KANADA – USA 2019

Zabytkowy Montreal. Stolica Kanady – Ottawa. W Toronto wjazd na wieżę TV ze szklaną podłogą. Rejs pod wodospad Niagara. Historyczna zabudowa Bostonu. Rezydencje najbogatszych Amerykanów w Newport. Słynna Akademia Wojskowa w West Point. Spacer po Manhattanie. Filadelfia i początek państwowości USA. Zwiedzanie stolicy USA – Waszyngtonu.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os. dopłata do pokoju 1-os. 2500 PLN,
  • 10 śniadań,
  • napiwki dla kierowcy,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Montrealu. Transfer do hotelu.
Dzień 2 | MONTREAL (Kanada)
Zwiedzanie Montrealu, największego miasta prowincji Quebec, leżącego na wyspie na Rzece Świętego Wawrzyńca. Przyjazd do centrum i krótki postój na punkcie widokowym na wzgórzu Mont Royal. Następnie przejazd pod stadion olimpijski, a potem przez leżące na rzece mniejsze wyspy – Notre Dame i Sainte-Hélène, gdzie miało miejsce Expo 1967. Przejazd na place – Place du Canada i Dorchester Square ze wspaniałą katolicką katedrą Marii Królowej Świata. Postój na Place d’Armes i wejście do bazyliki Notre-Dame. Spacer przez dzielnicę chińską w okolice ratusza miejskiego oraz znajdującego się nad rzeką zabytkowego gmachu hali targowej Bonsecours. Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady.
Dzień 3 | OTTAWA
Zwiedzanie stolicy Kanady malowniczo położonej na klifach, nad rzeką Ottawą, Gatinaeu i kanałem Rideau. Wizyta w Kanadyjskim Muzeum Historycznym, którego ekspozycje przedstawiają m.in. historię Indian Métis i Inuitów, a także naturalnej wielkości budynki charakterystyczne dla różnych grup społecznych i etnicznych żyjących na terenach Kanady. Przejazd ulicą Sussex, przy której znajdują się rezydencje premiera i gubernatora Kanady. Następnie zwiedzanie Parliament Hill (z zewnątrz), gdzie stoi neogotycki gmach parlamentu kanadyjskiego. Spacer wzdłuż kanału Rideau, którego liczne śluzy uruchamiane są przez personel. Przejście do eleganckiego hotelu Chateau Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego, francuskiego zamku. Przejazd do Toronto, największego miasta Kanady (w aglomeracji Toronto mieszka ponad 5 mln ludzi).
Dzień 4 | TORONTO – NIAGARA FALLS
Zwiedzanie miasta. Przyjazd w okolice jednej z najwyższych konstrukcji świata – CN Tower (553 m). Fakultatywnie – wjazd oszkloną windą na poziom widokowy na wys. 342 m i możliwość przejścia po szklanej podłodze (35 CAD). Krótka przerwa w odnowionej dzielnicy przemysłowej Distillery District. Następnie przejazd w okolice Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario. Postój na placu Nathan Phillips, przy którym znajdują się nowy i zabytkowy, XIX-wieczny ratusz miejski. Spacer do dzielnicy chińskiej i na plac Yonge-Dundas. Przejazd nad wodospad Niagara. Spacer wzdłuż rzeki Niagara z punktami widokowymi na wodospady od strony kanadyjskiej.
Dzień 5 | NIAGARA FALLS (USA)
Przekroczenie granicy Kanada-USA. Spacer wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara na kolejne punkty widokowe po stronie USA. Ekscytująca wyprawa statkiem wycieczkowym pod najszerszą, prawie 800-metrową część wodospadu – Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Spacer na Wyspę Kozią, skąd z bliska widać spadające z hukiem masy wody. Przejazd na nocleg w okolice Bostonu.
Dzień 6 | CAMBRIDGE – BOSTON – NEWPORT
Przejazd do Cambridge. Spacer po terenie Uniwersytetu Harvarda – najbogatszej uczelni świata, będącej najstarszym (1636 r.) uniwersytetem w USA. Następnie przejazd do centrum Bostonu w okolice Copley Place. Postój w miejscu z widokiem na piękne gmachy Trinity Church, biblioteki i hotelu Fairmont. Przejazd przez historyczny plac Boston Common na wzgórze Beacon. Góruje nad nimi potężny gmach Kapitolu z końca XVIII w – Massachusetts State House. Przejście do zabytkowej hali targowej Quincy Market. Przejazd do Newport w stanie Rhode Island. Newport to czarujące portowe miasteczko, znane z letnich rezydencji bogatych rodzin amerykańskich (jak np. Vanderbiltowie). Zwiedzanie najbardziej okazałej z nich Breakers, przypominającej pałac. Spacer po dzielnicy portowej. Nocleg w Newport.
Dzień 7 | WEST POINT – NOWY JORK
Przejazd wzdłuż doliny rzeki Hudson do West Point. Znajduje się tam Akademia Wojskowa położona na terenie fortu wybudowanego przez Tadeusza Kościuszkę. Do dziś w tym miejscu kształcą się elity armii amerykańskiej. Zwiedzanie terenu akademii – koszary, kaplica, boisko do musztry oraz pomnik Kościuszki. Wieczorem przyjazd do Nowego Jorku.
Dzień 8 | NOWY JORK
Zwiedzanie Dolnego Manhattanu. Przejazd do Battery Park, skąd rejs na Liberty Island. Podziwianie z bliska Statui Wolności (z zewnątrz). Następnie rejs na Ellis Island z Muzeum Imigracji – niegdyś centrum przyjmowania tysięcy imigrantów z całego świata. Powrót na Manhattan i spacer do pobliskiej dzielnicy finansowej Wall Street z gmachem giełdy nowojorskiej NYSE. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11 Memorial) – upamiętniają je dwa głębokie zbiorniki wodne, do których spływają strumienie wody. Przejście na zdjęcia z widokiem na Brooklyn Bridge. Czas wolny na posiłek. Następnie przejazd metrem na 34. Ulicę do historycznego drapacza chmur, Empire State Building, gdzie fakultatywny wjazd na punkt widokowy mieszczący się na 86. piętrze (37 USD). Czas wolny. Wieczór na Broadwayu na gwarnym Times Square. Powrót do hotelu.
Dzień 9 | NOWY JORK – FILADELFIA
Przejazd pod budynek ONZ, stojący na samym brzegu East River. Następnie spacer 42. Ulicą. Po drodze charakterystyczny wieżowiec Chryslera, zabytkowy gmach dworca Grand Central Terminal. Przejście 5. Aleją, przy której mieszczą się Rockefeller Center i katedra św. Patryka. Następnie centrum kulturalne wokół Lincoln Center (z Metropolitan Opera). Wyjazd z Nowego Jorku i przejazd w kierunku Filadelfii. Zwiedzanie historycznej części miasta związanej z ważnymi dla powstania USA wydarzeniami w 1776 roku i konstytucją nowego państwa – pawilon z pękniętym Dzwonem Wolności i Independence Hall (z zewnątrz), gdzie podpisano Deklarację Niepodległości. Przejazd na nocleg.
Dzień 10 | WASZYNGTON
Przejazd do Waszyngtonu, położonego nad rzeką Potomac. Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. Wejście do budynku Kapitolu, siedziby parlamentu USA – Kongresu; zwiedzanie części, gdzie znajduje się sala senatu. Wizyta w ośrodku informacji o Białym Domu, pomnik Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pomnik Tadeusza Kościuszki stojący przed frontem Białego Domu, siedziby prezydenta USA. Spacer szeroką promenadą przez tzw. National Mall, przy którym mieszczą się muzea i pomniki. Wejście do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna; po drodze pomniki poświęcone bohaterom wojny wietnamskiej i wojny koreańskiej. Następnie przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po cmentarzu Arlington z grobami żołnierzy poległych na wojnach, w których brały udział wojska USA, oraz polityków, m.in. członków rodziny Kennedych. Przejazd na nocleg.
Dzień 11 | WASZYNGTON
Czas wolny na odpoczynek i ostatnie zakupy. Możliwość indywidualnego zwiedzania (do wyboru) waszyngtońskich muzeów – Narodowego Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej lub Muzeum Historii Naturalnej (wstęp wolny). Transfer na lotnisko w Waszyngtonie. Wylot do Europy.
Dzień 12 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać minimum 2 strony wolne.
WIZA
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę do USA za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi ok. 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.
ELEKTRONICZNE ZEZWOLENIE NA WJAZD - KANADA
Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eTA - electronic Travel Authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu i rejsy statkiem należy zabrać ze sobą ok. 120 USD.
WYŻYWIENIE
Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 USD dziennie.