KENIA – TANZANIA (+ wyspa Zanzibar) 2019

Safari w najpiękniejszych parkach narodowych Afryki. Podglądanie z bliska egzotycznych zwierząt. Piknik na dnie kaldery w rezerwacie Ngorongoro. Bezkresna sawanna w słynnym parku Serengeti. Wioska masajska. Flamingi i setki gatunków ptaków w jeziorze Nakuru. Zanzibar – wyspa pachnąca przyprawami. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy mikrobusem oraz samochodami terenowymi podczas safari,
  • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, na Zanzibarze hotel 5*; lodge podczas safari; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 3200 PLN,
  • 13 śniadań, 2 obiady, 5 razy lunch box, 11 kolacji (podczas safari – 3 posiłki dziennie, na Zanzibarze – 2 posiłki dziennie),
  • bilety wstępu do parków narodowych, wioski masajskiej, muzeum w Nairobi,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | NAIROBI (Kenia)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kenii. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2 | NAIROBI
Zwiedzanie Nairobi. Na trasie – budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii – Jomo Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz, uniwersytet. Wizyta w Giraffe Centre. Wycieczka za miasto do Muzeum Karen Blixen, mieszczącego się w autentycznym dworku, w którym przez 14 lat mieszkała pisarka. Następnie pierwszy kontakt z bogatą kulturą i tradycjami mieszkańców Kenii. Spacer po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski, m.in. Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Pokaz oryginalnych tańców ludów zamieszkujących Afrykę Wschodnią.
Dzień 3 | REZERWAT MASAI MARA
Przejazd do leżącego na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Narodowego Rezerwatu Masai Mara. Po drodze postój na skarpie Wielkiego Rowu Afrykańskiego oraz w miasteczku Narok. Zakwaterowanie. Obiad w lodge, w Masai Mara. Po południu wizyta w autentycznej wiosce masajskiej, gdzie słuchając śpiewu kobiet, można kupić po przystępnej cenie oryginalne wyroby tego ludu. Kolacja.
Dzień 4 | REZERWAT MASAI MARA
Wyjazd o świcie na fotosafari po rezerwacie Masai Mara. Niezwykła okazja podejrzenia z bliska życia lwów, żyraf, słoni, różnych gatunków antylop, strusi i innych zwierząt. Powrót na śniadanie. Całodzienne safari z posiłkiem w formie pikniku. Pod wieczór wiele drapieżników przygotowuje się do polowania na gnu i impale. Powrót do lodge na kolację. Noc przy wtórze odgłosów dzikich zwierząt dobiegających z sawanny.
Dzień 5 | P.N. JEZIORA NAKURU
Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru malowniczą trasą, wzdłuż krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Jest ono ptasim sanktuarium. Żyją w nim nie tylko ogromne stada flamingów, które są główną atrakcją parku, ale również 850 gatunków innych ptaków. Obiad w lodge. Safari w Parku Jeziora Nakuru. Kolacja i nocleg w lodge.
Dzień 6 | NAIROBI – ARUSHA (Tanzania)
Przejazd do Nairobi, a stamtąd dalsza droga shuttle busem do Arushy (pol. Arusza) w Tanzanii – miejscowości leżącej pod górą Meru. Po drodze przerwa na formalności graniczne na granicy Kenii z Tanzanią. Nocleg i kolacja w hotelu w Arushy.
Dzień 7 | REZERWAT NGORONGORO
Rano dojazd do krawędzi wielkiej kaldery (2216 m n.p.m.). Safari w rezerwacie Ngorongoro. W kalderze wygasłego wulkanu żyją setki gatunków ptaków i dzikich zwierząt – słonie, nosorożce, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodge.
Dzień 8 | P.N. SERENGETI
Przejazd na północ. Safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce – Parku Narodowym Serengeti, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na ogromnej sawannie żyją w nim setki tysięcy egzotycznych zwierząt i ptaków (choć niektóre z nich, jak np. bociany, przylatują tu na zimę z Europy). Posiłek w formie pikniku. Zakwaterowanie i kolacja w lodge w parku.
Dzień 9 | P.N. SERENGETI
Fakultatywna opcja przelotu balonem o świcie nad Serengeti połączona ze śniadaniem i szampanem (ok. 520 USD/osoba; konieczne wcześniejsze pisemne zgłoszenie w biurze, nie później niż na 35 dni przed wyjazdem). Dalszy ciąg safari w Serengeti. Okazja do zobaczenia najbardziej egzotycznych zwierząt Afryki. Posiłek na łonie natury. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie i kolacja w lodge.
Dzień 10 | ARUSHA – ZANZIBAR
Przejazd do Arushy. Po drodze postój w punkcie widokowym na Park Narodowy Jeziora Manyara. Transfer na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro. Przed wylotem suchy prowiant (lunch box). Przelot na Zanzibar – malowniczą, tropikalną wyspę, niegdyś siedzibę sułtanatu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 11. -13. | WYSPA ZANZIBAR
Wypoczynek na Zanzibarze. W trakcie pobytu – śniadania i kolacje. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych fakultatywnie m.in.
- wizyta na plantacji przypraw, gdzie rosną pieprz i wanilia, kardamon, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (30 USD, min. 5 osób);
- wycieczka po wyspie i zwiedzanie zabytkowego starego miasta Zanzibaru (Stone Town), które do dziś zachowało orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. W porcie cumują tradycyjne łodzie żaglowe zwane dhow (30 USD, min. 5 osób).

Dzień 14 |
Transfer na lotnisko. Wylot z Zanzibaru.
Dzień 15 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

Na wizy należy zabrać ze sobą 100 USD, na opłatę lotniskową 30 USD.
SZCZEPIENIA
- Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem. Wpis o tym fakcie musi być odnotowany w Międzynarodowym Certyfikacie Szczepień.
- Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
DODATKOWE OPŁATY
Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 120 USD.