KOREA Południowa (+ wyspa Jeju) dla Koneserów 2021

Wioski z tradycyjnymi domami, zabytkowe pawilony i kunsztownie zdobione pagody. Sztuka ceramiczna i gwarne bazary. Koreańskie specjały, żeń-szeń i lody herbaciane. Oferująca wiele atrakcji wyspa Jeju, jeden z siedmiu nowych cudów natury, zwana „koreańskimi Hawajami”. Zachwycające krajobrazy w Parku Narodowym Seoraksan. Panorama z Lotte World Tower.
28-04 - 09-05-2021
17800
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe liniami rejsowymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, dzienny przejazd pociągiem,
 • dzienny przejazd pociągiem,
 • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5* pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3800 PLN,
 • 10 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji – w tym

  - kolację z tradycyjnym koreańskim przedstawieniem,

  - wykwintną kolację pożegnalną w zabytkowym pawilonie,

 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
 • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Korei Południowej.
Dzień 2 | SEUL
Przylot na lotnisko Incheon w okolicy Seulu. Przejazd na wyspę, położoną niedaleko lotniska w Seulu, żeby zobaczyć Ganghwa Dolmen Sites – kamienne konstrukcje neolityczne tzw. dolmeny – ślady pierwszych kultur na Półwyspie Koreańskim. Po drodze widok na umocnienia na granicy z Koreą Północną. Transfer do hotelu w Seulu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 3 | SEUL
Zwiedzanie stolicy Korei. Na trasie pałac królewski Gyeongbokgung zbudowany w XIV w., gdzie wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony. Podziwianie zabytkowej świątyni Jogyesa. Po południu spacer ulicą Insadong z galeriami sztuki, sklepami z pamiątkami, antykami. Wieczór folklorystyczny oraz kolacja powitalna w Korea House. Okazja do spróbowania tradycyjnych potraw – Royal Nogeum menu.
Dzień 4 | SEUL – P.N. SEORAKSAN – SEORAK
Rano przejazd na wschód, do Parku Narodowego Seoraksan. To rejon pełen zapierających dech krajobrazów, granitowych szczytów, ciekawych formacji skalnych, wodospadów, zabytkowych świątyń buddyjskich; widoki te były wzorem dla dawnych malarzy orientalnych obrazów. Zakwaterowanie w hotelu w górskiej miejscowości Seorak. Kolacja. Możliwość podziwiania zachodu i wschodu słońca w tym niezwykłym miejscu.
Dzień 5 | SEORAK – SEUL – BUSAN
Powrót do Seulu. Następnie podróż pociągiem do największego miasta na południu Korei – Busanu (Pusan). Zwiedzanie miasta. Spacer po targu rybnym Jagalchi, z którego owoce morza trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Przejazd przez Haeundae, atrakcyjną, nadmorską dzielnicę z najbardziej popularną w okolicy plażą. Nad samą zatoką stoi nowoczesny, okrągły budynek Nurimaru APEC House. Na trasie przejazdu – Cmentarz Narodów Zjednoczonych, gdzie pochowano ponad 2 tysiące ofiar wojny koreańskiej (1950-53) z 22 krajów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja złożona z owoców morza.
Dzień 6 | BUSAN – BOSEONG - BUSAN
Wcześnie rano wyjazd do Boseong. Po przyjeździe podziwianie zielonych, tarasowo położonych, plantacji herbaty często pojawiających się w filmach i reklamach telewizyjnych. Piękny krajobraz okalają malownicze rzędy cedrów. Na obiad tradycyjna potrawa tteok-galbi (żeberka wołowe), degustacja herbaty, a na deser lody o smaku herbacianym. Po posiłku wejście na punkt widokowy pawilonu Dahyanggak. Następnie przejazd na plażę Yulpo Beach. Wieczorem typowa koreańska kolacja. Powrót do Busanu.
Dzień 7 | BUSAN – GYEONGJU
Przejazd do Gyeongju. Po drodze zwiedzanie Tongdosa, zbudowanego w VII wieku, jednego z najstarszych klasztorów buddyjskich na Półwyspie Koreańskim. Obecnie pełni on także funkcję muzeum. Spacer po zabytkowej wiosce Yangdong, w której pochodzące sprzed wieków chaty, część kryta strzechą, są udostępnione turystom. Prowadzone przez mieszkańców warsztaty rękodzieła przybliżają turystom ciekawe aspekty tradycyjnej kultury koreańskiej. Następnie przyjazd do Gyeongju – miasta będącego w przeszłości stolicą królestwa Silla. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Przejazd do drewnianego kompleksu świątynnego Bulguksa, leżącego na zboczach góry Toham-san. Do jego największych atrakcji należą kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz posągi Buddy z brązu. Wejście do zachwycającej groty Seokguram z posągiem Buddy. Następnie przejazd do parku Tumuli, gdzie zachowało się ok. 20 kurhanów królów. Zakwaterowanie w Gyeongju w hotelu leżącym nad jeziorem. Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 8 | GYEONGJU – DAEGU – WYSPA JEJU
Przejazd do Daegu, ważnego miasta w historii Korei. Przejście słynną ulicą, gdzie w licznych sklepach sprzedaje się zioła stosowane w tradycyjnej medycynie. Możliwość zakupu unikalnych roślin leczniczych; wśród nich uważana za najlepszą herbata z dodatkiem korzenia żeń-szenia. Wyjazd na zwiedzanie kompleksu buddyjskiego Haeinsa z VIII wieku, na którego terenie można podziwiać prawie 90 zabytkowych świątyń i kaplic. W osobnym archiwum mieści się kolekcja ponad 80 tysięcy oryginalnych, drewnianych tabliczek z wyrytymi tekstami buddyjskimi, tzw. Tripitaka Koreana. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Jeju, nazywaną „koreańskimi Hawajami”. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 9 | WYSPA JEJU – P.N. GEOMUNOREUM
Największa wyspa Korei Południowej Jeju słynie z pięknych krajobrazów i łagodnego klimatu. Oryginalna kultura, architektura, a nawet tradycje językowe świadczą o jej unikatowości. Całodniowy objazd północnej i centralnej części wyspy. Zwiedzanie niezwykłego Parku Narodowego Geomunoreum z licznymi jaskiniami i pozostałościami aktywnej działalności wulkanicznej. Na terenie rezerwatu znajduje się prawie czterysta stożków lawowych, co jest fenomenem na skalę światową. Następnie trekking na szczyt Seongsan Ilchulbong, stożka tufowego powstałego 5 tysięcy lat temu. Podczas tej wycieczki można podziwiać spektakularne widoki. Niekiedy pojawia się również okazja do ujrzenia kobiet zwanych Haenyeo, zawodowo nurkujących bez sprzętu na głębokość 20 metrów i zbierających małże, uchowce oraz wodorosty (pokaz i widok jest zależny od warunków pogodowych). Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 10 | WYSPA JEJU – SEUL
Po śniadaniu czas wolny. Okazja do wypoczynku i korzystania z udogodnień hotelu. W ciągu dnia transfer na lotnisko. Wylot do Seulu. Przylot. Przejazd do hotelu. Czas do własnej dyspozycji.
Dzień 11 | SEUL – SUWON
Przejazd do miasta Suwon. Po drodze zwiedzanie grobowców królewskich. Postój przy twierdzy Hwaseong, która jest przykładem tradycyjnej architektury obronnej dawnej Korei. Spacer wzdłuż fortyfikacji i zwiedzanie kilku baszt obronnych. Przejazd na punkt widokowy, z którego można zobaczyć południowe dzielnice Seulu. W drodze powrotnej przejazd przez nowe części miasta. Czas na zakupy. Fakultatywna możliwość wjazdu na taras widokowy Seul Sky jednego z najwyższych wieżowców na świecie (555 m – 123 piętra) – Lotte World Tower (cena ok. 30 USD). Zachwycająca panorama miasta. Wykwintna kolacja pożegnalna w zabytkowym pawilonie. W menu królewski zestaw potraw.
Dzień 12 | SEUL
Transfer na lotnisko Incheon. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dzień 12 | SEUL
Transfer na lotnisko Incheon. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu (strona ze zdjęciem).
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie zawiera napojów do posiłków.
NAPIWKI
Na napiwki dla lokalnej obsługi (kierowcy, przewodnicy) należy przeznaczyć ok. 100 USD.
Rezerwuj online