PERU – EKWADOR – KOLUMBIA 2019

Perły architektury kolonialnej. Świątynie, pałace, piramidy, grobowce pełne skarbów. Park narodowy z wulkanem Puracé. Bogate zbiory w Muzeum Larco. Największe na świecie miasto z gliny – Chan Chan. Kolonialne świątynie. Malownicze wulkaniczne krajobrazy. Jedno z najwyżej położonych miast świata – Quito. Ciekawe kamienne posągi odkryte w Kolumbii.
03-09 - 21-09-2019
17900
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy autokarami/mikrobusami,
 • 17 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3000 PLN,
 • 17 śniadań, 10 obiadów, 1 lunch box, 6 kolacji w tym

  - kolację z występem folklorystycznym w San Agustin,

 • bilety wstępu w Ekwadorze,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Ameryki Południowej. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 2 noce).
Dzień 2 | LIMA (Peru)
Zwiedzanie Limy. Stara, kolonialna dzielnica, m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba rządu), katedra, klasztor św. Franciszka i katakumby. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Larco Herrera (sala złota, ceramika prekolumbijska, mumie).
Dzień 3 | LIMA – HUARAZ
Wczesny wyjazd na północ, w kierunku twierdzy starożytnego państwa Chimú – Paramongi. Następnie przejazd do miasta Casma, aby zwiedzić jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych na terenie Peru. Postój przy świątyni pochodzącej z 1600 r. p.n.e., ozdobionej płaskorzeźbami, na których przedstawiono wojowników i okrutnie torturowanych jeńców. Przejazd na nocleg do Huaraz położonego u stóp Cordillera Blanca, z najwyższym szczytem Peru – Huascarán (6768 m n.p.m.). Kolacja. Zakwaterowanie (na 2 noce).
Dzień 4 | HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR
Całodniowa wycieczka do matecznika kultur południowoamerykańskich – Chavin de Huantar. Najstarszy odkryty do tej pory zespół budowli kultowych z podziemnymi pomieszczeniami o tajemniczym przeznaczeniu pochodzi z IX w. p.n.e. Droga przejazdu prowadzi przez majestatyczne góry. Obiad. Powrót na nocleg do Huaraz.
Dzień 5 | TRUJILLO
Przejazd do Trujillo słynną Drogą Panamerykańską. Po drodze posiłek (lunch box). Postój przy imponującym kanionie Pato. Po przyjeździe do Trujillo spacer po Plaza de Armas. Kolacja.
Dzień 6 | TRUJILLO – CHICLAYO
Zwiedzanie pozostałości największego na świecie miasta z gliny – słynnego Chan Chan, budowanego od IX wieku przez Indian kultury Chimú. Przejazd w okolice Trujillo, gdzie można podziwiać pozostałości świątyń Huaca la Esmeralda i Huaca Arco Iris z dobrze zachowanymi ornamentami na murach. Przejazd do gigantycznej piramidy Huaca de la Luna, z pięknymi, kolorowymi malowidłami. Obiad. Wyjazd w kierunku Chiclayo na nocleg.
Dzień 7 | SIPAN – TUCUME
Przejazd do Sipán – miejsca, gdzie dokonano najcenniejszego odkrycia na terenie kontynentu – kompleksu grobowego władców z cywilizacji Sipán. Obiad. Po południu zwiedzanie rozległego kompleksu archeologicznego Túcume – ruiny miasta ludu Chimú.
Dzień 8 | TUMBES – LAMBAYEQUE
Przejazd do miejscowości Lambayeque i zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Grobów Królewskich, w którym znajduje się pochówek Lorda z Sipánu, ze skarbami wydobytymi z jego grobu. Przejazd do Tumbes. Po drodze obiad.
Dzień 9 | CUENCA (Ekwador)
Przekroczenie granicy z Ekwadorem. Przejazd do najpiękniejszego miasta Ekwadoru – Cuenca. Zwiedzanie miasta, które leży na wysokości 2535 m n.p.m., w południowych Andach. W historycznym centrum znajduje się wiele kościołów, domy w stylu kolonialnym z drzwiami wejściowymi rzeźbionymi w drewnie. Wizyty w kilku zabytkowych świątyniach – Nowa Katedra z marmurową fasadą oraz kilka kościołów w stylu inspirowanym gotykiem o strzelistych wieżach. Niektóre kościoły w czasach panowania Hiszpanów zostały zbudowane z kamieni pochodzących z rozebranych świątyń inkaskich w Tomebamba. Spacer po starym mieście – plac główny i park Calderón, stara i nowa katedra, targ kwiatowy El Carmen, kościoły św. Franciszka i św. Dominika, Muzeum Archeologiczne oraz wytwórnia słynnych kapeluszy typu panama. Wejście na punkt widokowy Turi. Kolacja.
Dzień 10 | INGAPIRCA – AMBATO
Przejazd na północ do Ingapirca. Zwiedzanie najcenniejszych w Ekwadorze zabytków kultury inkaskiej, nad którymi górują pozostałości Świątyni Słońca. Miejsce otoczone jest murami pochodzącymi z XV wieku na szlaku łączącym Quito z Cuzco. Przejście do stanowisk archeologicznych. Następnie zwiedzanie lokalnego muzeum ze znalezionymi naczyniami z ceramiki i metalu. Obiad. Przejazd przez malownicze, wulkaniczne krajobrazy. Po drodze widok na najwyższą górę Ekwadoru – Chimborazo (6268 m n.p.m.). Dojazd do Ambato.
Dzień 11 | BANOS – QUITO
Wizyta w Banos. Przejazd słynną aleją Wulkanów w kierunku Quito. Postój nad jeziorem Yambo w wiosce Indian Salasaca, na targu wyrobów indiańskich. Przyjazd do Quito. Po drodze obiad.
Dzień 12 | QUITO
Quito to jedno z najwyżej położonych miast na świecie – 2900 m n.p.m. Zwiedzanie katedry św. Franciszka i kościoła San Agustín. Przejazd do La Compañia de Jesús, barokowej świątyni o pięknie zdobionej fasadzie – na pozłocenie środkowej nawy zużyto siedem ton złota. Wjazd na 200-metrowe wzgórze Panecillo, na którego szczycie stoi posąg Dziewicy z Quito. Przejazd na północ, do Mitad del Mundo (Środek Świata), gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata. Obiad. Czas wolny.
Dzień 13 | PASTO (Kolumbia)
Wyjazd na północ. Postój na równiku i dotarcie do granicy z Kolumbią. Obiad. Przejazd na nocleg w okolicy miasta Pasto, leżącego u podnóża wulkanu Galeras. Po drodze zwiedzanie bazyliki Las Lajas (Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Na Skałach), jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Ameryce Południowej.
Dzień 14 | POPAYAN
Przejazd do Popayan. Zwiedzanie najpiękniejszego kolonialnego miasta w Kolumbii. Spacer po uliczkach, przy których znajdują się dobrze zachowane domy z XVII-XIX wieku. Symbolem miasta jest wieża zegarowa z XVII wieku, stojąca obok katedry. Poza zabytkowymi kościołami w centrum podziwiać można zabytkowy most Humilladero, którego mocna konstrukcja wytrzymała liczne trzęsienia ziemi. Kolacja.
Dzień 15 | ISNOS – SAN AGUSTIN
Przejazd do San Agustín. Po drodze postój w Isnos Archeological Park z kamiennymi postaciami. Następnie podziwianie wodospadu Mortiño. Kolacja z występem folklorystycznym.
Dzień 16 | SAN AGUSTIN
Zwiedzanie San Agustin – największej atrakcji archeologicznej Kolumbii. Na obszernym terenie parku archeologicznego stoją setki posągów związanych z lokalnymi wierzeniami (np. mityczne zwierzęta), przedstawione zarówno abstrakcyjnie, jak i realistycznie. Obok nich można podziwiać megalityczne rzeźby przypominające sylwetki ludzkie. Powstały one w okresie I-VIII w. n.e. Kolacja.
Dzień 17 | NEIVA – BOGOTA
Transfer do Neiva. Po drodze kanion Pericongo. Następnie postój i degustacja korzennych krakersów zwanych Achiras. Spacer do jednego z najstarszych drzew w Kolumbii – Ceiba de la Libertad oraz do oryginalnej nowoczesnej rzeźby Cacica gaitana, ustawionej na cześć rdzennego, prekolumbijskiego ludu Yalcón. Obiad. Następnie przelot do Bogoty.
Dzień 18 | BOGOTA
Zwiedzanie Bogoty. Przejazd na plac Bolivara, który jest centralnym punktem starego miasta. Otacza go wiele historycznych budynków. W pobliżu – neoklasycystyczna siedziba parlamentu – Capitolio Nacional, Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcadía – siedziba burmistrza Bogoty. Zwiedzanie Muzeum Złota, które jest jednym z najlepszych muzeów tego typu na świecie. Znajduje się w nim ponad 30 tysięcy cennych eksponatów. Ekscytujący wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate, podziwianie panoramy miasta. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 19 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu w Peru i Kolumbii należy przeznaczyć ok. 100 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.
Rezerwuj online