PORTUGALIA dla Koneserów 2021

Esencja Portugalii w luksusowym wydaniu. Kulinarna podróż, która zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia. Zachwycające krajobrazy, niezapomniane smaki i wyrafinowane wina w Dolinie Douro. Arcydzieła architektury – Batalha, Coimbra. Malownicze miasteczko Obidos. Wzniosłe klify w Nazare. Fascynujące Porto i zabytkowa Lizbona. Sceny rodzajowe i ornamenty na unikatowych kafelkach azulejos.
25-04 - 02-05-2021
9990
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • rejs tradycyjną łodzią rabelo w Porto z degustacją wina,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 2500 PLN,
 • 7 śniadań, 1 obiad, 1 degustacja tapas, 7 kolacji w restauracjach,
 • przejazd tramwajem elevador,
 • wizytę w winnicy i degustację,
 • wizytę w winnicy Quinta do Seixo i degustację,
 • wieczór muzyki fado,
 • degustację Ginjinha - słynnego likieru z wiśni,
 • degustację kawy „Bica” w Cafe A Brasileira,
 • słodki poczęstunek – słynne ciastko „Pasteis de Belem”,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | LIZBONA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Przejazd i postój w dzielnicy Belem, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji sakralnych Portugalii – Zespół Klasztorny Hieronimitów, a także wieża Belem oraz Pomnik Odkrywców. Okazja do podziwiania okazałego kompleksu klasztornego wzniesionego w stylu manuelińskim, łączącym gotyckie i renesansowe elementy architektoniczne. Następnie zbudowany w zupełnie innym stylu MAAT, gmach o nowoczesnej architekturze – siedziba Muzeum Sztuki, Architektury i Technologii. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Spacer w klimatycznej dzielnicy Ribeira. Powitalna kolacja w nastrojowej restauracji z przepięknym widokiem na rzekę Tag.
Dzień 2 | LIZBONA – EVORA
Śniadanie w hotelu. Objazd Lizbony, na trasie najbardziej znane miejsca – Praca do Marques de Pombal (rondo Pombal), Avenida da Liberdade (Aleja Wolności). Pierwszy postój w parku miejskim Parque Eduardo VII w punkcie widokowym, z którego roztacza się imponująca panorama parku. Przejazd do serca Lizbony – Baixa. Chwila relaksu przy kawie „Bica” w słynnej kawiarni Cafe „A Brasileira”, w której w połowie XX w. bywali znani pisarze, artyści. Okazja do skosztowania najsłynniejszych ciastek w Lizbonie - Pasteis de Belem. Następnie jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsce w Lizbonie nad rzeką Tag – Plac Comercio z pomnikiem Józefa I, który otaczają monumentalne gmachy administracji celnej i portowej. Plac z centrum miasta łączy okazały, pięknie rzeźbiony Łuk Triumfalny. Spacer przez gwarny i tłoczny pasaż Rua Augusta. Kontynuacja zwiedzania w najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfama. Zachował się tutaj niepowtarzalny nastrój sprzed wieków – wąskie alejki, kamienice, kafejki, uliczne stragany, historyczne kościoły. Krótki spacer w urokliwej dzielnicy. Wstęp do Katedry Najświętszej Maryi Panny w Lizbonie (port. Se de Lisboa) – katedry z XII wieku, zbudowanej w formie fortecy z zachowanymi wieżami i murami obronnymi. Na fasadzie między podwójną dzwonnicą widać piękny witraż z rozetą. Wizyta w lokalnej restauracji na degustację wyśmienitych tapas. Po krótkim odpoczynku kilkuminutowy wjazd jedną z zabytkowych wind do dzielnicy Chiado leżącej na wysokiej skale, gdzie znajduje się punkt z widokiem na dzielnicę Alfama, tzw. miradouro de Sao Pedro de Alcantara. Przejście do kościoła Sao Roque usytuowanego w dzielnicy Bairro Alto ze wspaniale zdobionym wnętrzem. Zwiedzanie Lizbony nie mogłoby się obejść bez emocjonującej przejażdżki charakterystycznym tramwajem elevador, który przemyka wąskimi uliczkami. Następnie wyjazd z fascynującej stolicy i przejazd do miasta Evora. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu butikowym, który mieści się w XVI-wiecznym zabytkowym pałacu. Kolacja w restauracji znanej z nastrojowego wnętrza i świetnej kuchni.
Dzień 3 | EVORA – CABO DA ROCA – SINTRA – OBIDOS
Rano zwiedzanie starożytnej kolonii rzymskiej – Evory – i labiryntu ulic w zabytkowej części miasta, m.in. świątynia Templo Romano, należąca do najlepiej zachowanych obiektów starożytnych w Portugalii, często nazywana Świątynią Diany. Wizyta w unikatowej kaplicy czaszek. Następnie przejazd malowniczą Portugalską Riwierą w kierunku Cabo da Roca. Przyjazd do położonej w urzekającej scenerii miejscowości Sintra. Spacer po mieście. Wizyta w bajkowym pałacu Palacio Nacional da Pena, który powstał dzięki marzeniom księcia Ferdynanda. Przejazd do zachwycającego miasteczka Obidos, słynącego z likieru oraz czekoladowych smakołyków. Kręte uliczki, maleńkie kamienice z białymi fasadami, barwne girlandy bugenwilli na balkonach i górujący nad miastem średniowieczny zamek (obecnie hotel) tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca. Powitalna kolacja w zabytkowej pousadzie, gdzie zachowały się średniowieczne elementy z IX w. Doskonałym zwieńczeniem wieczoru będzie degustacja słynnego portugalskiego likieru z wiśni Ginjinha d’Obidos. Nocleg w klimatycznym hotelu.
Dzień 4 | NAZARE – BATALHA – FATIMA – COIMBRA
Po nieśpiesznym śniadaniu czas na indywidualne odkrywanie zakątków Obidos. Następnie podróż podczas której można podziwiać perły architektury i święte miejsca. Przejazd do usytuowanej na wybrzeżu miejscowości Nazare, dawnej wioski rybackiej, obecnie kurortu wypoczynkowego. Wizyta w Sítio. Spacer do punktu widokowego na wzniosłym klifie. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na całym wybrzeżu – na ocean oraz długą i piaszczystą Praia da Nazare. Kolejny postój w Batalha, miejscu słynącym z arcydzieła portugalskiego gotyku – dominikańskiego opactwa Santa Maria da Vitoria. Przejazd do Fatimy, najbardziej znanego w Portugalii centrum pielgrzymkowego. Zwiedzanie bazyliki Santíssima Trindade (Kościół Trójcy Przenajświętszej w Fatimie) zbudowanej w 2007 roku, dzięki datkom wiernych, na miejscu objawień Matki Boskiej, która ukazała się trojgu dzieciom w 1917 roku. Wielkie wrażenie wywołuje duchowa atmosfera panująca w tej świątyni. Kontynuacja podróży do Coimbry, siedziby najstarszego i najbardziej prestiżowego uniwersytetu w kraju. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu. Kolacja w eleganckiej restauracji. Wieczór muzyki fado. Jej piękna, choć nostalgiczna melodia, a także specyficzny sposób śpiewania porywają słuchaczy.
Dzień 5 | COIMBRA – PORTO
Zwiedzanie Universidade de Coimbra, na terenie którego można podziwiać imponującą architekturę i skarby kultury, m.in. Porta Ferrera. Wizyta w jednej z najpiękniejszych, barokowych bibliotek na świecie – Biblioteka Joanina. Spacer uliczkami starego miasta. Kościoł Igreja de Santa Cruz. Następnie przejazd do Porto. Czas do własnej dyspozycji w tym magicznym mieście. Spacer po klimatycznej dzielnicy Ribeira, w której  zachwycają zabytkowe kamienice z fasadami pokrytymi azulejos. Małe kawiarnie, kameralne restauracje usytuowane w labiryncie uliczek nadają temu miejscu niezwykły klimat. Szczególnie wart uwagi jest także Ponte Dom Luís I – dwupoziomowy most z kutego żelaza, zaprojektowany przez ucznia samego Gustave’a Eiffel’a.  O zachodzie słońca rejs klimatyczną łodzią rabelo pod sześcioma mostami. Okazja do ujrzenia miasta i zabytkowych dzielnic z innej perspektywy przy kieliszku wyśmienitego wina. Następnie kolacja w eleganckiej restauracji z widokiem na rzekę Douro.
Dzień 6 | PORTO – DOLINA DOURO
Objazd autokarem i zwiedzanie pieszo historycznego centrum Porto. Na trasie spaceru m.in. – zabytkowy dworzec Sao Bento ozdobiony kafelkami (azulejos), kościół św. Franciszka z XVII w. oraz monumentalny Pałac Giełdy (Palacio da Bolsa) z imponującym i przepięknym wnętrzem, bogatą biblioteką oraz historią świadczącą o handlowym charakterze miasta. Następnie chwila czasu wolnego na zakupy. W centrum nietrudno znaleźć sklepy z pamiątkami; wśród nich znany Fernandes Mattos & Ca Lda z portugalskim rękodziełem – malowanymi kafelkami, wyrobami ceramicznymi i glinianymi, kryształami, haftowanymi obrusami i serwetkami z Madery oraz z kulinarnymi specjalnościami. Warto również udać się do wyjątkowego miejsca, jakim jest zabytkowa księgarnia Livraria Lello & Irmao, uznana za najpiękniejszą księgarnię na świecie. Po południu wyjazd na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Doliny Douro, gdzie uprawia się przeszło 300 różnych szczepów winorośli, z których produkowana jest cała gama wyśmienitych win. Tradycja produkcji wina w tej dolinie sięga czasów starożytnych. W okolicy rosną także drzewa oliwkowe, pomarańczowe oraz migdałowce. Podziwianie barwnego krajobrazu doliny rzeki Douro. Przejazd do malowniczo usytuowanego hotelu z zachwycającym widokiem na tarasy porośnięte winoroślą. Wieczorem wykwintna kolacja, na której będzie także serwowane wino.
Dzień 7 | DOLINA DOURO
Wyjazd do posiadłości Quinta do Seixo, gdzie produkuje się słynne porto Sandeman. Czas na spacer po winnicy i zapoznanie się z sekretami produkcji jednego z portugalskich win. Degustacja wina, w tym uważanego za najlepsze – Port Vau. Przejazd do Pinhao, urokliwego miasteczka, usytuowanego w sercu Doliny Douro. Następnie wizyta w posiadłości Quinta do Tedo, której historia i tradycja uprawiania winorośli, a także produkcji wina sięga 250 lat. Położenie na styku rzeki Douro i Tedo czyni to miejsce niezwykle malowniczym. Lekki obiad na terenie winnicy połączony z degustacją. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Elegancka kolacja w restauracji hotelu.
Dzień 8 | PORTO
Transfer na lotnisko w Porto. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy zabrać ok. 90 EUR.

Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 100 EUR.
Rezerwuj online