INDONEZJA - 7 Wysp 2018

Uśmiech i pogoda ducha Indonezyjczyków. Zabytki klasy światowej – Prambanan i Borobodur. Buddyjskie i hinduistyczne świątynie, zielone tarasy ryżowe, plantacje herbaty. Jeziora kalderowe Sumatry, fascynujące obyczaje mieszkańców Sulawesi. Trekking w poszukiwaniu największych jaszczurek świata – „smoków z Komodo”. Piękna rafa koralowa przy wyspie Komodo. Wypoczynek na rajskiej wyspie Bali.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy turystycznym mikrobusem/autokarem z klimatyzacją, na wyspie Flores
 • bez klimatyzacji,
 • przejazd pociągiem na trasie Bandung-Yogjakarta ,
 • przeprawy łodzią,
 • 17 noclegów hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1750 PLN,
 • 1 nocleg na łodzi w kajutach wieloosobowych bez klimatyzacji,
 • 1 nocleg w domkach o standardzie turystycznym,
 • 19 śniadań, 19 kolacji,
 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy nowym stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Indonezji.
Dzień 2 | JAKARTA (wyspa Jawa)
Przylot do Jakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek.
Dzień 3 | JAKARTA – PADANG (Sumatra) – BUKITTINGGI
Przelot na wyspę Sumatra do Pandang, stolicy indonezyjskiej prowincji Zachodnia Sumatra i stamtąd przejazd na nocleg do jednego z większych miast regionu, znajdującego się w sercu wyżyny Minangkabau – Bukittinggi. Sumatra jest wyspą szóstą na świecie i drugą w Indonezji pod względem wielkości. Bogactwo tutejszej przyrody chronione jest w 11 parkach narodowych. Na wyspie tej żyje wiele plemion i grup etnicznych, które zachowały swoje odrębne wierzenia, kulturę i obyczaje, takich jak np. Batakowie czy Minangkabau. Przejazd przez dolinę Anai, postój przy malowniczym wodospadzie oraz w wiosce Kiambang.  Nocleg w Bukittinggi.
Dzień 4 | BUKITTINGGI – PUNCAK LAWANG – JEZIORO MANINJAU
Zwiedzanie Bukittinggi, położonego w górach Barisan na wysokości 930 m n.p.m. Ze względu na swoją malowniczą lokalizację w otoczeniu trzech wulkanów (dwóch wygasłych i jednego czynnego – Merapi), miasto uznawane jest za jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Sumatrze. Jest to również centrum kulturalne ludu Minangkabau, słynącego z panującego wśród jego członków matrylinearnego porządku społecznego. Wizyta w lokalnym muzeum będzie okazją do bliższego poznania kultury i obyczajów tego ludu. W czasach kolonialnych miasto było ważną faktorią holenderską. Oglądanie wieży zegarowej Jam Gadano, zbudowanej przez Holendrów na początku XX w., fortu de Kock, a następnie kanionu Sianok z imponującymi klifami o wysokości dochodzącej do 100 m. Spacer dnem kanionu. Wjazd na punkt widokowy Puncak Lawang. Przejazd przez wioskę Koto Gadang, gdzie można obejrzeć i zakupić wyroby ze srebra wykonane przez lokalnych rzemieślników. Powrót do Bukittinggi na nocleg.
Dzień 5 | BUKITTINGGI – BATUSANGKAR
Wyjazd do Batusangkar na zwiedzanie repliki Pałacu Królestwa Minangkabau, zbudowanego w stylu charakterystycznym dla tego regionu. Po drodze do pałacu postój w wiosce Baso, której mieszkańcy są znani z wykonywania kunsztownych haftów. Następnie przejazd przez okolice obfitujące w widoki tarasów ryżowych. Po zwiedzaniu pałacu przejazd malowniczym brzegiem jeziora Singkarak i powrót do Bukittinggi na nocleg.
Dzień 6 | PADANG – JAKARTA – BANDUNG
Rano przejazd do Padang i stamtąd przelot na wyspę Jawa do stolicy Indonezji – Jakarty. Następnie przejazd do Bandung – stolicy prowincji Jawa Zachodnia. Miasto położone jest na wyżynach zachodniej Jawy na wysokości ponad 700 m n.p.m. Bandung. Nocleg w Bandung.
Dzień 7 | BANDUNG – TANGKUBAN PERAHU – SAUNG ANGKLIUNG UDJO
Wycieczka do rezerwatu przyrodniczego Tangkuban Perahu, oddalonego od Bandungu o ok. 30 km. Jedną z głównych jego atrakcji jest wygasły wulkan o tej samej nazwie. Następnie wizyta w Saung Angklung Udjo i spektakl muzyczny z użyciem instrumentu zwanego angklung, wykonanego z połączonych ze sobą kawałków bambusa. Po drodze do Saung Angklung postój na plantacji herbaty. Po spektaklu powrót do hotelu w Bandung.
Dzień 8 | YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Wyjazd pociągiem do Yogyakarty. Trasa wiedzie przez rejony tarasowych pól ryżowych, plantacje tapioki i drzew tekowych. Po przyjedzie do Yogyakarty wizyta w wytwórni batiku. Batik to tradycyjna tkanina indonezyjska dekorowana unikalną metodą nakładania na siebie warstw wosku i farby. Nocleg w Yogyakarta.
Dzień 9 | YOGYAKARTA – BOROBUDUR
Wyjazd do Borobudur – imponującego sanktuarium buddyjskiego z VII-X w. n.e., uchodzącego za jeden z cudów świata (504 posągi Buddy). Następnie zwiedzanie starożytnych świątyń hinduistycznych w Prambanan, wzniesionych w IX wieku na cześć bóstw Sziwy, Wisznu i Brahmy; największą z nich jest świątynia Sziwy o wysokości 47 metrów. Nocleg w Yogyakarta.
Dzień 10 | YOGYAKARTA – SURAKARTA – BROMO
Wyjazd z Yogyakarta na wschód wyspy. Po drodze postój w miejscowości Surakarta (Solo) i wizyta w Pałacu Mangkunegaran. Przyjazd na nocleg w okolice wulkanu Bromo (wys. 2329 m n.p.m.). Jest to jeden z najbardziej spektakularnych obszarów wulkanicznych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek przed wspinaczką na wulkan.
Dzień 11 | PARK NARODOWY BROMO TENGGER SEMERU – WYSPA SULAWESI
Pobudka ok. godz. 3 w nocy. Wyjazd do Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru. Wejście na szczyt góry Penanjakan, skąd podziwiać można wspaniały wschód słońca oraz widok na wulkan Bromo oraz okoliczne wulkany Batok i Semeru. Następnie podejście do samej krawędzi wulkanu i przy sprzyjającej pogodzie podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków na wyspie. Po południu transfer na lotnisko w Surabaja i przelot na wyspę Sulawesi, należącą do archipelagu Wielkich Wysp Sundajskich. Sulawesi zaliczana jest do największych pod względem powierzchni wysp świata – zajmuje 11. miejsce na tej liście. Lądowanie w Makassar, jednym z największych portów morskich Indonezji. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 12 | MAKASSAR - TANA TORAJA
Przejazd do górskiego regionu – Tana Toraja piękną trasą widokową wśród pól ryżowych przez wioski zamieszkane przez jedną z największych grup etnicznych wyspy – Bugis, z typowymi dla tej okolicy domami na palach. Nocleg w hotelu, w okolicach miejscowości Rantepao, położonej wśród wzgórz Toraja.
Dzień 13 | LEMO - KETE KESU
Całodzienna wycieczka po regionie Toraja. Zwiedzanie Lemo, gdzie na skalnym balkonie wysokiego klifu znajdują się miejsca pochówku Torajów, ozdobione figurkami tautau. Przejazd do jaskiń Londa, gdzie złożono w trumnach przedstawicieli lokalnej starszyzny. Następnie wizyta w tradycyjnej wiosce Kete Kesu, znanej z rzeźb w drewnie. Wizyta na targu w Rantepao. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 14 | TANA TORAJA
Zwiedzanie okolicy. Wizyta w wiosce Palawa, słynącej z nietypowych domów tongkonan. Zgodnie z lokalną tradycją są one budowane na palach. Nadaje się im kształt łodzi morskich, a nad całą konstrukcją dominuje ogromny dach w kształcie siodła. Po południu spacer wśród tarasowych pól ryżowych oraz plantacji krzewów kakao i kawy.
Dzień 15 | TANA TORAJA - WYSPA BALI
Wyjazd z hotelu w kierunku lotniska. Po drodze postoje na fotografowanie malowniczych pejzaży. Wylot na Bali. Nocleg w hotelu na Bali.
Dzień 16 | WYSPA BALI
Dzień wolny na Bali przeznaczony na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka fakultatywna wokół wyspy.
Dzień 17 | BALI - LABUAN BAJO (wyspa Flores) - WYSPA RINCA
Transfer na lotnisko. Przelot do Labuan Bajo – miasta położonego na kolejnej wyspie archipelagu – Flores. Następnie przejazd do portu, skąd odpływa łódź w kierunku Parku Narodowego Komodo. Na przystani Loh Buaya zejście na maleńką wysepkę Rinca, położoną na terenie Parku Narodowego Komodo. Wybrały ją sobie za siedlisko największe jaszczurki świata – warany z Komodo (Varanus komodoensis). Początek tropienia smoków z Komodo. Poszukiwanie waranów odbywa się w towarzystwie lokalnych strażników przyrody. Niektóre okazy osiągają do 3 metrów długości i 150 kg wagi. Po południu, jeśli czas pozwoli, kąpiel i plażowanie. Nocleg na łodzi.
Dzień 18 | WYSPA KOMODO
Wcześnie rano rejs w kierunku Komodo, największej wyspy położonej na terenie Parku Narodowego Komodo. Kolejny trekking w poszukiwaniu największej jaszczurki świata. Na trasie mogą pojawić się też dzikie bawoły, dzikie świnie, makaki wąskonose oraz papugi kakadu. Po południu relaks na rajskiej plaży – kąpiel, możliwość nurkowania z maską i fajką, podglądanie bajecznie kolorowych ryb i pięknych okazów rafy koralowej, plażowanie. Powrót na nocleg do hotelu w Labuan Bajo.
Dzień 19 | LABUAN BAJO - WYSPA BALI
Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Bali. Popołudnie wolne – relaks na plaży, kąpiele, odpoczynek.
Dzień 20 | WYSPA BALI
Odpoczynek na plaży lub możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych.
Dzień 21 | WYSPA BALI
Przedpołudnie wolne. Późnym popołudniem transfer na lotnisko w Denpasar. Wylot do Europy.
Dzień 22 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DODATKOWE OPŁATY
- Na opłatę lokalną w Parku Komodo należy przeznaczyć ok. 15 USD.
- Cena nie zawiera napojów do kolacji.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.