INDIE (Dekan – Goa) 2019

Wędrówka szlakiem arcydzieł architektury pozostawionych przez zapomniane imperia. Najpiękniejsze indyjskie świątynie wykute w skale. Monumentalne budowle w stylu drawidyjskim. Kolonialne pozostałości – świątynie, pałace, budynki administracji. Malownicze krajobrazy Karnataki. Zwiedzanie Bombaju – tętniącego życiem o każdej porze dnia i nocy. Wypoczynek na słynnych plażach Goa.
06-10 - 19-10-2019
8950
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją.
  • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1– os.1150 PLN,
  • 12 śniadań,12 kolacji,
  • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Logos Tour. Wylot do Indii.
Dzień 2 | BANGALORE
Przylot do Bangalore, miasta położonego na płaskowyżu Dekan, stolicy stanu Karnataka. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu objazd miasta. Jest to trzecie co do wielkości miasto Indii, prężnie rozwijający się ośrodek informatyczny. Spacer w poszukiwaniu śladów kolonialnej świetności miasta – gmach sądu, Vidhana Soudha (sekretariat i parlament stanowy), katedra św. Marka. Zwiedzanie świątyni Sziwy i Byka Nandu. Chwila wytchnienia i spacer po Ogrodach Lal Bagh, gdzie można zobaczyć niemal  wszystkie gatunki flory, a następnie wejście na punkt widokowy znajdujący się na wzgórzu wulkanicznym. Wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny– miejscu kultu i centrum pielgrzymkowym Hindusów wyznania chrześcijańskiego. Nocleg w Bangalore.
Dzień 3 | SRIRANGAPATNA – MYSORE
Przejazd do Mysore. Po drodze postój w wiosce, gdzie rośnie  potężne drzewo Big Bannion Tree – figowiec bengalski – osobliwość przyrodnicza, która była natchnieniem dla  twórców scenografii filmu Awatar. Przyjazd do Srirangapatna, fortecy wznoszącej się na wyspie, pośrodku rzeki Kaveri. Pod koniec XVIII w. poległ tutaj sułtan Tipu, broniący Karnataki przed naporem Brytyjczyków. Spacer po murach obronnych i ogrodach pałacu Dariya Daulat Bagh – letniej rezydencji sułtana Tipu. Wizyta w  Mauzoleum Sułtana Tipu i jego rodziny. Zwiedzanie jednej z największych świątyń w stanie Karnataka – Ranganathaswamy. Przyjazd do Mysore. Spacer na targ Devaraja, oferujący świeże owoce, warzywa, zioła i aromatyczne przyprawy. Zakwaterowanie w hotelu w Mysore.
Dzień 4 | MYSORE
Zwiedzanie Mysore – dawnej stolicy stanu Karnataka. Na trasie – piękny pałac Amba Vilas, odbudowany po pożarze w 1897 r. w stylu indosaraceńskim, przewyższający urodą i wielkością pałace Rajasthanu. Najpiękniejsze wnętrza to sala weselna ozdobiona pawiami z belgijskiego szkła witrażowego i żeliwnymi kolumnami przywiezionymi z Glasgow oraz sala audiencyjna ze ścianami pokrytymi arabeskami. Wjazd na wzgórze Chamundi, gdzie w XII wieku wzniesiono świątynię na cześć bogini miasta, Chamundi. Nocleg w Mysore.
Dzień 5 | SRAVANBELAGOLA – HASSAN
Rano zwiedzanie kościoła Św. Filomeny wybudowanego  przez maharadżę Mysore dla chrześcijan. Architektura jest wzorowana na katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. W kościele znajduje się grobowiec i relikwie Św. Filomeny. Wyjazd z Mysore do miasta Hassan, którego początki sięgają XI w. Po drodze postój w Shravanabelagola, jednym z ważniejszych ośrodków dżinizmu w Indiach. Znajdujący się na szczycie wzgórza potężny posąg dżinijskiego bóstwa Bahubali – to cel pielgrzymek wyznawców tej religii z całego kraju. Pokonanie 650 schodów wykutych w skale prowadzących na szczyt wymaga sporego wysiłku i dobrej kondycji. Przyjazd do Hassan. Zwiedzanie świątyń hinduistycznych Sziwy Nageshvara – Chennakeshava.  Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście.
Dzień 6 | HALEBID – BELUR – HOSPET
Przejazd do Hospet. Po drodze wycieczka do Halebid i Belur. W Belur znajduje się świątynia wzniesiona przez władcę Hojsalów na planie gwiazdy dla upamiętnienia zwycięstwa nad dynastią Cholów. W Halebid zwiedzanie XII–wiecznej niedokończonej świątyni z interesującymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia codziennego oraz ilustrujące hinduskie epopeje Ramajana i Mahabharata. Na szczególną uwagę zasługują zdobione klejnotami posągi strażników świątyni. Przyjazd na nocleg do Hospet.
Dzień 7 | HAMPI
Wyjazd do Hampi – małej wioski, leżącej na miejscu dawnej stolicy potężnego królestwa Vijayanagara, obejmującego swoimi wpływami cały Dekan i skutecznie odpierającego muzułmańskie zagrożenie do połowy XV w. Budowle Hampi, perły architektury drawidyjskiej, ulokowane wśród ogromnych zwalisk skalnych były zapomniane aż do lat 60. XX w. Spacer wśród monumentalnych i zachwycających budowli – świątynia Virupaksha z XII w. to główne centrum pielgrzymkowe w Hampi, poświecone bogu Sziwie, jedyna wciąż używana świątynia w okolicy. Następnie podziwianie świątyni Vittala z XVI w., położonej nad brzegiem rzeki Tungabhadra oraz świątyni Kriszny. Powrót na nocleg do Hospet.
Dzień 8 | BADAMI – PATTADAKAL – AJHOLE
Przejazd do Badami. Zwiedzanie unikalnych zabytków Dekanu – grot świątynnych pochodzących z okresu IV–VIII w., zdobionych misternymi reliefami; ich tematyką są postaci i motywy roślinne. Te arcydzieła architektury są dziełem kilku władców z dynastii Chalukija, którzy już w IV w. opanowali Karnatakę. Następnie zwiedzanie świątyń Pattadakal leżących na brzegu rzeki Malaprabha oraz hinduskich i dżinijskich zabytków w Ajhole. Nocleg w Badami.
Dzień 9 | BADAMI – GOA
Wyjazd z Badami do Goa na zasłużony odpoczynek na plaży. Późnym popołudniem przyjazd do Goa – stanu leżącego na zachodnim wybrzeżu Indii, nad Morzem Arabskim. Była to niegdyś kolonia portugalska, a dziś jest to ważny region turystyczny Indii.
Dzień 10 - 11 | GOA
Wypoczynek na plażach Goa. W trakcie pobytu możliwa wycieczka fakultatywna do Starego Goa połączona z rejsem po rzece Mandowi ( cena ok. 50 USD)
Dzień 12 | GOA – MUMBAI
Przylot do Mumbai (d. Bombaj) wcześnie rano. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Przejazd pod Bramę Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty Jerzego V, pięknie usytuowany naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal. Następnie dworzec kolejowy Victoria Terminus, najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Przejazd przez dzielnicę Malabar Hill, gdzie znajdują się rezydencje znanych osobistości świata filmu biznesu, polityki. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta – Dhobi Ghat, największej pralni świata, urządzonej pod gołym niebem. Nocleg w Mumbai.
Dzień 13 | MUMBAI
Wycieczka łodzią na wyspę Elephanta. Zwiedzanie świątyń skalnych z VIII w. dedykowanych bogu Siwie. Po południu powrót do Mumbai. Przejazd reprezentacyjną aleją Bombaju –  Marine Drive do słynnej plaży Chowpatty .Wizyta w  wiszących ogrodach na wzgórzu Malabar. Ciekawostką ogrodów są żywopłoty uformowane w figury zwierząt. Punkt widokowy na Bombaj i cała zatokę Bom Bahia, czyli Dobra Zatoka. Chwila refleksji przy wieżach milczenia, w których wyznawcy zoroastryzmu pozostawiali zwłoki swoich zmarłych. Spacer po eleganckiej, zawsze ruchliwej dzielnicy handlowej Colaba. Po kolacji transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 14 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
WIZA - PASZPORT
Przy zapisie należy przekazać kolorową kserokopię lub skan paszportu (strona ze zdjęciem), 1 wypełniony wniosek wizowy indyjski.


Cena nie obejmuje wizy do Indii.
Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in – koszt wizy ok. 65 USD lub za pośrednictwem biura LogosTour – koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.

W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentacje wizową – 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 100USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
Rezerwuj online