EMIRATY ARABSKIE dla Koneserów 2018

Zabytki kultury i ultranowoczesna architektura. Fascynująca podróż jak z baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Noclegi w luksusowych hotelach. Orientalne bazary pachnące przyprawami. Wykwintna kuchnia w najlepszych restauracjach. Kawa z drobinkami złota w Emirates Palace. Formuła 1 i park Ferrari.  Meydan – gonitwy konne i stajnia koni wyścigowych szejka Dubaju.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi,
 • przejazdy klimatyzowanym, turystycznym autokarem/mikrobusem, a po pustyni – samochodami terenowymi,
 • rejsy dzienne – w tym; szybką łodzią Yellow Boat, tradycyjną łodzią, tradycyjną taksówką wodną – abra,
 • 6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 5*(4 noce) i 4*(2 noce), pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3200 PLN,
 • 6 śniadań, 1 elegancki brunch w Burj Al Arab, 3 kolacje – w tym ,

  - kolację w luksusowym kompleksie na pustyni,

  - kolację z napojami podczas rejsu Dubai Creek,

  - kolację w restauracji z widokiem na pokaz fontann,

 • wykwintny poczęstunek z kawą w Emirates Palace,
 • bilety wstępu do obiektów wg programu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | DUBAJ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Emiratów Arabskich. Przylot do Dubaju. Transfer do nowoczesnego hotelu z widokiem na zatokę, usytuowanego w pobliżu promenady nadmorskiej z restauracjami i kawiarniami. Zakwaterowanie.
Dzień 2 | ABU DHABI – DUBAJ
Przejazd do Abu Dhabi i zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, słynącej z zachwycającego Wielkiego Meczetu Szejka Zajida. To jeden z najokazalszych obiektów współczesnej architektury sakralnej, zaprojektowany z rozmachem i dbałością o szczegóły, ale też ze smakiem i elegancją. Wizyta na wyspie Saadiyat, na której powstają oddziały najznakomitszych muzeów; paryskiego Luwru i nowojorskiego Guggenheima. Czas do własnej do dyspozycji i możliwość obejrzenia wybranej kolekcji muzealnej lub wizyty w galerii sztuki (opłata za wstęp we własnym zakresie). Następnie emocje związane z wizytą na najnowocześniejszym torze Formuły 1 i zapleczu słynnych wyścigów oraz pierwszym w świecie parku Ferrari z licznymi atrakcjami. Mieści się tutaj m.in. największa galeria Ferrari poza siedzibą firmy we Włoszech. Chwila relaksu podczas wykwintnego poczęstunku w ekskluzywnym hotelu Emirates Palace. Okazja do skosztowania wyjątkowego specjału kawy z drobinkami złota. Późnym wieczorem powrót do Dubaju.
Dzień 3 | PUSTYNIA I OAZA
Fascynująca podróż do oazy na pustyni. Okazja do poznania arabskiej tradycji w wersji luksusowej. Historia pustynnych karawan, Beduinów, jak z opowieści z Tysiąca i Jednej Nocy. Zakwaterowanie w luksusowym kompleksie położonym wśród wydm pustynnych. Bujne ogrody, dziedzińce z fontannami, kamienne uliczki prowadzą do elegancko urządzonych pokoi. W ramach pobytu możliwość korzystania z basenu, spa, udziału w pokazach sokołów, przejazdu jeepem po pustyni, konno lub na wielbłądzie (niektóre atrakcje dodatkowo płatne na miejscu). Po zmierzchu podziwianie rozgwieżdżonego nieba, które na pustyni prezentuje się niezwykle okazale. Kolacja w urzekającej scenerii. Nocleg w oazie.
Dzień 4 | DUBAJ z POWIETRZA I WODY
Powrót do Dubaju. Dla chętnych okazja do podziwiania miasta podczas panoramicznego lotu helikopterem. W czasie tego lotu, będzie można zobaczyć wieżowce na słynnej Sheikh Zayed, sztuczną wyspę Jumeirah oraz Dubaj Marina (fakultatywny lot helikopterem 12 minut – ok. 200 USD, wymagane wcześniejsze zgłoszenie w biurze). Następnie emocjonujący rejs charakterystyczną dla Dubaju szybką łodzią tzw. Yellow Boat. Podczas rejsu możliwość odkrycia innego oblicza najbardziej charakterystycznych miejsc. Miasto widziane z wody pozostawi niezapomniane wrażenie. Wizyta w najbardziej rozpoznawalnym hotelu Burj Al Arab. Jego oryginalna architektura – kształt żagla sprawiła, że hotel stał się niejako wizytówką Emiratów. Czas na elegancki brunch w restauracji na 27 piętrze z widokiem na zatokę. Najlepsze specjały, wyszukane przystawki, desery i owoce morza są w stanie zaspokoić najbardziej wymagające podniebienia. Popołudnie do własnej dyspozycji w jednym z najsłynniejszych hoteli w Dubaju – Atlantis. Hotel znajduje się na krańcu sztucznej wyspy The Palm. Zbudowany z rozmachem, posiada między innymi takie atrakcje jak ogromny park wodny położony na 42 akrach, labirynt zatopionych komnat zaginionego miasta Atlantydy – zwany Lost Chambers, delfinarium, chłodzone baseny oraz 2 plaże (wybrane atrakcje dodatkowo płatne).
Dzień 5 | DUBAJ – MEYDAN I STARE MIASTO
Poranek w hotelu Meydan, z którego balkonów szejkowie podziwiają swoje konie podczas prestiżowych wyścigów konnych. Kompleks Meydan to największy tego typu obiekt na świecie. Trybuny toru są w stanie pomieścić 80 tysięcy widzów. Meydan to nie tylko miejsce konnych gonitw, ale także pięciogwiazdkowy hotel, przystań i muzeum. Śniadanie w restauracji usytuowanej na tarasie widokowym, skąd można oglądać wyścigi konne. Następnie zwiedzanie stajni koni wyścigowych szejka Dubaju, zaplecza wyścigów konnych m.in. pomieszczenia dżokejów. Po południu spotkanie z niezwykłą historią, tradycją i kulturą emiratu. Przejazd do Bastakiya, leżącej nad wodą dzielnicy z zabytkowymi domami kupców; są one wyposażone w wieże wiatrów spełniające rolę klimatyzacji. Spacer do Muzeum Dubaju, mieszczącego się w 180-letnim forcie Al Fahidi. Przeprawa na drugą stronę rzeki Creek tradycyjną taksówką wodną – abra. Wizyta na tętniących życiem bazarach będąca swoistą podróżą w czasie. Gwar, zapach orientalnych perfum i kadzideł, feeria barw to eksplozja wrażeń dla zmysłów. Spacer wąskimi uliczkami Spice Souk wśród stosów aromatycznych ziół i przypraw, wypełniających ogromne kosze. Można tutaj skosztować świeżych daktyli pierwszego gatunku, suszonych owoców, orzechów. Następnie przejście na Gold Souk, którego zakątki wypełnione są olśniewającą, arabską biżuterią. Wieczorem rejs tradycyjną arabską łodzią po Dubai Creek połączony z kolacją – bufet z napojami. Widok na oświetlone stare miasto i nowoczesne dzielnice.
Dzień 6 | DUBAJ NOWOCZESNY
Wizyta w galerii handlowej Mall of Emirates z pierwszym kurortem narciarskim i parkiem śnieżnym na Bliskim Wschodzie – Ski Dubai. Dla chętnych możliwość skorzystania z uroków białego szaleństwa na największym zadaszonym stoku w strefie zwrotnikowej. Powierzchnia obiektu pokrytego prawdziwym śniegiem wynosi ponad 20 tys. m². Najdłuższa z 5 tras ma 400 m (cena za pakiet 2 godz. ok. 60 USD, zawiera sprzęt narciarski i ciepłe ubranie). Dalsze zwiedzanie nowoczesnej części miasta. Postój przy najwyższym wieżowcu świata Burj Khalifa (828 m). Wjazd na poziom widokowy, usytuowany na 124 piętrze. Następnie przejazd przez dzielnicę wieżowców Dubai Marina. Czas na zakupy w największym centrum handlowym na świecie Dubai Mall. Wieczorem kolacja w restauracji z widokiem na fontanny i najwyższy budynek świata. Dubajska fontanna to największy tego typu pokaz choreografii na świecie.
Dzień 7 |
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego.
DODATKOWE OPŁATY
Na zwyczajowe napiwki oraz opłatę turystyczną w hotelach sugerujemy przeznaczyć ok. 100 USD.