JAPONIA dla Koneserów 2021

Ginza – najbardziej luksusowa dzielnica Tokio. Piękne ogrody samurajskie. Sztuka noszenia kimon. Kąpiel w gorących źródłach. Luksusowy ryokan. Zachwycający Zamek Białej Czapli. Wyśmienita kuchnia w wykwintnych restauracjach – kaiseki ryori, shabu shabu, ryba fugu. Najważniejsze zabytki Tokio, Kioto, Ise, Uji, Takamatsu, Nary, Hiroszimy. Zawody sumo. Słynny targ w Tokio. Majestat góry Fuji.
02-05 - 16-05-2021
21980
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • przejazdy dziennie pociągami ekspresowymi (shinkansen),
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-os., (dopłata do pokoju 1-os. 4500 PLN) – w tym

  - 1 nocleg w hotelu w stylu japońskim (ryokan),

  - 1 nocleg w klasztorze buddyjskim,

 • 13 śniadań, 10 obiadów (w tym posiłek buddyjskich mnichów), 11 kolacji – w tym

  - kolację w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku – najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori,

  - kolację - wyśmienitą potrawę shabu shabu,

  - kolację przygotowywaną przez mnichów buddyjskich,

 • kąpiel w gorących źródłach,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.
Dzień 2 | TOKIO
Przylot do Tokio. Przejazd autokarem do hotelu. Obiad. Zwiedzanie Shinjuku – przykład nowoczesnej architektury Tokio. Southern Terrace – dzielnica rozrywki i handlu oraz sklepów z elektroniką. Wieczorem wyjazd kolejką miejską do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych, fakultatywne wyjście na koncert jazzowy w Blue Note Tokio.
Dzień 3 | TOKIO
Wizyta na słynnym tokijskim targu. Spacer po Ginzie – najbardziej luksusowej dzielnicy Tokio. Zwiedzanie Asakusy, gdzie znajduje się najstarszy, zachowany kompleks świątynny w Tokio – Sensō-ji. Obiad w lokalnej restauracji. Rejs statkiem z Asakusy do Hamarikyu, jednego z najbardziej znanych ogrodów tokijskich, zbudowanego przez shoguna Ieyasu Tokugawę i ulubionego miejsca wypoczynku kolejnych shogunów z tego rodu (spacer po ogrodzie, czarka zielonej herbaty zgodnie z ceremoniałem chanoyu). Kontynuacja rejsu do Odaiby – panorama miasta z budynku Fuji TV. Zwiedzanie pawilonu Toyoty i galerii handlowej Venus Fort. Przejazd nowoczesną kolejką bez motorniczego do Tokio. Kolacja w restauracji.
Dzień 4 | HAKONE – P.N. GÓRY FUJI
Przejazd do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na taras widokowy, skąd podziwiać można majestat świętej dla Japończyków góry Fuji. Rejs statkiem po jeziorze z widokiem na Fuji. Obiad. Następnie przejazd do Hakone, kurortu słynącego z gorących źródeł i pięknych widoków. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku chramu shintoistycznego Hakone Jinja. Rejs statkiem do hotelu. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Kolacja – wytworny japoński posiłek.
Dzień 5 | HAKONE – ISE
Przejazd do Ise. Po drodze postój w mieście Toba i zwiedzanie Muzeum Mikimoto, gdzie można podziwiać piękną kolekcję pereł i poznać metody ich hodowli. Obiad. Następnie zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z japońskimi bóstwami – Meoto Iwa. Po przyjeździe do Ise zwiedzanie najważniejszego w kraju kompleksu chramu shintoistycznego – Ise Jingu, zwanego kolebką Japonii (kompleks przebudowywany jest co 20 lat – ostatnia przebudowa miała miejsce w 2013 roku). Spacer wśród tysiącletnich cedrów i zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z bóstwami, założycielami Japonii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 6 | KIOTO
Przejazd do Kioto, a następnie do hotelu. Zwiedzanie miasta. Wyjazd do dzielnicy Arashiyama; zwiedzanie Tenryuji, sławnego XI-wiecznego kompleksu świątynno-ogrodowego; jest to jeden z pierwszych buddyjskich ogrodów w Ja-
ponii. Spacer po najbardziej znanym japońskim bambusowym lesie Sagano. Dalsze zwiedzanie ogrodu. Następnie posiłek mnichów buddyjskich – najbardziej znany posiłek wegetariański w Japonii. Rejs łódką po rzece Oi – ulubionym miejscu malarzy i poetów. Podziwianie malowniczych krajobrazów. Dla chętnych fakultatywnie sztuka zakładania kimon (pamiątkowe zdjęcia – uczestniczenie w kolacji w strojach japońskich; ok. 50 USD). Kolacja w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku – najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori – kilkanaście potraw podawanych nie jednocześnie, ale zgodnie z japońskim zwyczajem po kolei.
Dzień 7 | KIOTO
Dalsze zwiedzanie Kioto szlakiem najważniejszych zabytków. Nijo-jo – zamek samurajski; Kinkaku-ji – złoty pawilon; Ryoan-ji – najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizudera (świątynia na palach) – wizyta na cmentarzu buddyjskim. Obiad. Spacer po Gion i przedstawienie w Gion Corner (taniec gejsz, sztuka układania kwiatów – ikebana, ceremonia parzenia herbaty, tradycyjna japońska muzyka). Kolacja w restauracji (m.in. pieczone na ruszcie mięsa i warzywa).
Dzień 8 | INARI – NARA – UJI
Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych – torii.  Następnie przejazd do Nary. Obiad. Zwiedzanie Tōdai-ji – największej budowli drewnianej na świecie. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodoin. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI wiek). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia matchi (przygotowywanie naparu). Chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni (tradycyjne i nowoczesne desery japońskie). Powrót do Kioto. Kolacja – wyśmienita potrawa shabu shabu.
Dzień 9 | KOYA
Przejazd na górę Koya. Zwiedzanie świątyń Koya i cmentarza, który ma formę przestrzennej mandali (pochowani są tam sławni samurajowie i mnisi japońscy). Obiad. Kontynuacja zwiedzania – spacer po mieście (wszystkie świątynie w mieście otwarte są dla turystów). Praktyki buddyjskie. Kolacja przygotowana przez mnichów buddyjskich. Nocleg w klasztorze buddyjskim.
Dzień 10 | TAKAMATSU – MATSUYAMA
Wcześnie rano udział w mszy buddyjskiej. Przejazd autokarem do Osaki. Przejazd shinkansenem z Osaki do Okayamy. Następnie podróż pociągiem ekspresowym do Takamatsu przez sławny most Seto Ohashi, łączący wyspę Shikoku z Honsiu. Kontynuacja podróży do Matsuyamy. Zwiedzanie miasta – jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów samurajskich, Ritsurin. Następnie wizyta w świątyni poświęconej mnichowi Kobotaishi (Kukai), leżącej na trasie najbardziej znanej pielgrzymki wokół 88 świątyń na Shikoku. Obiad w jednej z najlepszych restauracji (pierwsza nagroda w ogólnonarodowym konkursie na najsmaczniejszy makaron udon), serwującej sławny makaron udon, którego ojczyzną jest Takamatsu. Przyjazd do Matsuyamy, najstarszego w Japonii kompleksu gorących źródeł. Zwiedzanie miasta w kimonach hotelowych (zwyczaj japoński). Kolacja. Nocleg w japońskim hotelu (ryokan).
Dzień 11 | MATSUYAMA – HIROSZIMA
Poranna kąpiel w gorących źródłach. Następnie japońskie śniadanie. Wyjazd do Hiroszimy. Przejazd na wyspę Miyajima, gdzie stoi Itsukushima – zbudowany na palach chram ze stojącą w wodzie słynną, czerwoną bramą torii. Okazja do podziwiania jednego z najbardziej znanych widoków w Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy – Parku Pokoju z pomnikiem ku czci ofiar oraz Muzeum Bomby Atomowej. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.
Dzień 12 | HIROSZIMA – HIMEJI – OSAKA
Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie najsłynniejszego japońskiego zamku „Białej Czapli”. Okazja do podziwiania malowniczo położonego zamku, górującego nad okolicą. Obiad. Kontynuacja podróży do Osaki. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 13 | OSAKA – TOKIO
Przejazd pociągiem shinkansen do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych fakultatywne wyjście z pilotem na zawody Sumo.  Indywidualne zwiedzanie miasta dla pozostałych uczestników. Nocleg w Tokio.
Dzień 14 | TOKIO
Czas wolny na ostatni spacer, zakupy, zwiedzanie. Pożegnalna kolacja w izakaya – typowe miejsce wieczornych spotkań Japończyków (dobre jedzenie i sake).
Dzień 15 |
Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
UDZIAŁ W POKAZIE SUMO
Udział w pokazie zawodów sumo – zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę. Opłata w wysokości ok. 200 - 400 USD po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępności.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu, spektakl w teatrze, wjazd kolejką linową, transport publiczny, rejsy, system Tour Guide należy przeznaczyć ok. 365 USD.
Rezerwuj online