PANAMA - KOSTARYKA (+ WYSPY SAN BLAS) 2019

Bujna przyroda i gorący klimat. Współczesne życie republik bananowych i flora oraz fauna podzwrotnikowego kontynentu. Czynne wulkany i wybrzeża obmywane przez dwa oceany, Atlantyk i Pacyfik. Spacer nocą po dżungli. Rejs po tropikalnej rzece. Kąpiel w gorących źródłach. Relaks na rajskiej plaży archipelagu San Blas. Cud inżynierii – Kanał Panamski.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
  • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4* i bungalowach, 2 noclegi w Tortugero w eco – lodge w pokojach bez klimatyzacji, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1– os. 1450 PLN,
  • 14 śniadań, 13 kolacji,
  • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
  • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 2,4,5,15),
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Panamy. Przylot do stolicy kraju. Transfer do hotelu w Panama City.
Dzień 2 | PANAMA CITY (Panama)
Zwiedzanie Kanału Panamskiego. Oglądanie systemu śluz Miraflores i zwiedzanie muzeum przedstawiającego historię budowy oraz wyjaśniającego mechanizmy działania tego cudu techniki. Następnie przejazd przez dzielnicę Amador na wysepki połączone groblą usypaną z materiału wydobytego w trakcie budowy kanału. Z wysepek rozciąga się imponująca panorama drapaczy chmur w centrum Panama City. Przejazd do starej dzielnicy Casco Viejo. Spacer po uliczkach, przy których stoją zabytkowe domy z XVIII i XIX wieku. Nocleg w Panama City.
Dzień 3 | PANAMA CITY (Panama) – WYSPY SAN BLAS
Przelot samolotem (ok. 30 min) na wyspy San Blas, szczycące się plażami należącymi do najpiękniejszych na świecie! Archipelag składa się z ok. 370 wysepek rozrzuconych po Morzu Karaibskim. A Indianie Kuna, lokalni mieszkańcy, twierdzą, że jest ich 365, tyle, ile dni w roku. Jest to ciągle jeszcze mało uczęszczany turystycznie zakątek świata, urzekający wspaniałą przyrodą, turkusową, krystalicznie czystą wodą, białymi piaszczystymi plażami, gościnnością Indian Kuna, zachowujących pieczołowicie swoje zwyczaje i tradycje. Ich barwne stroje przyciągają wzrok i obiektywy aparatów. Nocleg w bungalowach na wyspie.
Dzień 4 | SAN BLAS
Dzień przeznaczony na odpoczynek na rajskich plażach San Blas. Możliwość kąpieli, snorkelingu. Będzie również okazja do spotkań z lokalnymi mieszkańcami. Indianie z plemienia Kuna zachowują odrębność od Panamy, mają swój rząd i czynią wszystko, aby ich ziemie utrzymały pierwotny, naturalny urok nieskażony ekspansją kompleksów turystycznych.
Dzień 5 | SAN BLAS – PANAMA CITY – SAN JOSE
Powrót do cywilizacji i przelot do Panama City, a stamtąd do Kostaryki. Przylot do stolicy kraju – San Jose. Transfer do hotelu.
Dzień 6 | SAN JOSE (Kostaryka)
Wyprawa do Parku Narodowego Wulkanu Irazu. Wjazd na szczyt, przejście do krawędzi krateru. Po drodze oglądanie wiosek i największego skarbu tego małego kraju – bujnej, kolorowej przyrody. Postój na plantacji kawy – zapoznanie się z procesem uprawy i ze specyfiką kostarykańskiej kawy. Powrót do San Jose. Zwiedzanie centrum stolicy – Plac Centralny, katedra, Muzeum Złota, Teatr Narodowy (z zewnątrz). Nocleg w San Jose.
Dzień 7 | SAN JOSE – PARK NARODOWY TORTUGUERO
Wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero położonego nad Morzem Karaibskim. Po drodze postój na plantacji bananów, a następnie rejs łodzią w rejon nadmorskich lasów deszczowych w Tortugero. Po zakwaterowaniu w jednym z miejscowych eco–lodge, popołudniowe zwiedzanie niewielkiego miasteczka Tortuguero, położonego nad samym brzegiem morza. Nocleg w lodge na terenie parku.
Dzień 8 | PARK NARODOWY TORTUGUERO
Dzień przeznaczony na odkrywanie bogactwa kostarykańskiej przyrody chronionej w wyjątkowym Parku Narodowym Tortuguero. Przed południem piesza wędrówka szlakiem w pobliżu lodge'u w podmokłym lesie w poszukiwaniu licznych gatunków egzotycznych ptaków, ssaków, gadów i owadów. W parku żyją m.in. małpy, leniwce, papugi, tukany, aligatory. Od wieków tereny parku są zamieszkane przez rzadkie gatunki żółwi; w okresach lęgowych miejscowe plaże stają się sceną wylęgu kolejnych pokoleń żółwi morskich. Po południu – wodne safari łodzią przez labirynt rzeczek i naturalnych kanałów wodnych. Nocleg w lodge na terenie parku.
Dzień 9 | PUERTO VIEJO DE SARAPIQUI
Powrót z Parku Narodowego Tortuguero łodziami, a następnie autokarem. Przejazd w okolice wulkanu Arenal, do Puerto Viejo de Sarapiquí. Po drodze zwiedzanie plantacji ananasów. Przejazd na nocleg do hotelu, w rozległym tropikalnym ogrodzie nad rzeką.
Dzień 10 | TABACON
Przedpołudnie wolne – czas na odpoczynek oraz zapoznanie się z atrakcjami hotelu; motylarium, ogród ze wspaniałą egzotyczną roślinnością, tropikalna rzeka płynąca obok. Po południu przejazd do ośrodka wód termalnych Tabacon, z basenami wypełnionymi wodą o różnej temperaturze. Jest ona podgrzewana przez gorące wnętrze jednego z najaktywniejszych kostarykańskich wulkanów – Arenal. Jeśli dopisze pogoda, podziwianie wyniosłego stożka wulkanu.
Dzień 11 | REZERWAT MONTEVERDE
Rano przejazd wzdluż jeziora Arenal, największego sztucznego jeziora Ameryki Środkowej, do Rezerwatu Biosfery Lasu Chmurowego Monteverde. Po drodze postoje na podziwianie widoków. Po przyjeździe do Rezerwatu Monteverde, przejście do miejsca chętnie odwiedzanego przez kolibry. Nocleg w hotelu w pobliżu rezerwatu.
Dzień 12 | REZERWAT MONTEVERDE
Dzień poświęcony na zapoznanie się ze specyfiką środowiska lasów chmurowych i deszczowych. Wędrówka podniebnym szlakiem (skywalk), który wiedzie przez piętra tropikalnego lasu, położonego na zboczach góry. Część trasy prowadzi pomostami i platformami zawieszonymi wśród koron wysokich drzew. Dla chętnych, możliwość spróbowania canopingu – zapierającego dech w piersiach zjazdu po linach przeciągniętych między koronami niższej warstwy lasu. W niewielkim serpentarium będzie możliwość bezpiecznego spotkania z różnymi gatunkami węży, zamieszkującymi okoliczne lasy. Powrót do hotelu na odpoczynek. Popołudnie wolne, przeznaczone na relaks oraz zakupy pamiątek.
Dzień 13 | MONTEVERDE – PARK NARODOWY CARARA – JACO
Przejazd na południe kraju wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, w kierunku Parku Narodowego Manuel Antonio. Zmiana scenerii – tym razem strefa przyrody chronionej znajduje się na pograniczu lądu i morza, na wybrzeżu Pacyfiku. Po drodze możliwość przyjrzenia się krokodylom wylegującym się na brzegach rzeki Tarcoles. Wizyta w Parku Narodowym Carara, w którym żyją piękne, ptaki – ara macao. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży Jaco.
Dzień 14 | PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO
Rano przejazd do Parku Narodowego Manuel Antonio, będącego schronieniem dla wielu gatunków małp, leniwców, żab, węży itp. Tutejsze wybrzeże, plaże oraz pobliskie wysepki są miejscem lęgowym dla wielu ptaków wodnych, m.in. fregat, pelikanów, kormoranów i wężówek. Spacer po parku i czas na kąpiel w Pacyfiku oraz odpoczynek na piaszczystej plaży należącej do parku narodowego.
Dzień 15 | JACO – SAN JOSE
Przedpołudnie wolne; ostatnie chwile odpoczynku na plaży. Przejazd do San Jose. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 16 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Wymagane jest złożenie kserokopii paszportu.
DODATKOWE OPŁATY
Na opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 30 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.