CHINY (PÓŁNOC i POŁUDNIE + JUNNAN) 2021

Przejazd przez wschodnie Chiny. Nowoczesna, ale i pełna zabytków Północ. Junnan – barwne, urozmaicone mniejszościami etnicznymi i piękną przyrodą Południe. Wielki Mur i Zakazane Miasto. Armia Terakotowa i nowoczesny Szanghaj. Ogrody Suzhou. Stolica hazardu – Makau oraz kosmopolityczny Hongkong. Lijiang i Dali – zabytkowe miasta prowincji Junnan.
21-05 - 10-06-2021
12713
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami,
  • przeprawę promem na trasie Makau – Hongkong,
  • 18 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 1800 PLN, 1 nocleg w pociągu nocnym do Xian (miejsca sypialne; przedziały 4-os.),
  • 18 śniadań, 3 obiady, 18 kolacji (+ 1 szklanka napoju),
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.
Dzień 2 | SZANGHAJ
Przylot do Szanghaju zwanego Perłą Orientu. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m) – możliwość spaceru po szklanej podłodze zawieszonej 259 m nad ziemią. Przejazd na słynny Bund – symbol Szanghaju, nabrzeże nad przepływającą przez miasto rzeką Huang Pu, z widokiem na Pudong – pełną najwyższych wieżowców, nowoczesną dzielnicę biznesową. Spacer ulicą Nanjing – główną arterią handlową miasta, nazywaną najludniejszą ulicą świata. Zakwaterowanie. Powitalna kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnych akrobatów (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 3 | SZANGHAJ - SUZHOU
Wycieczka autokarem do Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Chin, zwanego Wenecją Orientu. Miasto jedwabiu, malowniczych kanałów i pięknych ogrodów. Wizyta w najmniejszym w mieście przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan). Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Rejs malowniczymi kanałami przez stare dzielnice miasta, podczas którego można zaobserwować codzienne życie mieszkańców. Wizyta w pochodzącej z XVIII w. Pagodzie Północnej Świątyni, najwyższej w mieście. Powrót do Szanghaju. Kolacja. Fakultatywnie wieczorny rejs statkiem po rzece Huang Pu (ok. 35 USD, min. 10 osób).
Dzień 4 | SZANGHAJ
Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Spacer po placu Ludowym i zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego – z największą w kraju kolekcją sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Przejazd na Stare Miasto i zwiedzanie malowniczego ogrodu Yu Yuan, oazy spokoju w środku gwarnej dzielnicy. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, na których wciąż można zobaczyć lokalne życie mieszkańców. Obiad. Transfer na dworzec kolejowy. Podróż szybkim pociągiem do Pekinu. Przejazd do hotelu.
Dzień 5 | PEKIN
Zwiedzanie Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, gdzie cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Powrót do miasta. Po drodze wizyta w ZOO, w pawilonie pandy wielkiej uznawanej za skarb narodowy Chin. Kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (ok. 35 USD, min. 10 osób).
Dzień 6 | Wielki Mur
Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację słynna kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 45 USD, min. 10 osób).
Dzień 7 | PEKIN
Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Przejazd na największy plac świata – plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejście do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) - rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Chwila odpoczynku w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (chętni mogą zakupić leki). Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.
Dzień 8 | XIAN
Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Przejazd do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy figur koni i żołnierzy, każda naturalnej wielkości i z niepowtarzalnymi, indywidualnymi rysami twarzy. Powrót do Xian i przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu. Jest on przykładem połączenia architektury islamskiej z chińską. Czas wolny na spacer po uliczkach pełnych sklepików z wyrobami rzemiosła ludowego oraz stoisk i restauracji oferujących lokalne przysmaki (jeśli czas pozwoli). Na kolację słynny, tradycyjny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 25 USD, min. 10 osób).
Dzień 9 | XIAN - LIJIANG (prowincja Junnan)
Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xian. Możliwość udziału w krótkim wykładzie nt. tradycyjnego malarstwa i kaligrafii chińskiej. Transfer na lotnisko. Przelot do Lijiang – dawnej stolicy królestwa ludu Naxi, perły prowincji Junnan, którą zamieszkuje połowa ze wszystkich 55 mniejszości etnicznych Chin. Transfer do miasta. Zakwaterowanie. Kolacja.
Dzień 10 | LIJIANG
Zwiedzanie starego miasta pełnego wąskich, brukowanych uliczek, wijących się pomiędzy drewnianymi domami. Wizyta nad stawem Czarnego Smoka, krystalicznie czystym jeziorem zasilanym górskimi strumieniami. Spacer po malowniczym parku, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się piękna panorama Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Przejazd do podnóża góry. Fakultatywnie – wjazd kolejką linową na wys. 4500 m n.p.m. (ok. 35 USD). Po powrocie przejazd do wioski Baisha, zamieszkanej przez noszący niezwykle barwne stroje lud Naxi. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do Lijiang. Fakultatywnie – koncert muzyki ludu Naxi (ok. 25 USD, min. 6 osób).
Dzień 11 | LIJIANG - DALI
Przejście uliczkami odrestaurowanego, malowniczego Starego Miasta do Pałacu Mu – rezydencji rodziny Mu, która rządziła regionem od XIII do XVIII wieku. Przejazd autokarem do Dali, dawnej stolicy potężnego królestwa Nanzhao. Po drodze wizyta w wiosce Xizhou, zamieszkanej przez mniejszość etniczną Bai. Udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty. Przejażdżka łodzią po otoczonym górami jeziorze Er Hai. Zakwaterowanie. Spacer brukowanymi uliczkami starego miasta. Kolacja w restauracji prowadzonej przez rodzinę należącą do mniejszości narodowej Bai.
Dzień 12 | DALI - KUNMING
Wyjazd z Dali. Postój przy Świątyni Trzech Pagód. Te wznoszące się nad okolicą smukłe pagody pochodzą z IX wieku i są symbolem Dali. Przejazd autokarem do Kunmingu – nazywanego miastem „Wiecznej Wiosny” – stolicy prowincji Junnan. Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 13 | KUNMING
Wycieczka poza miasto do słynnego Kamiennego Lasu (Shilin), którego okolice zamieszkuje lud Sani. Spacer przez labirynt tysięcy niezwykłych form krasowych. W drodze powrotnej do Kunmingu wizyta w wiosce ludu Yi. Wizyta w Parku Mniejszości Narodowych, gdzie można zobaczyć domostwa, mieszkańców i zwyczaje wszystkich mniejszości zamieszkujących Junnan. Spacer po okolicy placu Złotego Konia. Kolacja.
Dzień 14 | KUNMING - GUILIN
Przejazd do położonej w górach Bambusowej Świątyni, słynącej z niezwykłej kolekcji rzeźb przedstawiających 500 arhatów w niezwykłych pozycjach i z różnymi wyrazami twarzy. Wizyta na lokalnym targu kwiatowym. Transfer na lotnisko i przelot do Guilin. To niezwykłe miasto słynie z najpiękniejszej w kraju scenerii otaczających je malowniczych gór krasowych. Transfer do hotelu. Kolacja. Wieczorny spacer po barwnie oświetlonym centrum miasta.
Dzień 15 | GUILIN - LONGSHEN
Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki, w której można zobaczyć ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów. Wycieczka do Longshen. Przejście wśród pól poprzez wioski mniejszości Zhuang na niezwykle malownicze Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu. Okolicę zamieszkują też mniejszości etniczne Yao i Miao. Powrót do Guilin. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Spacer pośród krzewów herbacianych, krótki wykład i pokaz produkcji oraz degustacja lokalnych gatunków herbat. Kolacja.
Dzień 16 | RZEKA LI JIANG - YANGSHUO
Rejs rzeką Li Jiang do miasteczka Yangshuo. Niezwykła sceneria krasowych wzgórz i otaczająca rzekę zieleń bambusowych gajów była częstym motywem starego chińskiego malarstwa. W czasie rejsu – obiad. Dopłynięcie do Yangshuo. Zakwaterowanie. Przejażdżka rowerowa wzdłuż malowniczej rzeki Yulong. Czas wolny na spacer po malowniczym, otoczonym wzgórzami krasowymi Yangshuo, będącym ulubionym miejscem poetów, malarzy, ale także turystów z całego świata. Kolacja. Fakultatywnie – udział w niezwykłym widowisku odbywającym się na wodzie „Ms Liu Impression” – spektakl z serii światło i dźwięk (ok. 45 USD, min. 5 osób).
Dzień 17 | YANGSHUO - GUILIN
Rano udział w ćwiczeniach gimnastycznych tai chi nad brzegiem rzeki (z instruktorem). Spacer po lokalnym targu warzywnym. Przejazd do Szkoły Kuchni Chińskiej – krótka lekcja gotowania, a następnie obiad z własnoręcznie przyrządzonych potraw. Przejazd do Guilin. Wejście na znajdujące się w centrum miasta Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo Shan), skąd rozciąga się widok na Guilin i okolice. Kolacja.
Dzień 18 | GUILIN - KANTON
Transfer na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Kantonu. Przejazd na śniadanie. Wizyta w Akademii Rodziny Chen – świątyni przodków, ufundowanej przez członków jednej rodziny. Spacer po leżącej na Rzece Perłowej wyspie Shamian. To od niej zaczęła się historia tzw. morskiego Jedwabnego Szlaku i przewozu statkami towarów z Chin do Europy. Kolacja.
Dzień 19 | KANTON - ZHUHAI - MAKAU
Przejazd do Zhuhai. Następnie przekroczenie granicy z Makau. Zwiedzanie miasta, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Zakwaterowanie. Kolacja. Wieczorem warto odwiedzić jedno z kasyn, z których słynie Makau.
Dzień 20 | HONGKONG
Rejs promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości słynnego miasta na wodzie. Fakultatywnie – rejs sampanem (ok. 10 USD). Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Czas wolny na spacer i zakupy na słynnych handlowych ulicach. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 21 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport musi być ważny co najmniej  1 rok od daty powrotu z Chin oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie, nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).
WIZA
Informujemy, że od dnia 15.12.2019 obowiązują nowe przepisy dotyczące ubiegania się o wizę do Chin. Osoby ubiegające się o wizę muszą osobiście złożyć odciski palców w Centrum Wizowym w Warszawie. Prosimy o zapoznanie się z zawiadomieniem wydanym przez Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie (TUTAJ).                             
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem LogosTour. Na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz wizowy (1 egz.), z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. W dniu zarezerwowanej za pośrednictwem LogosTour wizyty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie należy przynieść ze sobą 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety - włosy zapięte z tyłu), paszport, kserokopię pierwszej strony paszportu, wypełniony i wydrukowany wniosek, załączniki do wniosku oraz potwierdzenie rezerwacji wizyty. Opłata 445 zł na miejscu w kasie  (karta płatnicza, wyjątkowo gotówka) po zatwierdzeniu dokumentów przez pracownika Chińskiego Centrum Wizowego.
Możliwe formy odbioru paszportu z wizą:
- osobiście w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;
- przesyłka na wskazany adres, pod który paszport będzie wysłany z Centrum Wizowego za dodatkową opłatą od 50 zł do 100 zł – trzeba poinformować pracownika Centrum Wizowego o wyborze tej opcji oraz wnieść opłatę na miejscu w kasie;
 - odbiór przez pracownika LogosTour (w tym celu należy w dniu wizyty w Chińskim Centrum Wizowym dostarczyć do biura LogosTour w Warszawie dokument pozwalający na odbiór paszportu).
Pośrednictwo wizowe dot. klientów LogosTour zwolnionych z obowiązku skanowania linii papilarnych – na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć paszport, wypełniony formularz wizowy (1 egz.), zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu, 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety -włosy zapięte z tyłu); oraz opłatę za wizę 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu, napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą ok. 490 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Szanghaju).
Rezerwuj online