POLINEZJA FRANCUSKA - rejs 2021

Romantyczny rejs po rajskich wyspach Pacyfiku. Błękit bezkresnego oceanu i lazurowe wody najpiękniejszych na świecie koralowych lagun. Nurkowanie wśród cudów podwodnego świata. Tropikalna przyroda. Pachnące wanilią polinezyjskie piękności. Barwna kultura rdzennych mieszkańców. Duch Paula Gauguina i buntowników z legendarnego Bounty. Czas na relaks na niebiańskich plażach i luksusowym statku.
09-12 - 22-12-2021
22913
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • transfery lotnisko – port – lotnisko,
 • rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
 • 11 noclegów (w tym 10 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu 4* na Wyspie Tahiti); zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC, prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej oraz do pokoju 1-os. w Hotelu na Wyspie Tahiti 8 800 PLN,
 • 11 śniadań, 9 obiadów, 10 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,
 • serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
 • 24-godzinny serwis kabinowy,
 • korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
 • udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, pokazy, animacje),
 • opłaty portowe,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Tahiti.
Dzień 2 | TAHITI (Polinezja Francuska)
Przylot na Tahiti, będącej największą spośród 130 wysp Polinezji Francuskiej, otoczoną piękną laguną, której centralną część zajmują porośnięte lasem wysokie szczyty już wygasłych wulkanów. Transfer na statek. Zaokrętowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży.
Dzień 3 | TAHITI
Pobyt na Tahiti. Dla chętnych możliwość zejścia na ląd w Papeete, będącego głównym miastem wyspy. Na turystów czekają tu liczne bary, restauracje i sklepy oraz Muzeum Pereł, Ogród Botaniczny i koralowy grobowiec Króla Pomare.  Urokowi wyspy uległ niegdyś słynny francuski malarz Paul Gauguin. Spędził na niej kilka lat obserwując i portretując tutejszą ludność. Wszyscy miłośnicy twórczości malarza mogą odwiedzić jego muzeum, gdzie zgromadzono pamiątki związane z jego życiem i twórczością. Zwiedzanie wyspy indywidualne lub w ramach wycieczki fakultatywnej. Po południu rozpoczęcie rejsu.
Dzień 4 | NA MORZU
W tym dniu statek płynie po Oceanie Spokojnym nie zawijając do żadnego portu. Czas na odpoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji na statku, który na kilku pokładach poza luksusowymi kabinami oferuje również taras słoneczny z basenem, centrum fitness, Spa (płatne dodatkowo) oraz kilka barów i restauracji, w których serwowane są dania kuchni międzynarodowej zarówno w ramach pakietu rejsu, jak i jako dodatkowo płatny serwis. Wieczorem czas umilają organizowane animacje i przedstawienia.
Dzień 5 | RANGIROA
Całodzienny pobyt na Atolu Rangiroa, którego nazwa tłumaczona z języka tuamotu brzmi Bezkresne Niebo. Jest to trzeci co do wielkości atol koralowy na świecie. Składa się z ok. 250 wysp i wysepek, oddzielonych wąskimi korytarzami tzw. hoa, które umożliwiają żeglugę wewnątrz atolu. Pobyt na lagunie i nurkowanie wśród koralowców pozostawia niezapomniane wrażenia. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 6 |
NA MORZU
Dzień na Oceanie Spokojnym. Czas na odpoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji na statku.
Dzień 7 | HUAHINE
Przypłynięcie na wyspę Huahine. Całodzienny pobyt na wyspie, która podczas przypływu dzieli się na dwie mniejsze połączone mostem - Huahine Nui i Huahine Iti. Odkryta przez Jamesa Cooka w 1769 roku nazywana jest skrywanym sekretem Polinezji. Nie jest tak popularna jak Moorea czy Tahiti, co dla wielu czyni ją jeszcze ciekawszą i wartą odwiedzenia. Wyspa oferuje wspaniałe piaszczyste plaże, plantacje wanilii i głęboką lagunę otoczoną pierścieniem rafy koralowej. Wycieczka fakultatywna pozwoli zapoznać się z tradycjami uprawy wanilii oraz odwiedzić hodowlę pereł. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 8 | RAIATEA
Przypłynięcie na Wyspę Raiatea. Dla chętnych zejście na ląd. Raiatea stanowiła niegdyś centrum kultury i religii Maohi, przodków współczesnych Tahitańczyków. Obecnie kładziony jest duży nacisk, by zachować bogactwo lokalnej kultury i dziedzictwo historyczne dla przyszłych pokoleń. Na wyspie zachowały się miejsca sakralne zwane marae, z których najważniejszym jest królewska Taputapuatea. Raiatea nie posiada piaszczystych plaż, ale za to rafa koralowa dochodzi do samego brzegu, skąd można podziwiać jej niezwykłą różnorodność. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 9. - 10. | BORA BORA
Przypłynięcie na wyspę Bora Bora. Dwa dni pobytu na tej, uważanej za jedną z najpiękniejszych wysp świata. Jej kształt przypomina serce, którego środkową część zajmują stożki wulkaniczne. Wyspę otaczają błękitne wody laguny z bajecznie kolorową rafą koralową. Wycieczki fakultatywne umożliwiają wjazd na punkty widokowe i wizyty w tradycyjnych polinezyjskich wioskach. Powrót na statek. Drugiego dnia po południu wypłynięcie w kierunku wulkanicznej Wyspy Moorea.
Dzień 11 | MOOREA
Przypłynięcie na wyspę Moorea oddaloną od Tahiti o zaledwie 12 mil. Całodzienny pobyt na wyspie, otoczonej przez turkusowo-niebieskie wody laguny i barwną rafę koralową. Na Moorea wciąż można spotkać tradycyjnie ubranych mieszkańców trudniących się rybołówstwem. Znaczną jej część zajmują, pokryte soczystą zielenią szczyty górskie. W czasie pobytu można skorzystać z wycieczki fakultatywnej, której trasa wiedzie wokół wyspy, przez pola pełne ananasów należące do tutejszych plantatorów, a postoje w zatokach pozwalają zachwycać się pięknem koralowego atolu. Pozostałą część dnia warto spędzić na plaży lub nurkując w krystalicznych wodach wśród rafy koralowej. Wyspa Moorea to idealne miejsce zarówno dla pasjonatów snorklingu, jak i wymagającego akwalungu divingu. Powrót na statek. Dalszy rejs. Przypłyniecie na Tahiti w godzinach wieczornych.
Dzień 12 | TAHITI
Zakończenie rejsu. Transfer do hotelu. Wypoczynek na Wyspie Tahiti.
Dzień 13 | TAHITI
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
(Uwaga. W przypadku braku połączenia lotniczego w dniu 13. Wycieczka zostanie przedłużona o 1 dzień pobytu na Tahiti).

* w przypadku konieczności przedłużenia pobytu na Tahiti o 1 dzień – dopłata  700 PLN (cena zawiera nocleg w hotelu **** ze śniadaniem, dopłata do pokoju 1-osobowego -1300 PLN).
Dzień 14 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PRZELOTY
W zależności od rozkładu lotów przylot do Papeete może nastąpić w dniu 3.

 Przelot samolotem do Papeete może odbywać się przez port lotniczy w Stanach Zjednoczonych (tranzyt lotniczy) – do wjazdu na terytorium USA wymagany jest dokument ESTA lub wiza. Od listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do USA w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły m.in. Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
Osoby, które posiadają ważną wizę do USA nie muszą ubiegać się o zezwolenie ESTA.
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 60 PLN i opłata za pośrednictwo 50 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
PASZPORT - WIZA
Najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej).
Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.
Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA/eTA oraz opłaty wizowe/ESTA/eTA są bezzwrotne.
W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 60 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.

Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 160 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 USD.
UBEZPIECZENIE
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Rezerwuj online