Niemcy - rejs PROMOCJA

 rejs po Mozeli, Renie, Menie i Dunaju
22-07 - 30-07-2021
9192
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • transfery lotnisko – port – lotnisko,
  • rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
  • 8 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem. W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, telefon, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny z otwieranymi oknami lub balkonami typu suite dostępne są na zapytanie. Dopłata do kabiny 1-os. z oknem 800 PLN
  • 8 śniadań, 7 posiłków typu lunch, 8 kolacji (w tym kolacja powitalna oraz uroczysta kolacja kapitańska), napoje – kawa, herbata, gorąca czekolada oraz woda, do kolacji wino z europejskich winnic,
  • korzystanie z urządzeń rekreacyjnych na pokładzie statku,
  • udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (wieczory muzyczne, pokazy gotowania, wieczory tematyczne itd.),
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | TREWIR (Niemcy)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Niemiec lub Luksemburga. Transfer na statek. Zaokrętowanie w mieście Trewir (Trier) położonym w środkowej części doliny Mozeli. Trewir pretenduje do miana najstarszego niemieckiego miasta. Jego początki sięgają czasów rzymskich i z tego okresu zachowało się w nim wiele zabytków, które dziś stanowią największą atrakcję miasta. Należy do nich wspaniale zachowana potężna brama Porta Nigra. W Trewirze można również zobaczyć zabytki w późniejszych okresów, w tym romańską Katedrę świętego Piotra. Indywidualny spacer po mieście lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Rozpoczęcie rejsu. Mozela to największy dopływ Renu. W dolnym biegu tworzy serię potężnych meandrów, a na jej stromych brzegach od ponad 2000 lat rozciągają się wspaniałe winnice. Z doliny Mozeli pochodzi wiele słynnych gatunków win. Produkowane tu mineralne rieslingi należą do najlepszych białych win na świecie.
Dzień 2 | COCHEM
Rano przypłynięcie do miasteczka Cochem. Nad doliną rzeki góruje tu potężny zamek Reichsburg. Jest to jedna z najpiękniej położonych warowni w Europie. Jej historia sięga czasów średniowiecza, a zamkowych wrót strzeże intrygujący strażnik. Warto wspiąć się 100 m ponad dno doliny by zwiedzić pilnowaną przez niego fortecę. Miasteczko Cochem posiada urokliwe Stare Miasto, w którym znajduje się kilka malowniczych średniowiecznych placów otoczonych pięknie odrestaurowanymi kamienicami, w tym rynek z barokowym ratuszem i fontanną św. Marcina. Zwiedzanie miasteczka i zamku na własną rękę lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 3 | KOBLENCJA
Przypłynięcie do Koblencji (Koblenz) położonej pośród malowniczych wzgórz przy ujściu rzeki Mozeli do Renu. Miejsce, gdzie spotykają się obie rzeki, czyli charakterystyczny trójkątny cypel omywany przez wody Mozeli i Renu, nazywany jest Niemieckim Rogiem (Deutsches Eck). Kraniec cypla zdobi monumentalny konny pomnik cesarza niemieckiego - Wilhelma I Hohenzollerna. Nad miastem wznosi się twierdza Ehrenbreitstein (Festung Ehrenbreitstein) oraz forty Kaiser Alexander i Kaiser Franz. Z murów fortecy rozpościera się przepiękna panorama całego miasta. Z innych zabytków Koblencji na uwagę zasługuje między innymi romańska Bazylika św. Kastora. Zwiedzanie atrakcji miasta na własną rękę lub w ramach wycieczki fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy krajobrazowy rejs rzeką Ren. Tuż obok St. Goarshausen statek przepływa obok owianej legendami wysokiej na ponad 130 metrów skały Lorelei. Rzeka w tym miejscu znacznie się zwęża i do tego mocno meandruje wśród ostrych i wysokich skał, o które często rozbijały się statki. Od zamierzchłych czasów przeprawa obok skały Loreley była najniebezpieczniejszym fragmentem żeglugi po Renie. Odcinek Renu między Koblencją a Bingen nazwany Górną Doliną Środkowego Renu uznany został za krajobraz kulturowy i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wąska dolina ze stromymi klifami wymusiła budowę terasów, które nadały jej unikatową formę. Od VIII w. wykorzystywano je do uprawy winorośli. W strategicznych miejscach doliny stawiane były natomiast warownie i ufortyfikowane miasta. Obecnie na obu brzegach rzeki znajduje się łącznie ponad 30 zamków z różnych okresów historycznych. W Wiesbaden statek wpływa na rzekę Men (Main). W nocy przepłynie przez rozświetlony Frankfurt nad Menem.
Dzień 4 | MILTENBURG – WERTHEIM
Przypłynięcie do Miltenberga na terenie Bawarii. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej – zwiedzanie starej części Miltenburga, a następnie przejazd doliną Menu do miasta Wertheim. Powrót na statek w Wertheim. Osoby, które nie wezmą udziału w wyciecze mogą pozostać na statku i kontynuować rejs. Miltenburg zachwyca pięknymi domami z pruskiego muru stojącymi przy Starym Rynku. Miasto jest niezwykle urokliwe pełne fotogenicznych zakątków. Symbolem Wertheim jest natomiast średniowieczny zamek, a okolica słynie z tradycyjnej produkcji szkła. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 5 | WUERZBURG
Przypłynięcie do Wuerzburga, jednego z najciekawszych miast historycznej krainy Frankonii. Jest jedynym miejscem w Bawarii, w którym zamiast piwa króluje wino. Zwiedzanie miasta samodzielnie lub udział w wycieczce fakultatywnej połączonej z degustacją lokalnych win. Praktycznie w samym centrum Wuerzburga znajdują się olbrzymie tarasowe winnice rozciągające się na wzgórzu po zachodniej stronie rzeki. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest XVIII-wieczna rezydencja biskupia, będąca jednym z najwspanialszych barakowych pałaców w Niemczech. Po południu warto skorzystać z propozycji fakultatywnej wycieczki do niewielkiego, ale niezwykłego miasta do Rothenburg ob der Tauber. Będzie to swoista podróż w czasie do okresu średniowiecza. Otoczone fortyfikacjami z bajkowo kolorowymi domami nie przypomina współczesnych skomercjalizowanych centrów turystycznych. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 6 | ZEIL AM MAIN – BAMBERG
Przypłynięcie do Zeil am Main skąd można udać się na wycieczkę fakultatywną do Bambergu. Z powodu położenia na siedmiu wzgórzach porównuję się go do Rzymu, jednocześnie przecinająca go sieć kanałów nadaje mu tytuł Małej Wenecji. Bamberg to najlepiej zachowane średniowieczne miasto Niemiec, które ominęły wojenne bombardowania. Urzeka kolorowymi fasadami domów w pruskim stylu, licznymi kanałami zamiast ulic, ratuszem stojącym na wodzie oraz ponad tysiącletnią katedrą. Powrót na statek w Bambergu. Osoby, które nie będą uczestniczyć w wycieczce fakultatywnej mogą pozostać na statku. Dalszy rejs. Statek płynie rzeką Regnitz będącą częścią drogi wodnej Kanału Ren-Men-Dunaj łączącej Morze Północne i Morze Czarne.
Dzień 7 | NORYMBERGA
Przypłynięcie do Norymbergi, drugiego największego miasta dzisiejszej Bawarii, a w średniowieczu jednego z głównych ośrodków historycznej krainy Frankonii. Przez wieki uważana była za jedno z najpiękniejszych miast Europy.  Historyczna część miasta otoczona jest długim na cztery kilometry średniowiecznym murem. Niestety Norymberga bardzo ucierpiała w czasie ostatniej wojny. Miasto odbudowano z zachowaniem oryginalnego układu, zrekonstruowano również wiele z zabytkowych budynków, by nadal zachwycało. Najbardziej znanym mieszkańcem Norymbergi był renesansowy artysta Albrecht Dürer, którego dom-muzeum znajduje się niedaleko górującego nad miastem zamku. Zwiedzanie miasta indywidualnie lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs. Trasa wiedzie dalej rzeką Regnitz, która następnie wpada do rzeki Altmühl, a ta z kolei do Dunaju.
Dzień 8 | RATYZBONA
Przypłynięcie do położonej już nad Dunajem Ratyzbony (Regensburg). To jedno z nielicznych większych niemieckich miast ocalałych przed bombardowaniem pod koniec wojny. Średniowieczna Ratyzbona była ważnym punktem na szlakach handlowych pomiędzy miastami niemieckimi a królestwami dzisiejszych Włoch, stąd w zabudowie historycznego starego miasta widać wyraźne włoskie wpływy. Bogaci patrycjusze stawiali tzw. Geschlechtertürme, czyli domy w formie wysokich wież. Najwyższą z istniejących do dziś jest 9-piętrowa Złota Wieża. Indywidualny spacer po średniowiecznym centrum lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 9 | PASAWA
Przypłynięcie do Pasawy. Zakończenie rejsu. Transfer do portu lotniczego. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PROMOCJA
PROMOCJA! Ostatnie miejsca w promocyjnej cenie. Oferta ważna do wyczerpania miejsc u armatora.
zniżka do 1290 PLN/osoba na rejs w terminie 22.07-30.07.2021
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie zawiera pozostałych napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w barze.
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 30 EUR do 100 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
NAPIWKI
Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 90 EUR, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.
UBEZPIECZENIE - uwaga
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Rezerwuj online