EKWADOR (+ rejs na wyspy Galapagos) 2019

Kolonialne zabytki Quito. Spacer po równiku. Największy indiański targ w Ameryce Południowej. Wyspy Galápagos z bujną przyrodą oraz wieloma gatunkami gadów i płazów. Niespotykane nigdzie na świecie ogromne żółwie, leniwe iguany, jaszczurki przypominające dinozaury. Piękne widoki na Morze Karaibskie i na Pacyfik. Oryginalne pamiątki z drewna balsa.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy mikrobusem/autokarem,
  • rejs komfortowym statkiem ekspedycyjnym na wyspy Galapagos,
  • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* (4 noce), pokoje 2-osobowe; podczas rejsu na Galapagos (3 noce) – w kabinach 2-osobowych z bulajem; dopłata do pokoju/kabiny 1-osobowej 3900 PLN,
  • 7 śniadań; 5 obiadów, 3 kolacje (w tym 3 obiady i 3 kolacje podczas rejsu),
  • bilety wstępu w dniu 2 i 3,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Transfer do hotelu.
Dzień 2 | QUITO
Dwumilionowe Quito leży w dolinie u stóp wulkanu Pichincha. Mimo że miasto usytuowane jest blisko równika, panuje tu łagodny klimat dzięki położeniu na wysokości ok. 2850 m n.p.m. Podczas bezchmurnej pogody na horyzoncie widać ośnieżone szczyty Andów. Zwiedzanie miasta – centrum, katedra św. Franciszka i kościół San Augustin. Przejazd do La Compania de Jesus, barokowej świątyni o pięknie zdobionej fasadzie – na pozłocenie środkowej nawy zużyto siedem ton złota. Wjazd na 200-metrowe wzgórze Panecillo, na którego szczycie stoi posąg Dziewicy z Quito. Przejazd na północ, do Mitad del Mundo (Środek Świata), gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata. Obiad. Po południu czas wolny.
Dzień 3 | QUITO – OTAVALO – COTACACHI
Przejazd z Quito w kierunku północnym. Przyjazd do Otavalo, na słynny indiański jarmark. Zjeżdżają się tu Indianie z całej okolicy, aby sprzedawać kolorowe kilimy, narzuty, ubrania, ręcznie robione swetry, ceramikę oraz unikalne ozdoby. Można tam też kupić warzywa, owoce i przyprawy. Czas na zakupy oryginalnych pamiątek. Po południu wizyta w miejscowości Cotacachi, znanej z produkcji wyrobów skórzanych. Przejazd nad jezioro Cuicocha z wodospadem Peguche. Krótki spacer nad jeziorem. W czasie wycieczki obiad. Powrót do Quito.
Dzień 4 | WYSPY GALAPAGOS (Baltra – Bartolome)
Transfer na lotnisko. Wylot z Quito na położony w odległości 970 km od kontynentu archipelag Galapagos. Transfer z wyspy Baltra do portu. Zaokrętowanie na luksusowym statku wycieczkowym mieszczącym ok. 100 pasażerów. Na pokładzie możliwość korzystania z basenu, biblioteki, wypożyczalni filmów wideo, barów oferujących egzotyczne drinki. Podczas rejsu trzy posiłki dziennie, które zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia – oferowane są zarówno dania kuchni miejscowej, jak i europejskiej. Przypłynięcie na wyspę Bartolomé. Możliwość zobaczenia interesujących formacji zastygłej lawy i stożków z popiołu wulkanicznego. Wejście na wierzchołek, z którego rozciąga się piękny widok na pobliskie zatoki. Wyspa Bartolomé jest jedną z najpopularniejszych wśród turystów ze względu na malowniczą skałę (Pinnacle Rock) oraz lwy morskie i pingwiny, które można zobaczyć u jej podnóża.
Dzień 5 | WYSPY GALAPAGOS (South Plaza – North Seymour)
Rejs na małą wysepkę South Plaza, która została uformowana przez lawę, wypływającą z dna oceanu. Jest znana z wielu rzadkich gatunków flory i fauny. Gniazdują na niej ptaki – faetony białosterne i mewy galapagoskie. Z najwyższego wzniesienie mającego 23 metry rozciąga się piękny widok. Największą atrakcją jest spora kolonia iguan lądowych. Dalszy rejs. Wyjście na ląd na wyspie North Seymour. Wycieczka piesza, podczas której można poznać wiele gatunków ptaków, które chętnie gniazdują na tej wyspie. Są wśród nich m.in. mewy widłosterne, głuptaki niebieskonogie, a także wielka kolonia fregat. Na brzegu często wylegują się lwy morskie. Dojście do miejsca, gdzie można zobaczyć iguany, zarówno morskie, jak i lądowe.
Dzień 6 | WYSPY GALAPAGOS (San Cristobal)
Kontynuacja rejsu na wyspę San Cristobal – piątą co do wielkości wyspę w archipelagu Galapagos. Nazwa wyspy pochodzi od św. Krzysztofa, patrona marynarzy. Lądowanie na północno-wschodnim brzegu, gdzie znajduje się skalisty cypel Pitt Point. W pobliżu można podziwiać petrele (nawałniki), fregaty (z rodziny głuptakowatych) i trzy gatunki ptaków sula; nazca, niebieskonogie i czerwononogie. Na przybrzeżnym piasku zazwyczaj wylegują się lwy morskie. W okolicy znajdują się dogodne miejsca do nurkowania. Po południu spacer na leżącą na północy wyspy, piękną, białą plażę koralową Cerro Brujo. Okazja do obserwacji ze stosunkowo bliskiej odległości ptaków i lwów morskich w ich naturalnym środowisku.
Dzień 7 | WYSPY GALAPAGOS – GUAYAQUIL
Dalszy rejs do portu w mieście Puerto Baquerizo Moreno, leżącym na Wyspie San Cristobal. Wyjazd mikrobusem w głąb wyspy, do La Galapaguera. Znajduje się tam Centrum Badawcze, w którym nadzoruje się wylęg i prowadzi hodowlę zagrożonych gatunków żółwi. Okazja do obserwacji z bliska niektórych rzadkich gatunków w ich naturalnym środowisku. Powrót na statek, wyokrętowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Guayaquil. Po przylocie przejazd do hotelu. Nocleg.
Dzień 8 | GUAYAQUIL
Zwiedzanie Guayaquil. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 9 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
KABINA
Za dodatkową opłatą 600 PLN od osoby istnieje możliwość zarezerwowania kabiny 2-osobowej z oknem. Zgłoszenia przy zapisie.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu na Galapagos oraz opłaty lotniskowe należy zabrać ze sobą ok. 120 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 100 USD.