FILIPINY (Luzon – Palawan – Cebu – Bohol)  2019

Ciekawy azjatycki kraj, leżący na malowniczych wyspach. Zielone tarasy pól uprawnych i bujna roślinność tropikalna. Wiele kolonialnych zabytków – kościoły katolickie. Endemiczne okazy zwierząt – najmniejsze na świecie ssaki. Egzotyczne owoce i orientalne drinki. Fascynujący rejs podziemną rzeką przez skalne tunele i ogromne jaskinie. Czekoladowe Wzgórza.
09-11 - 17-11-2019
9200
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • rejs promem na trasie Cebu – Bohol,
  • 6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1400 PLN,
  • 6 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników (w dniach 7. i 8.),
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Filipiny.
Dzień 2 | MANILA
Przylot do Manili. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja.
Dzień 3 | WYSPA PALAWAN – Puerto Princesa
Wylot na wyspę Palawan. Po przylocie dwugodzinny transfer do kurortu wakacyjnego Puerto Princesa. Zakwaterowanie w kompleksie hotelowym (na 2 noce). Czas wolny. Kolacja. Pobliskie miasto – Puerto Princesa (ok. 150 tys. mieszkańców) jest stolicą prowincji Palawan. Wokoło znajduje się sporo atrakcji dla turystów – malownicze wysepki i zatoki, bogata fauna i flora – zarówno wodna jak i lądowa – piesze i rowerowe trasy turystyczne. Chętni mogą wykorzystać czas na zakupy. Z Filipin można przywieźć oryginalne upominki – z drewna (misy, rzeźby), torby z abaca (włókna palmy bananowej), biżuterię z muszli, jaja z marmuru, santos (statuetki świętych), gitary z wyspy Cebu. Najpopularniejszym ubiorem dla mężczyzn, także turystów, jest barong tagalog – długa koszula z rękawami. W większych miastach można kupić słynne filipińskie cygara Coronas, a także oryginalne wyroby rękodzieła wykonane przez członków mniejszości T’boli z okolic Mindanao. Można się także wybrać do miejscowego kościoła katolickiego. Filipiny (obok Timoru Wschodniego) są jednym z dwóch azjatyckich państw, w których dominuje religia katolicka (ponad 80% ludności).
Dzień 4 | PUERTO PRINCESA
Wypoczynek nad Oceanem Spokojnym. Dla chętnych wycieczki fakultatywne:

- Cud natury P.N. Rzeki Podziemnej St. Paul. Dojazd na miejsce lądem i wodą. Następnie trzykilometrowy rejs kajakiem podziemną rzeką przez tunele i jaskinie przypominające katedry wyżłobione w skale wapiennej. W trakcie wycieczki obiad (cena ok. 52 USD, min. 15 osób).
- Zwiedzanie miasta Puerto Princesa. Wizyta w Instytucie Krokodyla, w którym ratuje się zagrożone gatunki zwierząt. Na trasie objazdu także – warsztat tkacki Binuatan, gdzie goście mogą sami coś utkać, Baker’s Hill – kolorowy sklep z przysmakami i tematyczny park rozrywki, plac Cuartel Plaza i katedra Niepokalanego Poczęcia. Czas wolny na promenadzie nad zatoką (cena ok. 23 USD, min. 15 osób).

Dzień 5 | WYSPA PALAWAN – WYSPA CEBU
Transfer na lotnisko w Puerto Princesa. Wylot na wyspę Cebu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek.
Dzień 6 | WYSPA CEBU – WYSPA BOHOL
Dla chętnych – fakultatywnie – zwiedzanie miasta Cebu. Postój przy Forcie San Pedro z 1565 roku, najstarszej trójkątnej twierdzy na Filipinach. Przejazd do Krzyża Magellana, monumentu upamiętniającego lądowanie wielkiego żeglarza w Cebu (oryginalny krzyż bambusowy jest zachowany wewnątrz obecnego krzyża z drewna). W pobliżu znajduje się Basilica Minore del Santo Niño. Następnie wizyta w Muzeum Casa Gorordo, niegdyś domu zamieszkanego przez pierwszego katolickiego biskupa Filipin. Przejazd na widokowe wzgórze Beverly Hills, gdzie stoi świątynia taoistyczna; rozciąga się stamtąd piękny widok na Cebu i Mactan (cena ok. 27 USD, min. 10 osób). Po południu przejazd na przystań w Cebu. Wypłynięcie do Bohol szybkim promem (90 minut). Przyjazd do Tagbilaran. Transfer do kompleksu hotelowego. Zakwaterowanie (na 2 noce). Kolacja w lokalnej restauracji oferującej owoce morza.
Dzień 7 | WYSPA BOHOL
Całodniowe zwiedzanie atrakcji okolic Bohol. Postój przy historycznym miejscu, gdzie stoi pomnik przedstawiający konkwistadora Miguela Lopeza de Legazpi i lokalnego wodza Datu Sikatunę, którzy przypieczętowali pokój własną krwią. Następnym obiektem jest zabytkowy kościół Baclayon. Wizyta w rezerwacie endemicznego zwierzątka, najmniejszego na świecie ssaka wyraka filipińskiego (Carlito syrichta). Dalszy przejazd przez wyróżniający się bujną zielenią las Mahogany i farmy Bilar oraz Batuan. Fascynujący widok na ponad 1700 stożkowych pagórków znanych jako Czekoladowe Wzgórza. Przejazd do Loboc. 50-minutowy rejs katamaranem po rzece między rosnącymi na obu brzegach palmami krzaczastymi i kokosowymi. Obiad z grilla serwowany będzie na pokładzie. Powrót do Tagbilaran. Po drodze krótki postój w manufakturze w Loay, gdzie wyplata się naczynia z liści palmowych, a w kuźni produkuje ręcznie noże. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja.
Dzień 8 | BOHOL – MANILA
Transfer na lotnisko. Wylot do Manili. Zwiedzanie najciekawszych miejsc w Manili, stolicy Filipin. Na trasie objazdu park Rizali, z pomnikiem zabitego w XIX wieku przez Hiszpanów bohatera narodowego Filipin dr. Jose Rizala. Przejazd do Intramuros, otoczonej murami starej dzielnicy zbudowanej przez hiszpańskich kolonizatorów w XVI wieku. Panuje w niej nastrój dawnych czasów, a odrestaurowane uliczki przyciągają turystów. Postój przy historycznym Fort Santiago, a następnie przy zbudowanym z kamienia w XVII wieku kościele św. Augustyna. Podziwianie Casa Manila, willi z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Przejazd do lokalnej restauracji na kolację. Następnie transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 9 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
ZALECENIA ZDROWOTNE
Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 USD.
Rezerwuj online