejscowości, będącej ulubionym miejscem poetów i malarzy. Powrót autokarem do Guilin (przejazd meleksami na parking). Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – nocna przejażdżka łodzią i pokaz tradycyjnego połowu ryb z wykorzystaniem kormoranów (pokaz uzależniony od warunków pogodowych, cena ok. 20 USD, min. 10 osób).
Dzień 11 | GUILIN - KANTON
Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki z kolorowo oświetlonymi, malowniczymi stalaktytami i stalagmitami o niesamowitych kształtach. Wejście na Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo Shan), skąd rozciąga się widok na całe miasto. Podziwianie symbolu miasta – Wzgórza Trąby Słonia. Wizyta na plantacji herbaty. Spacer pośród krzewów herbacianych, krótki wykład i pokaz produkcji oraz degustacja lokalnych gatunków herbat. Kolacja. Przejazd na dworzec kolejowy. Podróż szybkim pociągiem do Kantonu. Transfer do hotelu.
Dzień 12 | KANTON - ZHUHAI - MAKAU
Przejazd autokarem do Zhuhai, a następnie przekroczenie granicy z Makau. Panoramiczne zwiedzanie miasta (z okien autokaru), które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Możliwość wizyty w jednym z kościołów katolickich. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja portugalska. Wieczorem warto odwiedzić jedno z kasyn, z których słynie Makau.
Dzień 13 | HONGKONG
Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości słynnego miasta na wodzie. Fakultatywnie – rejs sampanem (ok. 10 USD). Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 14 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport musi być ważny co najmniej  1 rok od daty powrotu z Chin oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie, nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).
WIZA
Informujemy, że od dnia 15.12.2019 obowiązują nowe przepisy dotyczące ubiegania się o wizę do Chin. Osoby ubiegające się o wizę muszą osobiście złożyć odciski palców w Centrum Wizowym w Warszawie. Prosimy o zapoznanie się z zawiadomieniem wydanym przez Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie (TUTAJ).                             
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem LogosTour. Na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz wizowy (1 egz.), z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. W dniu zarezerwowanej za pośrednictwem LogosTour wizyty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie należy przynieść ze sobą 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety - włosy zapięte z tyłu), paszport, kserokopię pierwszej strony paszportu, wypełniony i wydrukowany wniosek, załączniki do wniosku oraz potwierdzenie rezerwacji wizyty. Opłata 445 zł na miejscu w kasie  (karta płatnicza, wyjątkowo gotówka) po zatwierdzeniu dokumentów przez pracownika Chińskiego Centrum Wizowego.
Możliwe formy odbioru paszportu z wizą:
- osobiście w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;
- przesyłka na wskazany adres, pod który paszport będzie wysłany z Centrum Wizowego za dodatkową opłatą od 50 zł do 100 zł – trzeba poinformować pracownika Centrum Wizowego o wyborze tej opcji oraz wnieść opłatę na miejscu w kasie;
 - odbiór przez pracownika LogosTour (w tym celu należy w dniu wizyty w Chińskim Centrum Wizowym dostarczyć do biura LogosTour w Warszawie dokument pozwalający na odbiór paszportu).
Pośrednictwo wizowe dot. klientów LogosTour zwolnionych z obowiązku skanowania linii papilarnych – na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć paszport, wypełniony formularz wizowy (1 egz.), zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu, 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety -włosy zapięte z tyłu); oraz opłatę za wizę 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongu, rejs po rzece Li Jiang (z obiadem), przejazd meleksami i napiwki dla przewodników, kierowców itd. należy zabrać ze sobą ok. 290 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu).
Rezerwuj online