PERU – BOLIWIA (12 dni) 2018

Wycieczka do Machu Picchu. Malownicza Święta Dolina. Maras, miejsce w którym produkowana jest najdrobniejsza na świecie sól - Sal de Maras. Cuzco – dawna stolica imperium Inków. Folklor lokalnych Indian. Wycieczka statkiem po jeziorze Titicaca. Położone wysoko w górach La Paz - siedziba władz Boliwii. Kolonialna Lima i Muzeum Złota Peru.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,
 • przejazd pociągiem na Machu Picchu z poczęstunkiem,
 • zakwaterowanie w dogodnie położonych hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1500 PLN,
 • śniadania; oraz obiady lub kolacje (3 dania + napój),
 • 1 x powitalny napój Pisco sour,
 • 3 x powitalna herbata Mate do coca,
 • 1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Powitalny napój pisco sour.
Dzień 2 | LIMA (Peru) – CUZCO – MORAY – MARAS – PISAC – OLLANTAYTAMBO
Przejazd na lotnisko w Limie. Przelot do Cuzco. Przejazd do Valle Sagrado (Świętej Doliny). Po drodze postój w Moray, ciekawym miejscu archeologicznym w Valle Sagrado. Warte zobaczenia ogromne tarasy koncentryczne, które były używane przez Inków jako laboratorium rolnicze. Następnie wizyta w kompleksie salin w Maras, w których produkowana jest najdrobniejsza na świecie sól – Sal de Maras. Obszar wygląda jak mozaika tarasów i salin i ten wyjątkowy widok jest świetny dla tych, którzy lubią robić zdumiewające zdjęcia. Obiad. Przejazd do miejscowości Pisac. Wizyta w sklepie z rękodziełem Awanakancha, gdzie można również zobaczyć okazy lokalnej fauny. W Pisac można odwiedzić różnobarwny rynek i poczuć urok Andów. Następnie przejazd do Ollantaytambo, wojskowego, religijnego i rolniczego centrum Inków, zbudowanego na szczycie góry. Można tam podziwiać wąskie uliczki wioski o tej samej nazwie wraz z kanałami niezmienionymi od czasów Imperium Inków. W hotelu powitalna herbata z liści koki – Mate de coca.
Dzień 3 | MACHU PICCHU – CUZCO
Całodzienna wycieczka pociągiem do Machu Picchu. Po przyjeździe do miasta Aguas Calientes przejazd autobusem do stanowiska archeologicznego Machu Picchu, gdzie można przeżyć wspaniałe chwile, których nie da się zapomnieć. Odkrywanie tego Nowego Cudu Świata. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, odpoczynek lub chwilę zadumy. Powrót do Aguas Calientes, a następnie do Cuzco. W czasie wycieczki obiad. Po przyjeździe do hotelu powitalna herbata Mate de coca.
Dzień 4 | CUZCO
Zwiedzanie Cuzco – dawnej stolicy imperium Inków, żywego przykładu mieszanki kultury andyjskiej i hiszpańskiej. Zwiedzanie Świątyni Koricancha, starożytnego pałacu Inków i głównego miejsca kultu Boga Słońca. Następnie wizyta na Rynku Głównym i zwiedzanie Katedry. Po drodze postój w punkcie widokowym San Cristobal, skąd można podziwiać piękny widok na miasto. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Kolacja i występy folklorystyczne w lokalnej restauracji.
Dzień 5 | CUZCO – ANDAHUAYLILLAS – PUNO
Przejazd do Puno. Po drodze można podziwiać wspaniałą scenerię. Pierwszym punktem programu jest wizyta w miasteczku Andahuaylillas, gdzie w niepozornym, acz bardzo cennym kościele z XVII wieku znajdują się przepiękne organy ozdobione postaciami aniołów i cherubinów. Dalej zwiedzanie ruin w Racchi, znanych jako „Świątynia Boga Wiracocha”. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Puno będzie La Raya, najwyższy punkt na drodze między Cusco i Puno, skąd można wykonać wspaniałe zdjęcia. Obiad. Po przyjeździe do Puno w hotelu powitalna herbata Mate de coca.
Dzień 6 | PUNO – COPACABANA (Boliwia)
Przejazd z Puno do miasteczka Copacabana nad brzegiem jeziora Titicaca. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół Dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Obiad. Nocleg w Copacabana.
Dzień 7 | WYSPA SŁOŃCA – WYSPA KSIĘŻYCA – LA PAZ
Wycieczka statkiem po jeziorze Titicaca na Wyspę Księżyca i do ruin inkaskiej świątyni Inak Uyu. Następnie zwiedzanie ruin Chincana i Świętej Skały. Przypłynięcie na Wyspę Słońca do Huacani na Aptapi czyli typowy obiad w górach. Przejście pieszo przez Yumani, po drodze schody Inków i źródło Wody Wiecznej Młodości. Powrót do Copacabana. Przejazd do La Paz.
Dzień 8 | LA PAZ – KSIĘŻYCOWA DOLINA
Zwiedzanie La Paz – miasta będącego siedzibą władz Boliwii – położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050 m n.p.m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100m n.p.m. miastem El Alto.
Dzień 9 | LA PAZ – TIAHUANACO
Wyjazd z La Paz w kierunku Puno. Po drodze zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przekroczenie granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Przejazd na nocleg.
Dzień 10 | LIMA
Przejazd na lotnisko Juliaca, przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO – m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.
Dzień 11 | LIMA
Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy, spacer nad Oceanem Spokojnym czy fakultatywną wizytę w Muzeum Larco, które słynie z kolekcji ceramiki erotycznej. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 12 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 140 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.