KOREA Północna – KOREA Południowa 2019

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe. Nekropolia wodzów i szkoła konfucjańska. Bazar z elektroniką i ziołami.
06-10 - 18-10-2019
18400
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os. (dopłata do pokoju 1-os. 2300 PLN),
  • 11 śniadań, 8 obiadów, 11 kolacji,
  • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników (oprócz dnia 2. i 7.),
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.
Dzień 2 | PEKIN (Chiny)
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu. Kolacja.
Dzień 3 | PJONGJANG (Korea Północna)
Przelot do Pjongjangu (d. Phenian). Pjongjang – najbardziej zamknięta przed światem stolica, zadziwia dziesiątkami wieżowców, rozległymi parkami, wieloma pomnikami i kolorowymi freskami ściennymi (poświęconymi władcom i wydarzeniom historycznym), szerokimi arteriami komunikacyjnymi. Po przylocie zwiedzanie m.in. Wielki Pomnik Mansudae – pomnik dwóch poprzednich prezydentów kraju Kim Il Sunga i Kim Dzong Ila, park z fontannami, łuk tryumfalny upamiętniający powrót wodza do ojczyzny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie (na 4 noce). W tym najlepszym w stolicy hotelu, mieszczącym się w wieżowcu stojącym na wyspie pośrodku rzeki, znajdują się sklepy z pamiątkami i żywnością, księgarnia. W hotelu można skorzystać z wielu atrakcji m.in. z basenu, masażu, pograć w kręgle i pośpiewać w lokalu karaoke. Kolacja.
Dzień 4 | PJONGJANG – KAESONG – PANMUNJOM
Wycieczka autokarem do Kaesong, miasta leżącego na 38. równoleżniku, tuż przy granicy z Koreą Południową. Przejazd do Panmunjom, strefy zdemilitaryzowanej (DMZ), gdzie podpisano porozumienie amerykańsko-koreańskie po wojnie na Półwyspie Koreańskim. Bliski widok na najlepiej strzeżoną w świecie 250-kilometrową granicę między państwami koreańskimi. Obiad (okazja do spróbowania rosołu z psiego mięsa – ok. 5 EUR). Po południu wizyta w Muzeum Koryo. Mieści się ono w starej szkole konfucjańskiej, działającej w okresie dynastii Koryo (X-XIV wiek); zbiory liczą ok. tysiąca zabytkowych eksponatów. Następnie przejazd za miasto i spacer do odrestaurowanego grobowca króla Wanggon. Powrót do Pjongjangu. Przejazd pod 170-metrową wieżę obowiązującej w państwie idei Dżucze, fakultatywnie wjazd na wieżę – cena ok. 5 EUR. Następnie spacer ulicą do księgarni obcojęzycznej. Kolacja.
Dzień 5 | PJONGJANG – GÓRA MYOHYANG
Przejazd pod górę Myohyang. Największą atrakcją tego miejsca jest tzw. Międzynarodowa Wystawa Przyjaźni, gdzie w 120 salach znajduje się ponad 110 tysięcy prezentów, jakie zmarły przywódca Korei Północnej – Kim Ir Sen otrzymał ze 180 krajów (z Polski dostał m.in. kryształy, drewniane talerze i pistolet maszynowy). Następnie wizyta w  świątyni buddyjskiej Pohyon-sa. Zbudowana w XI wieku, była jednym z najważniejszych centrów buddyzmu w północnej części Korei i celem pielgrzymek. Mimo zniszczenia większości budynków podczas wojny koreańskiej, można ją zwiedzać i podziwiać kilka pięknie zdobionych wnętrz. Obiad. Następnie zwiedzanie jaskiń Ryongmun. Zejście pod ziemię, gdzie można podziwiać wiele malowniczych formacji skalnych i lodowych w wapiennych grotach. Powrót do Pjongjangu. Kolacja.
Dzień 6 | PJONGJANG
Zwiedzanie stolicy Korei Północnej. Wejście na monumentalne wzgórze, na którego szczycie znajduje się cmentarz bohaterów rewolucji. Spacer do zalesionego parku Moranbong, miejsca historycznie związanego z pierwszymi latami panowania pierwszego prezydenta Kim Ir Sena (inaczej; Kim Il Sung, dziadka obecnego przywódcy). Obiad. Przejazd do Mangyongdae – repliki wiejskiej chaty, w której urodził się Kim Ir Sen. Wizyta w mauzoleum Kumsusan Memorial Palace, gdzie w kryształowych trumnach leżą dwaj przywódcy – Kim Ir Sen i Kim Dzong Il (wejście tylko w miarę uzyskania pozwolenia, wymagany schludny strój, krawat). Następnie zwiedzanie muzeum wojny, przy którym stoi „Pueblo”, amerykański okręt zatrzymany u wybrzeży Korei Północnej w 1968 roku. Zejście pod ziemię, na stację metra, ozdobioną wielkimi mozaikami i kandelabrami; przejażdżka kolejką podziemną. Następnie podziwianie monumentu Party Foundation – pomnika poświęconego założeniu partii. Kolacja. Wieczorem okazja do rozrywki – taneczne występy dzieci w Children’s Palace.
Dzień 7 | PJONGJANG – PEKIN (Chiny)
Przelot do Pekinu. Transfer do hotelu. Kolacja.
Dzień 8 | BUSAN (Korea Południowa)
Przelot do Busanu (Pusan). Po przylocie do miasta obiad w Haeundae, atrakcyjnej dzielnicy leżącej nad morzem. Następnie postój przy targu rybnym Jagalchi; owoce morza tam sprzedawane trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Czas na spacer po bazarze Gukje, oferującym wiele towarów – od elektroniki po ubrania i owoce. Przejście do modnej dzielnicy handlu i rozrywki Nampodong; spacer pasażem, przy którym znajdują się oblegane przez mieszkańców i turystów restauracje i bary, sklepy, stragany. Przejazd na kolację i nocleg do Gyeongju.
Dzień 9 | GYEONGJU – DAEGU
Miasto Gyeongju było stolicą królestwa Silla przez prawie tysiąc lat. Znajduje się w nim bardzo dużo zabytkowych budowli i miejsc atrakcyjnych z punktu widzenia historii. Zwiedzanie świątyni Bulguksa. Do jej największych atrakcji należą dwie kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz dwa posągi Buddy z brązu. Wejście do pobliskiej groty Seokguram służącej mnichom jako miejsce modlitwy. Obiad. Przejazd do Daegu, ważnego miasta w historii Korei. Po drodze postój na zalesionej górze Kaya i zwiedzanie kompleksu buddyjskiego Haeinsa, znanego z ponad 80 tysięcy bezcennych drewnianych tablic z wyrytymi tekstami buddyjskimi, tzw. Tripitaka Koreana. Kolacja. Nocleg w Daegu.
Dzień 10 | DAEGU – ANDONG
Spacer po pasażu handlowym, gdzie sprzedaje się m.in. zioła stosowane w tradycyjnej medycynie i wiele wyrobów z korzenia żeńszenia. Wizyta w Muzeum Medycyny Orientalnej – możliwość kupna herbaty czy czekoladek żeńszeniowych. Następnie przejazd do parku Bullo-dong, w którym znajdują się grobowce wodzów z czasów panowania Trzech Królestw, w okresie V-VI wieku. Obiad. Przejazd do Andongu, miasta znanego z kultywowania folkloru, m.in. drewnianych masek. Czas na spacer po skansenie Hahoe, gdzie zachowały się zabytkowe zagrody. Kolacja.
Dzień 11 | ANDONG – SEUL
Wizyta w buddyjskiej świątyni Beopjusa zbudowanej z drewna w VII wieku. Usytuowana na zboczach góry składa się z kilkudziesięciu budowli. Jej kamienne relikty należą do najcenniejszych zabytków Korei. Następnie przejazd do Seulu. Po drodze obiad. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Seulu (na 2 noce).
Dzień 12 | SEUL – IMJINGAK
Wycieczka nad granicę z Koreą Północną. Przejazd wzdłuż ufortyfikowanej rzeki Imjin-gang do Imjingak leżącego w strefie zdemilitaryzowanej (Demilitarized Zone - DMZ). Wjazd na wzgórze Dorasan, gdzie stoi pawilon widokowy (Dora Observatory), z którego przez teleskopy można dojrzeć leżące za linią graniczną miasto Kaesong. Wyprawa do podziemnego tunelu pod granicą, który wykuli Koreańczycy z Północy, a odkryty został przez władze Republiki Korei w latach 70. XX w. Obiad w miejscowej restauracji. Powrót do Seulu. Zwiedzanie zbudowanego w XIV w. pałacu królewskiego Gyeongbokgung. Wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony, m.in. 10-piętrowa marmurowa pagoda. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Etnograficznego. Czas wolny w rejonie ulicy Insadong, gdzie znajdują się dziesiątki sklepów z pamiątkami, antykami, galerie sztuki, herbaciarnie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie show – pokaz sztuki koreańskiej  (cena ok. 55 USD).
Dzień 13 | SEUL
Przejazd pod odrestaurowaną bramę Sungnyemun, jedną z ośmiu tego typu budowli będących od XIV wieku częścią murów obronnych oraz przejście przez bazar Namdaemun (w zależności od godzin wylotu). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Najpóźniej na 60 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem + strona sąsiadująca). Paszport musi być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne.
Uwaga! Dziennikarze i osoby związane z mediami nie mogą ubiegać się o wizę do Korei Północnej.

Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, 1 wniosek wizowy do Chin, 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz opłatę za wizy 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.
Rezerwuj online