INDONEZJA - 7 Wysp 2018

Uśmiech i pogoda ducha Indonezyjczyków. Zabytki klasy światowej - Prambanan i Borobodur. Buddyjskie i hinduistyczne świątynie, zielone tarasy ryżowe, plantacje herbaty. Fascynujące obyczaje mieszkańców Sulawesi. Trekking w poszukiwaniu największych jaszczurek świata - „smoków z Komodo” Piękna rafa koralowa przy wyspie Rinca. Wypoczynek na rajskiej wyspie Bali.
02-08 - 23-08-2018
14740
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy wewnętrzne autokarem/mikrobusem z klimatyzacją (na wyspie Flores bez klimatyzacji),
 • przejazd pociągiem na trasie Bandung - Yogyakarta
 • przeprawy łodzią,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. – 1850 PLN (z wyjątkiem łodzi – 1 nocleg w kajutach wieloosobowych bez klimatyzacji),
 • śniadania i kolacje,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy nowym stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Indonezji.
Dzień 2 | JAKARTA (wyspa Jawa)
Przylot do Jakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek.
Dzień 3 | JAKARTA - BOGOR - BANDUNG
Wizyta w Muzeum Narodowym, najstarszym muzeum Indonezji (założonym w 1868 roku) z bogatą kolekcją wyrobów z brązu, arcydzieł sztuki ceramicznej, rzeźb i kamiennych posągów. Postój przy 137-metrowej Kolumnie Wolności. Przejazd do Bandung. Po drodze wizyta w liczącym ponad 200 lat ogrodzie botanicznym w Bogor. Przyjazd na nocleg do hotelu w Bandung.
Dzień 4 | BANDUNG - TANGKUBAN PERAHU - SAUNG ANGKLIUNG UDJO
Wycieczka do rezerwatu przyrodniczego Tangkuban Perahu, oddalonego od Bandungu o ok. 30 km. Jedną z głównych jego atrakcji jest wygasły wulkan o tej samej nazwie. Następnie wizyta w Saung Angklung Udjo. Spektakl muzyczny z użyciem instrumentu zwanego angklung, wykonanego z połączonych ze sobą kawałków bambusa. Po drodze do Saung Angklung postój na plantacji herbaty. Po spektaklu powrót do hotelu w Bandung.
Dzień 5 | YOGYAKARTA - PRAMBANAN
Wyjazd pociągiem do Yogyakarty. Trasa wiedzie przez rejony tarasowych pól ryżowych, plantacje tapioki i goździków. Po przyjedzie do Yogyakarty zwiedzanie starożytnych świątyń hinduistycznych w Prambanan, wzniesionych w IX wieku na cześć bóstw Sziwy, Wisznu i Brahmy; największą z nich jest świątynia Sziwy o wysokości 47 metrów Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 6 | YOGYAKARTA - BOROBUDUR
Zwiedzanie miasta. Na trasie m.in. Pałac Sułtański. Następnie wyjazd do Borobudur – imponującego kompleksu świątyń buddyjskich z VII-X w. n.e., uchodzącego za jeden z cudów świata (504 posągi Buddy). Po południu wizyta w wytwórni batiku. Batik to tradycyjna tkanina indonezyjska dekorowana unikalną metodą nakładania na siebie warstw wosku i farby. Nocleg w Yogyakarta.
Dzień 7 | YOGYAKARTA - SURAKARTA - BROMO
Wyjazd z Yogyakarta na wschód wyspy.Po drodze postój w miejscowości Surakarta (Solo) i wizyta w Pałacu Mangkunegaran. Przyjazd na nocleg w okolice wulkanu Bromo. Jest to jeden z najbardziej spektakularnych obszarów wulkanicznych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek przed wspinaczką na wulkan.
Dzień 8 | PARK NARODOWY BROMO TENGGER SEMERU - WYSPA LOMBOK
Pobudka ok. godz. 3 w nocy. Wyjazd do Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru. Wejście na szczyt góry Penanjakan, skąd podziwiać można wspaniały wschód słońca oraz widok na Górę Bromo (wys.2329 m n.p.m.) oraz okoliczne wulkany Batok i Semeru. Następnie podejście do samej krawędzi wulkanu i przy sprzyjającej pogodzie, podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków na wyspie.  Po południu transfer na lotnisko w Surabaja i przelot na wyspę Lombok. Transfer do hotelu.
Dzień 9 | MALIMBU - WYSPY GILI

Przejazd nad zatokę, do portu Bangsal, skąd odpływają łodzie na piękne wysepki Gili. Po drodze do portu postój przy wzgórzy Malimbu, skąd roztacza się urzekający widok na cieśninę Lombok i okolicę. Podczas rejsu na jedną z wysp Gili okazja do podziwiania białych, piaszczystych plaż, nurkowania w szmaragdowej wodzie (z fajką i maską) i podglądania niepowtarzalnej indonezyjskiej rafy koralowej. Wizyta w Elephant Park – miejscu dającym niezapomnianą możliwość spotkania ze zwierzętami żyjącymi tu pod ludzką opieką; słoniami, orangutanami, gibonami i licznymi gatunkami ptactwa. Powrót do hotelu.

Dzień 10 | WYSPA LOMBOK
Wycieczka wokół wyspy do wiosek Sasaków – rdzennej ludności wyspy, która skutecznie opiera się wpływom cywilizacji. Możliwość zapoznania się z kulturą, obyczajami i sztuką Sasaków. Postój na chińskim cmentarzu w Ampenan, a następnie na lokalnym targu Kediri. Zwiedzanie świątyni Lingsar, będącej przykładem harmonijnego współistnienia hinduizmu i islamu. Na koniec dnia wizyta w tradycyjnych wioskach Sasaków – Sade i Sukarara. Powrót do hotelu.
Dzień 11 | WYSPA LOMBOK - MAKASSAR (wyspa Sulawesi)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sulawesi, należącą do archipelagu Wielkich Wysp Sundajskich. Sulawesi zaliczana jest do największych pod względem powierzchni wysp świata – zajmuje 11. miejsce na tej liście. Lądowanie w Makassar, jednym z największych portów morskich Indonezji. Przejazd do hotelu.
Dzień 12 | MAKASSAR - TANA TORAJA
Przejazd piękną trasą widokową wśród tarasów ryżowych do górskiego regionu – Tana Toraja. Przejazd przez wioski zamieszkane przez jedną z największych grup etnicznych wyspy - Bugis, z typowymi dla tej okolicy domami na palach. Nocleg w hotelu, w okolicach miejscowości Rantepao, położonej wśród wzgórz Toraja.
Dzień 13 | LEMO - KETE KESU
Całodzienna wycieczka po regionie Toraja. Zwiedzanie Lemo, gdzie znajdują się wiszące groby, umieszczone na skalnym balkonie wysokiego klifu. Przejazd do jaskiń Londa, gdzie w katakumbach pogrzebani są przedstawiciele lokalnej starszyzny. Wizyta w tradycyjnej wiosce Kete Kesu, znanej z rzeźb w drewnie. Wizyta na targu w Rantepo. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 14 | TANA TORAJA
Zwiedzanie okolicy. Wizyta w wiosce Palawa, słynącej z nietypowych domów tongkonan. Zgodnie z lokalną tradycją są one budowane na palach. Nadaje się im kształt łodzi morskich, a nad całą konstrukcją dominuje ogromny dach w kształcie siodła. Po południu spacer wśród tarasowych pól ryżowych oraz plantacji krzewów kakao i kawy.
Dzień 15 | TANA TORAJA - WYSPA BALI
Wyjazd z hotelu w kierunku lotniska. Po drodze postoje na fotografowanie malowniczych pejzaży. Wylot na Bali.
Dzień 16 | WYSPA BALI
Dzień wolny na Bali przeznaczony na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka fakultatywna wokół wyspy.
Dzień 17 | BALI - LABUAN BAJO (wyspa Flores) - WYSPA RINCA
Transfer na lotnisko. Przelot do Labuan Bajo – miasta położonego na kolejnej wyspie archipelagu – West Flores. Następnie przejazd do portu, skąd odpływa łódź w kierunku Parku Narodowego Komodo. W porcie Loh Buaya zejście na maleńką wysepkę Rinca położoną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Wybrały ją sobie za siedlisko największe jaszczurki świata – warany (Varanus komodoensis). Początek tropienia smoka z Komodo. Poszukiwanie waranów odbywa się w towarzystwie lokalnych strażników przyrody. Niektóre okazy osiągają do 3 metrów długości i 150 kg wagi. Po południu, jeśli czas pozwoli kąpiel i plażowanie Nocleg na łodzi.
Dzień 18 | WYSPA KOMODO
Wcześnie rano rejs w kierunku Komodo, największej wyspy położonej na terenie Parku Narodowego Komodo. Kolejny trekking w poszukiwaniu największej jaszczurki świata – endemicznego gatunku warana z Komodo. Ale na trasie mogą pojawić się dzikie bawoły, dzikie świnie, makaki wąskonose oraz papugi kakadu. Po trekkingu postój w wiosce Komodo. Po południu relaks na rajskiej Różowej Plaży - kąpiel, możliwość nurkowania z maską i fajką, podglądanie bajecznie kolorowych ryb i pięknych okazów rafy koralowej. Plażowanie. Powrót na nocleg do hotelu w Labuan Bajo.
Dzień 19 | LABUAN BAJO - WYSPA BALI
Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Bali. Popołudnie wolne – relaks na plaży, kąpiele, odpoczynek.
Dzień 20 | WYSPA BALI
Odpoczynek na plaży lub możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych.
Dzień 21 | WYSPA BALI
Przedpołudnie wolne. Późnym popołudniem transfer na lotnisko w Denpasar. Wylot do Europy.
Dzień 22 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DODATKOWE OPŁATY
- Na opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 45 USD.
- Na opłatę lokalną w Parku Komodo należy przeznaczyć ok. 15 USD.
- Cena nie zawiera napojów do kolacji.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
Rezerwuj online