MEKSYK (+ półwysep Jukatan) 2019

Tajemnicze, zagubione w dżungli starożytne miasta. Niezwykłe budowle, piramidy i twierdze. Kolonialna architektura, bogate muzea ze skarbami Indian. Indiański targ. Przejazd dorożkami i rejs kolorowymi łodziami. Odpoczynek na plażach w kurortach – Acapulco nad Pacyfikiem i Cancun nad Morzem Karaibskim. Degustacje tequili i mezcalu.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, w Acapulco oraz Cancun hotele 4*; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 1600 PLN,
 • 14 śniadań (w tym 3 x breakfast box zamiast śniadania w dniu 10., 11. i 12.), 14 kolacji, 4 obiady w tym

  - obiad podczas rejsu po kanałach Xochimilco,

  - obiad w hacjendzie Vista Hermosa,

 • w Acapulco i Cancun – All Inclusive (wszystko w cenie),
 • drinki powitalne w hotelach,
 • degustacje tequili i mezcalu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Miasta Meksyk (Ciudad de México). Transfer do hotelu.
Dzień 2 | MEXICO CITY
Zwiedzanie historycznego centrum miasta Meksyk – plac Zócalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (siedziba prezydenta republiki, nie zawsze jest udostępniony do zwiedzania) z freskami Diego Rivery. Rejs (z obiadem) ozdobnymi łodziami po kanałach Xochimilco, przy dźwiękach muzyki mariachi i marimba. Przejazd do Muzeum Antropologicznego, które posiada bezcenne eksponaty prezentujące kultury prekolumbijskie.
Dzień 3 | MEXICO CITY - TEOTIHUACAN
Zwiedzanie placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków. Przejazd do bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Następnie wyjazd do Teotihuacan. Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca oraz Świątyni Pierzastego Węża. Wizyta w manufakturze wyrobów z obsydianu, pokaz obróbki tego kamienia. Degustacja tequili. Fakultatywnie wieczór folklorystyczny przy placu Garibaldiego (ok. 35 USD).
Dzień 4 | CUERNAVACA - TAXCO - ACAPULCO
Przejazd do Acapulco. Po drodze wizyta w mieście Cuernavaca, przez wieki rezydencji rodziny Cortesa. Następnie postój w Taxco – słynącym ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i z pięknej katedry pod wezwaniem św. Pryscylli (Santa Prisca). Wizyta w manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupu wysokiej jakości srebrnej biżuterii.
Dzień 5 | ACAPULCO
Wypoczynek w Acapulco – jednym z najsłynniejszych kurortów wakacyjnych. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do punktu widokowego La Quebrada, skąd można podziwiać skoki śmiałków z 40-metrowej skały, oraz wieczorny rejs statkiem z tańcami i napojami na pokładzie (ok. 50 USD, min. 11 osób).
Dzień 6 | VISTA HERMOSA - PUEBLA
Przejazd do Vista Hermosa. Obiad w pięknej hacjendzie – niegdyś letniej rezydencji konkwistadora Hernana Cortesa. Przejazd wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla. Zwiedzanie m.in. starówki z kościołem Santo Domingo, bazaru i Plaza el Parian.
Dzień 7 | PUEBLA - OAXACA - MONTE ALBAN
Przejazd do Oaxaca. Zwiedzanie starożytnej stolicy Zapoteków - Monte Alban. Następnie spacer po kolonialnej starówce miasta Oaxaca. Czas wolny na indiańskim targu zachwycającym turystów barwami, zapachami, gwarem i wielkim wyborem lokalnych wyrobów i pamiątek. Zwiedzanie kościoła Santo Domingo.
Dzień 8 | TULE - MITLA
Wczesny wyjazd z Oaxaca. Postój w Tule, przy najgrubszym drzewie świata – cypryśniku meksykańskim. Wizyta na ranczo połączona z degustacją mezcalu – lokalnego trunku. Następnie postój w wiosce, której mieszkańcy zajmują się wyrobem dywanów i gobelinów z naturalnej wełny. Zwiedzanie strefy archeologicznej Mitla – centrum religijnego Misteków i Zapoteków. Obiad. Wyjazd do Chiapa de Corzo. Po drodze podziwianie pięknych widoków
w górach Sierra Madre del Sur.
Dzień 9 | CHIAPA DE CORZO - SAN CRISTÓBAL
Rejs łodzią po rzece Grijalva płynącej dnem kanionu Sumidero. Przejazd do San Cristóbal de las Casas. Po drodze wizyta w pueblo San Juan Chamula, gdzie potomkowie Majów kultywują stare tradycje. Fakultatywna wycieczka do wioski Zinacantan (pod warunkiem że jedzie cała grupa, cena 8 USD). Wizyta w indiańskim domostwie. Wieczorny spacer po malowniczej starówce San Cristóbal – kulturalnej stolicy stanu Chiapas.
Dzień 10 | PALENQUE
Przejazd do Palenque. Po drodze malownicze wodospady Misol-Ha. Następnie zwiedzanie zagubionej w dżungli stolicy Majów – Palenque. W tym miejscu znajduje się słynna Świątynia Inskrypcji z grobowcem króla Pacala.
Dzień 11 | BONAMPAK - YAXCHILAN
Całodniowa wycieczka do serca nieprzetartej dżungli lakandońskiej, gdzie docierają tylko wytrawni turyści. Zwiedzanie odkrytych dopiero w XX wieku starożytnych miast Majów; Bonampak – miasto malowideł i Yaxchilan – niedostępne, zachowane prawie w dziewiczym stanie miasto założone w zakolu rzeki Usumacinta. Przeprawa łodziami wzdłuż rzeki Usumacinta będącej granicą z Gwatemalą. Krótka wizyta w jednej z wiosek w Gwatemali.
Dzień 12 | UXMAL - MERIDA
Wyjazd na półwysep Jukatan przez rejon Puuc, będący przed wiekami we władaniu Majów. Wspaniałym świadectwem ich potęgi są m.in. ruiny miasta Uxmal. Przejazd do miejscowości Merida. Wieczorny spacer po zabytkowej starówce.
Dzień 13 | IZAMAL - CHICHEN ITZA - CANCUN
Przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta Izamal i krótka wizyta w klasztorze Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itza. Na ogromnym terenie można podziwiać słynne budowle Majów i Tolteków – Piramidę, Świątynię Wojowników, Obserwatorium, Boisko do Gry w Piłkę, Studnię Ofiarną. W zależności od pogody dla chętnych fakultatywna wycieczka do naturalnej, kamiennej studni zwanej cenote (cena ok. 10 USD); niezapomniana kąpiel lub czas wolny w strefie archeologicznej. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Karaibów – Cancún.
Dzień 14 | CANCUN
Czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne;
- wycieczka do Tulum, nadmorskiej twierdzy Majów – zwiedzanie strefy archeologicznej (ok. 60 USD, min. 11 osób),
- wycieczka łodzią motorową na Isla Mujeres (Wyspa Kobiet) – relaks na malowniczej plaży (ok. 70 USD, min. 11 osób),
- rejs statkiem na rafę koralową i nurkowanie (snorkeling, ok. 70 USD, min. 11 osób).
Dzień 15 | CANCUN
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży (w przypadku wylotów w godzinach popołudniowych). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 16 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu, wycieczkę do dżungli oraz opłaty za lokalnych przewodników na całej trasie wycieczki należy zabrać ze sobą ok. 180 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.