ROSJA (Kamczatka i Bajkał) – MONGOLIA 2021

Niezwykłe krajobrazy pokrytego wulkanami półwyspu Kamczatka. Przelot helikopterem do Doliny Gejzerów. Wędrówka na tereny aktywne wulkanicznie – fumarole, solfatary, jeziorka błotne, czarny piasek, zapach siarki. Gorące źródła geotermalne – kąpiel w basenach wśród skał. Poznanie z bliska cudów natury nad jeziorem Bajkał. Wielbłądy i jurty na pustyni Gobi.
17-06 - 02-07-2021
21913
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazd pociągiem Bajkalskiej Magistrali Kolejowej (pierwsza klasa) na trasie Sludianka - Port Bajkał,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, samochodami terenowymi (bez klimatyzacji) na Kamczatce i na wyspie Olchon, minivanami na pustyni Gobi; rejsy łodzią/promem wg programu,
  • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* w Paratunce, Irkucku, Listwiance i Ułan Bator, pokoje 2-os. z łazienką; kompleksie turystycznym na wyspie Olchon (drewniane domki 2-os. z łazienką); w Mongolii na pustyni Gobi baza turystyczna, jurty 2-os., sanitariaty na zewnątrz; dopłata do pokoju/jurty 1-os. 3000 PLN,
  • 13 śniadań, 9 obiadów, 7 kolacji,
  • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Kamczatkę.
Dzień 2 | PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI (Rosja)
Przylot do miasta Elizowo. Przejazd do wioski Paratunka. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na aklimatyzację i odpoczynek. Dzięki występującym tu gorącym źródłom geotermalnym rejon ten jest najbardziej znanym kurortem zdrowotno-wypoczynkowym na Kamczatce. Przejazd do Pietropawłowska Kamczackiego. Wycieczka statkiem po Zatoce Awaczyńskiej do wyspy Stariczkow (ok. 5-6 godzin). Po drodze możliwość zobaczenia ptaków i ssaków wodnych; w zatoce żyją m.in. wieloryby, foki, uchatki, lwy morskie, burzyki, maskonury, kormorany, orły morskie. Obiad na pokładzie. Powrót do portu i przejazd do Paratunki.
Dzień 3 | KAMCZATKA
Przejazd na płaskowyż wulkaniczny leżący u stóp wulkanu Wiluczyńskiego (ok. 2 godz.). Przerwa na odpoczynek i sesję fotograficzną. Wulkan ma 2175 m n.p.m. i w zimie jego zbocza zapełniają się narciarzami i miłośnikami snowboardingu. Obiad – suchy prowiant. Powrót na nocleg do wioski Paratunka. Opcjonalnie (zamiast powyższego programu) jest możliwa tego dnia wycieczka helikopterem do Doliny Gejzerów, cena ok. 700 EUR od osoby (płatne gotówką; tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych) – przelot helikopterem do Doliny Gejzerów. Dwugodzinny spacer po dolinie. Następnie przelot nad wulkanami Karymskim i Mały Semjaczik. Lądowanie w Parku Narodowym Nalychewo. Obiad w lodge. Okazja do kąpieli w gorących źródłach. Przelot powrotny helikopterem do Paratunki.
Dzień 4 | KAMCZATKA
Przejazd do podnóża wulkanu Awaczyńska Sopka (ok. 2 godz.). Wulkan ten (2751 m n.p.m.) jest jednym z najaktywniejszych na Kamczatce. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1991 r. W pobliżu wznosi się majestatyczny szczyt wulkanu Koriacka Sopka. Następnie spacer do utworzonego przez te dwa wulkany masywu skalnego o dwóch wierzchołkach, zwanego Camel (10 km, ok. 3 godzin). Obiad po drodze. Kolacja. Powrót na nocleg do wioski Paratunka.
Dzień 5 | KAMCZATKA
Transfer na wybrzeże Pacyfiku. Wspaniały widok na błękitny ocean sięgający horyzontu. Fale sięgają brzegu pokrytego czarnym i wilgotnym piaskiem bazaltowym. W przybrzeżnej wodzie czasem pojawiają się wieloryby i foki. Przejazd do etnicznej wioski Koriaków. Okazja do poznania oryginalnej kultury i życia tego plemienia nomadów. Pokaz ich tańców i śpiewów. Posiłek złożony z tradycyjnych potraw. Powrót do Paratunki. Czas na kąpiel w gorących źródłach.
Dzień 6 | KAMCZATKA - IRKUCK
Przejazd na targ rybny w miejscowości Elizowo. Transfer na lotnisko. Przelot do Irkucka. Przejazd do hotelu położonego w centrum miasta i zakwaterowanie.
Dzień 7 | SLUDIANKA - PORT BAJKAŁ - LISTWIANKA
Przejazd Koleją Transsyberyjską do miejscowości Sludianka. Wycieczka pociągiem Bajkalskiej Magistrali Kolejowej (zwanej krugobajkałką), która objeżdża część jeziora Bajkał. Postoje pociągu na punktach widokowych. Po drodze obiad. Wieczorem przyjazd do Portu Bajkał. Przejazd na przystań i rejs łodzią do wsi Listwianka, popularnej miejscowości turystycznej, położonej w pobliżu miejsca, gdzie rzeka Angara wypływa z jeziora Bajkał. Zakwaterowanie w hotelu nad Bajkałem.
Dzień 8 | LISTWIANKA - IRKUCK - SAKHURTA - WYSPA OLCHON
Zwiedzanie Muzeum Bajkału. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Góry Czerskiego. Przejazd do Irkucka. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do wsi Sakhurta. Następnie rejs promem na wyspę Olchon, największą na jeziorze Bajkał. Przejazd samochodami terenowymi (typu łazik) do wsi Chużyr (bagaże będą transportowane osobnym łazikiem). Zakwaterowanie w kompleksie turystycznym na wyspie Olchon. Kolacja.
Dzień 9 | CHUŻYR - PRZYLĄDEK CHOBOJ
Wycieczka samochodami terenowymi na przylądek Choboj, który jest najdalej na północ wysuniętym krańcem wyspy Olchon. Roztacza się z niego piękny widok na jezioro Bajkał, półwysep Święty Nos i widniejące na horyzoncie pasmo gór, dochodzące do wysokości ponad 1270 m n.p.m. Na obiad tradycyjna zupa rybna – ucha, i kanapki. Powrót do Chużyru po południu. Kolacja w hotelu. Dla chętnych piesza wędrówka do Skały Szamana. Jest to święte miejsce dla wyznającej buddyzm mniejszości Buriatów; przy skale odbywały się ich rytuały szamańskie.
Dzień 10 | SAKHURTA - IRKUCK
Przejazd na przystań i transport promem na brzeg jeziora Bajkał do wsi Sakhurta. Przejazd do Irkucka – syberyjskiej perly architektury. Po drodze wizyta w wiosce buriackiej. Obiad w lokalnej restauracji – w menu potrawy Buriatów. Zwiedzanie Muzeum Regionalnego. Spotkanie z szamanem. Pokaz folklorystyczny w wykonaniu Buriatów. Po przyjeździe do Irkucka zwiedzanie – plac Kirowa, nowoczesna katedra katolicka z roku 2000 zaprojektowana przez polskich architektów, kościół Zbawiciela i katedra Objawienia Pańskiego (katedry i kościół z zewnątrz).
Dzień 11 | IRKUCK - UŁAN BATOR (Mongolia)
Transfer na lotnisko. Wylot do Mongolii. Przylot do Ułan Bator, w którym mieszka niemal połowa mieszkańców kraju. Transfer do hotelu, nocleg.
Dzień 12 | UŁAN BATOR
Rano przejazd do klasztoru Gandan, największego buddyjskiego zabytku w kraju. Przerwa na posiłek. Po południu przejazd poza miasto do kompleksu z 30-metrowej wysokości pomnikiem Czyngis-chana. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 13 | PUSTYNIA GOBI
Przelot na pustynię Gobi, największy terytorialnie Rezerwat Biosfery w Azji. Pustynia jest także ojczyzną wielbłądów dwugarbnych – baktrianów. Wycieczka w góry Ałtaj, do Wąwozu Orłów. Przejazd do bazy turystycznej na kolację i nocleg w jurtach.
Dzień 14 | PUSTYNIA GOBI
Wyprawa na słynne cmentarzysko dinozaurów w Bayan Zag. Zostało ono odkryte dopiero w latach 20. XX wieku przez amerykańskiego podróżnika i odkrywcę Roya Chapmana (pierwowzór postaci filmowej Indiany Jonesa). W czasie wycieczki obiad. Powrót na kolację do bazy turystycznej. Nocleg w jurtach.
Dzień 15 | UŁAN BATOR
Przelot do Ułan Bator. Zwiedzanie stolicy Mongolii. Na trasie objazdu najbardziej reprezentacyjny punkt miasta – plac Czyngis-chana z pomnikiem Suche Batora oraz gmachem parlamentu. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Wjazd na wzgórze Dzajsan, na punkt widokowy. Wieczorem pokaz tradycyjnych tańców i śpiewów w wykonaniu artystów mongolskich. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 16 |
Rano transfer na lotnisko. Przelot z Ułan Bator do Moskwy, a następnie do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. 3 zdjęcia (3,5-4,5 cm), paszport – podpisany i ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki z 3 stronami wolnymi obok siebie, wypełniony wniosek wizowy do Rosji (1 egz.) oraz do Mongolii (2 egz.), opłatę za wizy 650 PLN i za pośrednictwo wizowe 100 PLN.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.
Rezerwuj online