GRENLANDIA - zachodnie wybrzeże - rejs 2021

Rejs wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii. Potęga lodowych gór u wybrzeży największej wyspy świata. Arktyczna eskapada za koło polarne. Cielący się lądolód. Psie zaprzęgi. Bajkowo kolorowe grenlandzkie miasteczka. Kultura i sztuka współczesnych Inuitów. Spacer po lodowcu i pływanie w lodowym labiryncie. Niekończący się dzień polarny.
26-08 - 03-09-2021
22013
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • transfer lotnisko-hotel-lotnisko komunikacją publiczną w Kopenhadze,
  • 8 noclegów (w tym 2 noclegi na statku, 5 noclegów w hotelach na Grenlandii, 1 nocleg tranzytowy w hotelu w Kopenhadze); zakwaterowanie w hotelach 3*/2*, pokoje 2-os., na statku w kabinach 2-os., dopłata do 1-os. pokoju oraz kabiny 1-os. 5 500 PLN,
  • 6 śniadań, 1 kolacja, 2 x lunch,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | KOPENHAGA – KANGERLUSSUAQ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kopenhagi. Przelot na Grenlandię, największą wyspę świata, stanowiącą autonomiczne terytorium zależne od Danii. Wyspa geograficznie należy do Ameryki Północnej. Przylot do Kangerlussuaq, miasta położonego na zachodnim wybrzeżu wyspy tuż za kołem podbiegunowym. Wnętrze Grenlandii zajmuje czapa lodowa, która pokrywa 80 procent powierzchni wyspy, natomiast jej obrzeża latem robią się zielone i stąd jej nazwa – Zielony Ląd. Wycieczka do czoła lądolodu grenlandzkiego (Point 660). Przejazd do miejsca, gdzie kończy się pas zielonego lądu, a zaczyna lodowa pustynia poprzecinana w okresie letnim lodowymi rzekami o zimnej, krystalicznej wodzie. Pokrywa lodowa niemal urywa się nagle, tworząc wysokie pionowe ściany. Po drodze może nadarzy się okazja do spotkania olbrzymiego woła piżmowego zamieszkującego arktyczne obszary. Wspaniałe lodowe krajobrazy. Spacer po lodowcu. Powrót do Kangerlussuaq. Przelot do Nuuk.
Dzień 2 | NUUK
Pobyt w Nuuk, stolicy Grenlandii położonej w południowo-zachodniej części wyspy, nad cieśniną Davisa, ok. 250 km na południe od koła podbiegunowego. Spacer po mieście, które wspaniale prezentuje się na tle potężnej góry Sermitsiaq. Zabudowa Nuuk podobna jest do innych miast Grenlandii. Kolorowe domki na skalistym wybrzeżu zastąpiły namioty i ziemianki pierwotnych mieszkańców, a całość tworzy bajkową scenerię. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wizyta w Muzeum Narodowym Grenlandii, gromadzącym eksponaty związane z historią i kulturą grenlandzkiego osadnictwa. Wieczorem zaokrętowanie na statek i rejs w kierunku północnym. Nocleg na statku.
Dzień 3 | SISIMIUT
Statek płynie wolno wzdłuż wybrzeży, pozwalając obserwować krajobraz z platform widokowych. Po drodze zawija do lokalnych portów, gdzie nie schodząc na ląd, można przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców Grenlandii. Przekroczenie koła podbiegunowego. Przypłynięcie do Sisimiut, drugiego największego miasta Grenlandii, zamieszkanego przez ok. 5 tys. mieszkańców. Sisimiut jest całorocznym portem, który nie zamarza nawet w okresie zimy. Spacer po mieście. Dalszy rejs do Ilulissat. Nocleg na statku.
Dzień 4 | ILULISSAT
Przypłynięcie do Ilulissat, osady położonej 250 km za kołem podbiegunowym nad zatoką Disko Bugt, w pobliżu ujścia 40-kilometrowego lodowego fiordu Ilulissat Icefjord. Na jego wschodnim krańcu znajduje się lodowiec Jakobshavn Isbræ, najszybciej przesuwający się lodowiec świata. Każdego dnia przemieszcza się o ponad 20 m, a uchodząc do morza produkuje rocznie 20 bilionów ton gór lodowych. Wysokość wielu z nich dochodzi do 1000 m, z czego większa część znajduje się pod powierzchnią wody. Nagromadzenie gór lodowych o przeróżnych kształtach to największa naturalna galeria sztuki na świecie. Spacer po mieście z przewodnikiem – stare kolonialne domy, kościół, port. Następnie indywidualna wizyta w muzeum Knuda Rasmussena, najsłynniejszego polarnika.
Dzień 5 | ILULISSAT
Pobyt w Ilulissat. Wędrówka z przewodnikiem do starej osady Sermermiut położonej u ujścia Ilulissat Icefjord. Obserwacja miejsca, w którym wielkie góry lodowe osiadły na morenie, nie mogąc przesuwać się dalej. Powrót do Ilulissat. Udział w wycieczkach fakultatywnych na miejscu. Do wyboru m.in.
- Przelot małym samolotem nad Ilulissat Icefjord. Oglądanie fiordu z lotu ptaka.
- Wizyta w hodowli psów wykorzystywanych do psich zaprzęgów po lodowcu. W Ilulissat mieszka prawie tyle samo psów, co ludzi.
- Wieczorny rejs wśród gór lodowych. Światło wieczorne powoduje, że góry lodowe wyglądają przepięknie i przybierają rozmaite barwy. Okazja do podziwiania tego niezwykłego zjawiska.
Dzień 6 | ILULISSAT
Pobyt w Ilulissat. Udział w wycieczkach fakultatywnych na miejscu. Do wyboru m.in.
- Rejs po Disko Bugt na obserwację wielorybów, których żyje tu 15 gatunków. Najczęściej spotykane to humbaki, płetwale karłowate i finwale. Niecodzienna okazja do zobaczenia potężnego wieloryba wśród gór lodowych.
- Wycieczka kajakami morskimi w krainę gór lodowych – oglądanie gór lodowych z poziomu wody i emocjonujące zagubienie się w tym lodowym labiryncie.
Dzień 7 | LODOWIEC EQI
Całodzienny rejs łodzią do lodowca Eqi położonego ok. 80 km od osady Ilulissat. Jest to jeden z najbardziej aktywnych lodowców na Grenlandii. Istnieje duże prawdopodobieństwo zaobserwowania momentu cielenia się lodowca. Eqi ma około 3,5 km szerokości i 150 - 200 metrów wysokości. Trasa rejsu jest niezwykle malownicza, przebiega wzdłuż wybrzeża wśród gór lodowych o przeróżnych kształtach do miejsca, gdzie czoło lodowca uchodzi do morza. Powrót do Ilulissat.
Dzień 8 | KOPENHAGA (Dania)
Przelot do Kopenhagi przez Kangerlussuaq. Transfer do hotelu.
Dzień 9 |
Transfer na lotnisko. Wylot z Kopenhagi. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 30 EUR.

Cena nie zawiera żadnych posiłków na statku. Możliwość zakupu posiłków w restauracji na pokładzie w cenie ok. 40 EUR za 3 posiłki dziennie.

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych (ceny od 100 EUR do 500 EUR za każdą). Rezerwacja i płatność za wycieczki fakultatywne w biurze przed wyjazdem w PLN. Realizacja wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od warunków pogodowych.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.
UBEZPIECZENIE
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Rezerwuj online