CHINY (Pekin) 2019

Spacer po Zakazanym Mieście i placu Tiananmen. Świątynia Nieba, w której cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Przejażdżka rikszami i spacer wąziutkimi uliczkami hutongów. Słynny Jedwabny Targ. Wędrówka po Wielkim Murze. „Ptasie gniazdo” – stadion, gdzie rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w 2008 r. Pałac Letni i największy cesarski ogród w Chinach.
10-10 - 16-10-2019
3990
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 5 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 3+*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 700 PLN,
  • 5 śniadań, 5 kolacji (+ 1 szklanka napoju),
  • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w Chinach,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.
Dzień 2 | PEKIN
Przylot do Pekinu. Spotkanie z mówiącym po polsku lokalnym chińskim przewodnikiem, który czekać będzie na uczestników w hali przylotów. To właśnie z nim w ciągu najbliższych dni grupa będzie odkrywać tajemnice stolicy Państwa Środka. Poznawanie Pekinu rozpocznie się od Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin, miejsca w którym cesarze z dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing odprawiali coroczne modły o pomyślne plony. W parku otaczającym świątynię codziennie rano spotkać można mieszkańców ćwiczących Tai-Chi, śpiewających, oddających się swojemu ulubionemu hobby – to doskonałe wprowadzenie w atmosferę, tradycje i zwyczaje mieszkańców Chin. Przejazd do centralnego punktu miasta – Plac Tiananmen, otoczony monumentalnymi gmachami Parlamentu, Muzeum Historycznego oraz Mauzoleum Mao Zedonga -  jest największym miejskim placem na świecie. Następnie spacer zabytkową ulicą Qianmen. Przejście na pełną sklepów z antykami malowniczą uliczkę Liulichang – w trakcie spaceru pokaz kaligrafii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 3 | PEKIN - CESARSKI DWÓR
Śniadanie. W tym dniu turyści będą mogli poznać Zakazane Miasto – czyli Zimowy Pałac Cesarski. Monumentalny obiekt, otoczony wysokimi na 10 m murami, przez prawie 500 lat pełnił funkcję rezydencji kolejnych 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. To właśnie tam toczyło się niedostępne dla zwykłych śmiertelników - pełne intryg - życie cesarskiego dworu; to z tego miejsca kolejni władcy zarządzali całym krajem.  Rozmach jaki towarzyszył budowaniu cesarskiej rezydencji miał na celu jednoznaczne podkreślenie i zaakcentowanie potęgi i władzy jej gospodarzy. Tę potęgę czuje się w każdym momencie zwiedzania Cesarskiego Pałacu. Dostrzec ją można także w czasie wizyty w niemal przylegającym do pałacu Parku Jingshan – ze znajdującego się na terenie parku tzw. Wzgórza Węglowego rozpościera się bowiem znakomity widok na dachy Zakazanego Miasta. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Parku Beihai (Parku Morza Północnego) z dominującą nad okolicą „butelkową” Białą Pagodą oraz ze słynnym Ekranem Dziewięciu Smoków. Na zakończenie dnia wypełnionego niemal po brzegi historią – Katedra Niepokalanego Poczęcia, która jest głównym kościołem katolickim w Pekinie (z zewnątrz) oraz wizyta na słynnym „Jedwabnym Targu” i  w tradycyjnej chińskiej herbaciarni. Kolacja w lokalnej restauracji. Fakultatywnie – udział w spektaklu słynnej Opery Pekińskiej (ok. 35 USD, min. 10 osób).
Dzień 4 | ZDOBYWANIE WIELKIEGO MURU
Śniadanie. Całodzienna wycieczka za miasto. Przejazd na teren Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, największej nekropolii cesarskiej na świecie. Spośród znajdujących się tam 13 grobowców tylko dwa dostępne są dla zwiedzających. Wizyta na terenie grobowca Changling, gdzie znajduje się wystawa rzeczy, w jakie wyposażano cesarzy i ich rodziny w tzw. „pośmiertną drogę”. Dalszy przejazd do miejsca, które sięga najdalszej historii - Wielki Mur to dzieło pierwszego cesarza Chin, Qin Shihuang’a z II w. p.n.e.  Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków tej największej na świecie fortyfikacji, zbudowanej ręką człowieka (sekcja Badaling). Widok wstęgi Wielkiego Muru, ciągnącej się wzdłuż wierzchołków górskich należy do tych, które na zawsze pozostają w pamięci.  W drodze powrotnej do Pekinu wizyta w zakładzie przemysłowym produkującym tradycyjne wyroby z miedzi powlekanej emalią komórkową (tzw. Cloisonee). Krótki postój przy obiektach olimpijskich (Stadion i Pływalnia, zbudowane z okazji odbywającej się w 2008 roku w Pekinie Olimpiady) – czas na zdjęcia. Kolacja w lokalnej restauracji. Fakultatywnie – przedstawienie słynnych akrobatów (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 5 | WIZYTA W CESARSKIM OGRODZIE
Śniadanie. Przejazd do ZOO, w którym odwiedzimy Pawilon Pandy Wielkiej, uznawanej za skarb narodowy Chin. Następnie wizyta w Letnim Pałacu, będącym największym cesarskim ogrodem w Chinach. Zwiedzanie miejsc, które dawały ostatnim cesarzom z dynastii Qing możliwość schronienia się przed upałami panującymi w stolicy. Spacer wśród pięknej zieleni i tradycyjnych chińskich pawilonów, ciągnąca się wzdłuż zajmującego 2/3 powierzchni ogrodu Jeziora Kunming tzw. Długa Galeria (prawdziwa galeria sztuki na świeżym powietrzu) czy też Marmurowa Łódź – to tylko niektóre atrakcje czekające na terenie Letniego Pałacu. Wizyta w zakładzie przemysłowym produkującym wyroby z pereł słodkowodnych (możliwość zakupów). Kolacja w lokalnej restauracji. Fakultatywnie – udział w spektaklu „Kung Fu Show” (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 6 | ŚLADAMI DAWNEGO PEKINU
Śniadanie. Wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju – miejscu, które jest czynnym centrum życia religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu). W tej bez wątpienia najpiękniejszej świątyni w stolicy ważnym punktem jest też panująca atmosfera – bez trudu można poczuć w niej ducha Tybetu, unoszącego się wraz z dymem palących się kadzideł. Wędrówka po najstarszych uliczkach miasta, znajdujących się w obrębie tzw. Hutongów. Przejażdżka rikszami, wizyta w jednym z tamtejszych domostw i spotkanie z jego mieszkańcami. Spacer wąziutkimi uliczkami Hutongów wśród zabudowań charakterystycznych dla dawnego Pekinu. Dla kontrastu wycieczka panoramiczna (z okien autokaru) po nowoczesnej części miasta – szerokie arterie, niezwykła wieża TV, nowoczesne centa handlowe. Pożegnalna kolacja – słynna kaczka po pekińsku.
Dzień 7 |
Śniadanie (w razie wczesnego wylotu – możliwe w formie breakfast boxów). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, wypełniony formularz wizowy (1 egz.), zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu, 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy widoczne na zdjęciu; oraz opłatę za wizę 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej  1 rok od daty powrotu z Chin oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie, nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).
BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych itd. należy zabrać ze sobą 90 USD.
Rezerwuj online