INDIE dla Koneserów 2020

Niezapomniana, romantyczna podróż jednym z najbardziej luksusowych pociągów świata, przywołująca obrazy z czasów świetności krainy maharadżów. Siedem wyjątkowych dni indyjskiej odysei, podczas których poznajemy trzy indyjskie stany – Rajasthan, Gujarat i Maharasztra z ich fortecami, pałacami, ogrodami, lokalną kuchnią i barwnymi bazarami. Jest też szansa na spotkanie z tygrysem bengalskim w parku Ranthambhore.
16-10 - 25-10-2020
26400
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przelot międzynarodowymi rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazd luksusowym pociągiem DEKAŃSKA ODYSEJA (opis pociągu w informacjach dodatkowych)
 • 1 nocleg w hotelu 4* w Delhi, 7 noclegów w pociągu w przedziałach 2 – os.dopłata do przedziału 1 os. – 6500 PLN.
 • 7 śniadań, 8 obiadów, 8 kolacji,
 • przejazdy turystycznym mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych,
 • ochrona pociągu 24 godziny na dobę,
 • wizę do Indii,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Delhi.
Dzień 2 | DELHI
Przylot do Delhi wcześnie rano. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku panoramiczny objazd miasta. Na trasie Brama Indii – monumentalny pomnik, wystawiony ku czci żołnierzy armii indyjskiej poległych na wszystkich frontach. Oglądanie (z zewnątrz) kompleksu budynków rządowych – parlamentu i sekretariatów, a następnie przejazd na najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk.  Oglądanie z zewnątrz XVII – wiecznego Czerwonego Fortu oraz największego w północnych Indiach meczetu Jama Masjid (Meczet Piątkowy). Wieczorem przejazd na dworzec kolejowy, gdzie nastąpi uroczyste powitanie uczestników podroży przez obsługę pociągu. Zakwaterowanie w salonkach. Ok godz. 20.00 odjazd pociągu do Sawai Madhopur.
Dzień 3 | SAWAI MADHOPUR – PARK RANTHAMBHORE
Przejazd do Rajasthanu. W północno-wschodniej części tego stanu znajduje się Park Narodowy Ranthambhore. Niegdyś ulubione tereny łowieckie maharadżów, dziś obszar chroniony, malowniczo położony na wzgórzach Arawli i Windhja. Lasy liściaste porastające płaskowyż to pozostałość po rozległej indyjskiej dżungli. Park zajmuje powierzchnię ok. 400 km² i jest siedliskiem wielu gatunków zwierząt, wśród których króluje tygrys bengalski. Wyjazd ze stacji kolejowej Sawai Madhopur na foto safari. Głównym obiektem poszukiwań jest oczywiście tygrys bengalski. Ranthambhore jest ponoć najlepszym miejscem w Indiach, gdzie można zobaczyć tego drapieżnika. Przyczynił się do tego niewątpliwie opracowany w 1973 r. program ochrony tygrysa bengalskiego pod nazwą „Projekt Tygrys”. Żyją tu również antylopy chi tal, sambary, lamparty, czarne kozice, szakale, a także krokodyle i pytony, które z dużym prawdopodobieństwem będzie można spotkać podczas safari. Powrót do pociągu na obiad i sjestę. Popołudniowa herbatka, a następnie spacer po wiosce i okazja do spotkań z jej mieszkańcami. Powrót na kolację i nocleg do pociągu. Odjazd do Agry.
Dzień 4 | AGRA
Przyjazd do Agry. Zwiedzanie jednego z nowych cudów świata – mauzoleum Taj Mahal, wzniesionego przez Shah Jahan w 1630 r. ku czci jego zmarłej małżonki, królowej Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości i perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników z Persji, Turcji Francji i Włoch. Po obiedzie serwowanym w hotelowej restauracji w Agrze zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu – jednego z najwspanialszych przykładów indyjskich fortyfikacji, twierdzy o podwójnych murach obronnych wzniesionej przez cesarza Akbara w II poł. XVI w. z charakterystycznego czerwonego piaskowca – typowego budulca dynastii Mogołów. Powrót na kolację i nocleg do pociągu.
Dzień 5 | JAIPUR – AMBER FORT
Przyjazd do Jaipuru, nazywanego różowym miastem ze względu na kolor elewacji budynków starego miasta. Wycieczka do fortu Amber – kompleksu budowli obronnych i pałacowych, będącego przez wieki stolicą klanu maharadżów Rajput. Wjazd na słoniach do fortu wzniesionego malowniczo na wzgórzu. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców w Indiach, zbudowanego w stylu romantycznym. Ściany pokryte są wieloma barwnymi miniaturami z dominacją motywów roślinnych, przedstawiają także sceny myśliwskie i bitewne. W wielu miejscach widać kunsztownie wprawione kamienie półszlachetne i lustra. Przyjazd do miasta Jaipur. Oglądanie najciekawszego zabytku miasta – Hawa Mahal – pałacu z piękną fasadą, przypominającą plaster miodu. Następnie wizyta w muzeum utworzonym w byłym pałacu maharadży, w którym podziwiać można m.in. cenne okazy broni. Przejście do niezwykle ciekawego zbioru 17 kamiennych i marmurowych konstrukcji astronomicznych – Jantar Mantar. Po obiedzie podanym w hotelowej restauracji można będzie zrelaksować się w hotelowym spa oferującym masaże lub udać się na spacer po barwnych bazarach i sklepach z pamiątkami pełnych przepięknych wyrobów lokalnego rzemiosła. Powrót na kolację i nocleg do pociągu.
Dzień 6 | UDAIPUR
Przyjazd do miasta Udaipur zwanego Wenecją Wschodu, cieszącego się sławą najbardziej romantycznego miasta Rajasthanu. O urodzie miasta stanowi jego piękne położenie nad lśniącymi jeziorami i cudowna architektura pałaców wzniesionych przez kolejnych władców i możnych tego miasta. Wiele z nich pieczołowicie odnowionych służy dziś za luksusowe, stylowe hotele. Wizyta w Pałacu Miejskim – największym kompleksie pałacowym Rajasthanu z labiryntem sal i dekoracjami ściennymi ze szklanej mozaiki. Zwiedzanie Kryształowej Galerii w pałacu Fateh Prakash. Następnie rejs łódką po jeziorze Pichola na jedną z wysp, gdzie w XVII wieku wzniesiony został pałac Jagmandi. Tutaj, w restauracji z pięknym widokiem na górskie pasmo Aravalis, podany zostanie obiad przy dźwiękach instrumentów charakterystycznych dla Indii; jabla tangar (dźwięki wydobywane z ceramicznych naczyń wypełnionych wodą) i tabla – drewnianych lub glinianych kociołkach. Powrót do pociągu na sjestę. Późnym popołudniem spacer po urokliwym starym mieście. Powrót na kolację i nocleg do pociągu.
Dzień 7 | VADODARA
Przyjazd do miasta Vadodara położonego w stanie Gujarat. Wycieczka do muzułmańskiego miasta Champaner, gdzie znajduje się imponujący kompleks archeologiczny z najlepiej zachowanymi w całych Indiach pozostałościami z okresu przedmogolskiego. Park archeologiczny Champaner znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. P obiedzie serwowanym w pociągu nastąpi zwiedzanie Vadodary, gdzie bardzo pięknie zachowało się Stare Miasto z ciekawymi haveli (rezydencjami arystokracji i kupców), bazarami. Zwiedzanie muzeum maharadży Fateha Singha ze zbiorami sztuki europejskiej. Popołudniowa herbatka w pałacu Lakszmi Willas, który w momencie swego powstawania pod koniec XIX w był najdroższą inwestycją prywatną w Indiach. Potężna budowla jest mieszanką wszystkich stylów indyjskich z londyńskimi witrażami, weneckimi mozaikami i angielskimi ogrodami. Można będzie skosztować lokalnych słodkości oraz obejrzeć pokaz folklorystyczny. Powrót na kolację i nocleg do pociągu.
Dzień 8 | AURANGABAD – ELLORA
Przyjazd pociągu do Aurangabadu – miasta położonego na wyżynie dekańskiej. Stamtąd przejazd autokarem do Ellory, gdzie znajduje się piękny i absolutnie unikalny zespół 34 świątyń wykutych w skalnych grotach bazaltowej skarpy ciągnącej się na długości ponad 2 km.  Hinduistyczne, buddyjskie i dżinijskie świątynie wznoszono tu w okresie od V do VII w. Ze względu na przynależność tutejszych świątyń do trzech wielkich religii miejsce to jest uznanym w Indiach symbolem tolerancji religijnej. Najbardziej znaną jest, nie mająca sobie równych pod względem techniki wykonania i misternych dekoracji, świątynia Kailasha dedykowana bogu Sziwie. Jaskinie Ellory wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Po zakończonym zwiedzaniu i obiedzie powrót do pociągu i popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w pociągu.
Dzień 9 | MUMBAI (dawniej Bombaj)
Przyjazd do Mumbai i zakończenie indyjskiej odysei. Po opuszczeniu pociągu panoramiczny objazd miasta Mumbai – stolicy stanu Maharasztra. Mumbai z ponad 15 mln ludności to centrum indyjskiego biznesu z zarządami wszystkich ważnych banków, instytucji finansowych i największą giełdą w Indiach. To również znane w całym świecie centrum przemysłu filmowego – słynny Bollywood. Przejazd przez Kolabę – reprezentacyjną część miasta z budynkami użyteczności publicznej, świadczącymi o dumnym dziedzictwie fortun gromadzonych w przeszłości na handlu między wschodem i zachodem. Postój przy Bramie Indii wzniesionej naprzeciwko wytwornego hotelu Taj Mahal. Chwila wytchnienia w wiszących ogrodach na wzgórzu Malabar. Ciekawostką ogrodów są żywopłoty uformowane w figury zwierząt. Punkt widokowy na Bombaj i cała zatokę Bom Bahia, czyli Dobrą Zatokę. Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 10 |
Przylot do Warszawy i zakończenie wycieczki.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DEKAŃSKA ODYSEJA - POCIĄG
W pociągu do dyspozycji podróżnych;
- 2 restauracje serwujące kuchnię kontynentalną i hinduską,
- bar oferujący napoje alkoholowe i bezalkoholowe,
- salon z prasą i grami towarzyskimi,
- codzienna prasa w języku angielskim,
- opieka medyczna –pierwsza pomoc przez 24 godziny na dobę,
- lekarz na telefon na każdej stacji,
- internet,
- SPA oferujące masaże i zabiegi relaksacyjne,
- skrzynka pocztowa,
- sklep z pamiątkami.
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową tj. 1 kolorowe zdjęcie, paszport –podpisany i ważny co najmniej 1 rok od daty zakończenia wycieczki z 2 stronami wolnymi, 1 wypełniony wniosek wizowy.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 150 USD.
Rezerwuj online