CHINY (Pekin – Szanghaj) 2019

Wędrówka po Wielkim Murze. „Ptasie gniazdo” – stadion, gdzie rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w 2008 r. Spacer po Zakazanym Mieście i placu Tiananmen. Uliczka sklepów z antykami. Piękne ogrody w Suzhou. Okazja do zakupów jedwabnej odzieży. Rejs po kanałach wodnej wioski Luzhi. Nowoczesny Szanghaj i zabytkowe stare miasto. Degustacja herbaty.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • przejazd pociągiem do Suzhou,
  • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 650 PLN,
  • 7 śniadań, 1 obiad, 6 kolacji (+ 1 szklanka napoju),
  • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w Chinach,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.
Dzień 2 | PEKIN
Przylot do Pekinu. Spotkanie z mówiącym po polsku lokalnym chińskim przewodnikiem, który czekać będzie na uczestników w hali przylotów. To właśnie z nim w ciągu najbliższych dni grupa będzie odkrywać różne oblicza Chin, często znane wyłącznie mieszkańcom tego kraju. Bezpośredni przejazd do Świątyni Nieba. W parku, otaczającym ten największy obiekt sakralny cesarskich Chin, widać ludzi ćwiczących tai chi, śpiewających, tańczących. Łatwo przyłączyć się do którejś z takich grup i spróbować choć przez moment swoich sił w „walce z cieniem”. Wspólna zabawa zbliży do tutejszej kultury, do tradycji i zwyczajów. Po takim przygotowaniu rozpocznie się zwiedzanie Świątyni Nieba – zabytku sięgającego swoją historią czasów dynastii Ming. Kolejni cesarze tej dynastii i władcy z następnej dynastii Qing wznosili na jej terenie coroczne modły o pomyślne plony. W czasie zwiedzania można zobaczyć m.in. główny Pawilon Modłów, Mur Echa i niezwykły, marmurowy ołtarz. Według dawnych wierzeń to właśnie tu Niebiosa łączyły się z Ziemią – dlatego główny pawilon świątyni opisany został na kształcie koła (symbolizującego Niebo). Całość otoczona jest murem wyznaczającym kwadrat – symbol Ziemi. Przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek i odświeżenie się po podróży. Przejazd do Świątyni Harmonii i Pokoju, w której koncentruje się życie religijne wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu). Bez wątpienia ta najpiękniejsza świątynia w mieście tchnie atmosferą Tybetu – nie tylko za sprawą kręcących się młynków modlitewnych i unoszącego się w powietrzu dymu palonych kadzideł. Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 3 | PEKIN – Wielki Mur
Całodzienna wycieczka poza miasto. Pierwszym punktem programu będzie wizyta na terenie grobowca Changling, wchodzącego w skład największej na świecie cesarskiej nekropolii, jaką tworzy zespół trzynastu grobowców cesarzy z dynastii Ming. W jednym z pawilonów zgromadzono przedmioty, w jakie zaopatrywano władców w ich pośmiertną drogę. Następnie będzie okazja by zdobyć Wielki Mur – największą na świecie fortyfikację, jaka została stworzona ręką człowieka. Sekcja Badaling należy do najlepiej zachowanych odcinków fortyfikacji i pochodzi z okresu dynastii Ming. Niezależnie od tego, kto zdecyduje się na wspinaczkę, a kto spędzi czas mniej mobilnie, podziwiając roztaczające się wokół widoki – pobyt na Wielkim Murze dostarczy niezapomnianych wrażeń. Powrót do Pekinu. Po drodze wizyta w zakładzie rzemieślniczym produkującym tradycyjne wyroby z miedzi pokrywanej emalią – tzw. cloisonne. Krótki postój w pobliżu nowoczesnych obiektów olimpijskich, wybudowanych z okazji organizowanych w 2008 roku w Pekinie igrzysk olimpijskich (Stadion Narodowy i Pływalnia) – czas na zdjęcia. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem dla chętnych – fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” na deskach jednego z teatrów (ok. 40 USD, min. 10 osób).
Dzień 4 | PEKIN
Przejazd do Pałacu Letniego, największego cesarskiego ogrodu, na którego terenie ostatni cesarze z dynastii Qing kryli się przed letnimi upałami panującymi w stolicy. Jednym z mieszkańców tego pałacu była okrutna cesarzowa wdowa Cixi. Długa Galeria, będąca prawdziwą wystawą sztuki na świeżym powietrzu oraz monumentalna Marmurowa Łódź, na której cesarzowa lubiła jadać posiłki – to kolejne atrakcje wiążące się z wizytą w Pałacu Letnim. Na koniec krótki rejs tradycyjną łodzią po zajmującym 2/3 powierzchni ogrodu jeziorze Kunming. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni. Okazja do obejrzenia pokazu sposobów parzenia herbaty; degustacja kilku gatunków. Następnie przejażdżka rikszami po dzielnicy hutongów; odwiedziny u jednej z rodzin w ich domu; okazja do rozmów o codziennym życiu w najstarszej dzielnicy miasta. Rzut oka na malowniczą „uliczkę barów”. Czas wolny na zakupy. Kolacja. Spacer zabytkową uliczką Qianmen.
Dzień 5 | PEKIN – SUZHOU
Wykwaterowanie i kontynuacja odkrywania skarbów, jakie skrywają Chiny. Przejazd do placu Tiananmen – miejsca stanowiącego serce stolicy. Jest to największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami parlamentu i Muzeum Historii z mauzoleum Mao Zedonga pośrodku. Przejazd do parku Jingshang; ze szczytu znajdującego się na jego terenie Węglowego Wzgórza rozpościera się widok dachów Zimowego Pałacu Cesarskiego. To właśnie ta monumentalna rezydencja, czyli tzw. Zakazane Miasto, będzie kolejnym punktem zwiedzania stolicy. Przez niemal 500 lat 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing rządziło z tego miejsca całym krajem, to tu żyli otoczeni swoimi konkubinami i tysiącem eunuchów. W obrębie wysokich na 10 metrów murów powstał odrębny, pełen intryg cesarski świat, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Spacer między pawilonami. Późny obiad w Beijing Noodle Restaurant będzie okazją do degustacji chińskiego makaronu i innych typowych dla tej kuchni dań. Przejazd na zabytkową uliczkę Lilichang, pełną sklepów z antykami – to właśnie one będą tłem do poznania bliżej historii i kultury Państwa Środka. W tej malowniczej scenerii pokaz podstaw chińskiej kaligrafii. Po zwiedzaniu transfer na dworzec kolejowy i przejazd superekspresem do Suzhou. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.
Dzień 6 | SUZHOU
Czas spędzony w tym najbardziej „zielonym” mieście Chin związany będzie przede wszystkim z poznawaniem kunsztu chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Pierwszym przykładem będzie Ogród Pokornego Zarządcy. W czasie spaceru poznanie podstawowych zasad obowiązujących w tej sztuce i najpiękniejszych miejsc ogrodu. Kolejna dziedzina, z której słynie to miasto, to produkcja jedwabiu. W zakładzie przemysłowym poznanie zasad hodowli jedwabnika i pozyskiwania jedwabiu z kokonów. Będzie także możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów w przyfabrycznym sklepie. Po jedwabnych szaleństwach – zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Suzhou. Następnie wizyta w Instytucie Haftu; w Suzhou znajduje się jedna z 4 głównych szkół haftu, słynąca z tzw. haftu dwustronnego. Zwiedzanie tego dnia zakończy spacer zabytkową uliczką Pingijang. Kolacja. Przed powrotem do hotelu przejazd do najbardziej nowoczesnej dzielnicy miasta.
Dzień 7 | SUZHOU – LUZHI – SZANGHAJ
Przejazd do lokalnego parku, gdzie mieszkańcy rozpoczynają dzień od ćwiczeń tai chi. Można dołączyć do ćwiczących i sprawdzić swoje umiejętności. Po porannej „gimnastyce” powrót do hotelu na śniadanie. Miło rozpoczęty poranek kontynuowany będzie w Ogrodzie Mistrza Sieci. Jest to najmniejszy ogród w mieście, prawdziwa perła wśród chińskich założeń ogrodowych. Warto zatrzymać się na chwilę, by móc chłonąć jego atmosferę i pełne harmonii piękno. Przejazd do zabytkowej, wodnej wioski Luzhi, w której czas zatrzymał się dawno temu. Spacer wąskimi uliczkami. Rejs łodziami po kanałach. Przejazd do Szanghaju, największej aglomeracji Chin. Zwiedzanie miasta rozpocznie się spacerem po słynnym nabrzeżu – Bundzie, z którego rozpościera się widok na leżącą po drugiej stronie rzeki Huang Pu nowoczesną dzielnicę Pudong z najwyższymi wieżowcami. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych – fakultatywnie – rejs statkiem po rzece Huang Pu wzdłuż tonących w tysiącach świateł nabrzeży (ok. 35 USD, min. 10 osób).
Dzień 8 | SZANGHAJ
Krótka wizyta na tradycyjnym porannym targu w Chaoyang, osiedlu, które powstało na początku lat 80. XX w. jako zaplecze dla pracujących w przemyśle tekstylnym robotników. Po targu przejazd do Muzeum Szanghaju, prezentującego znakomitą kolekcję obrazującą rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Następnie przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy – jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, przypominającymi architekturę z czasów cesarskich Chin. Ostatnim punktem pobytu w Szanghaju będzie spacer największą arterią handlową, czyli ulicą Nanjing. Kolacja. Dla chętnych, po kolacji – fakultatywnie – zapierające dech widowisko cyrkowe – chińscy akrobaci (ok. 30 USD). Powrót do hotelu.
Dzień 9 | SZANGHAJ
Śniadanie (w razie wczesnego wylotu możliwe w formie breakfast boxów). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, wypełniony formularz wizowy (1 egz.), zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu, 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy widoczne na zdjęciu; oraz opłatę za wizę 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej  1 rok od daty powrotu z Chin oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie, nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).
BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych itd. należy zabrać ze sobą 175 USD.