RPA – SUAZI (+ opcja Lesotho) 2019

Cały świat w jednym kraju. Krajobrazy zapierające dech w piersiach – pustynia, sawanny, góry, oceany. Safari po Parku Narodowym Krugera. Królestwo Suazi. Miasta zakładane przez białych osadników. Unikalny folklor Zulusów i innych plemion. Malowniczy Kapsztad. Najstarsza afrykańska winnica i ogród botaniczny. Degustacja południowoafrykańskich win i ostryg.
05-10 - 19-10-2019
11900
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny,
  • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
  • 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/lodge, pokoje 2-osob.; pokój 1-osob. (jeśli są wolne miejsca) – dopłata 1550 PLN,
  • 12 śniadań (zwykle bufet), 12 kolacji,
  • degustacja ostryg i win,
  • rejs statkiem na Duiker Island – (Wyspa Fok),
  • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Suazi,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do RPA.
Dzień 2 | JOHANNESBURG
Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum. Podziwianie panoramy miasta z najwyższego budynku – Carlton Center. Postój na placu Nelsona Mandeli w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Sandton. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu przejazd do skansenu kultury afrykańskiej Lesedi. Zwiedzanie chat poszczególnych plemion. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki – Zulusów, Xhosa, Pedi, Basutosów (Basotho) i Ndebele. Kolacja.
Dzień 3 | GOLD REEF CITY – PRETORIA
Przejazd do Gold Reef City. Po drodze złociste wzgórza, czyli hałdy piasku wydobytego z kopalni złota. Zwiedzanie parku rozrywki pokazującego zabudowę Johannesburga z czasów gorączki złota. Zjazd do kopalni złota na głębokość 75 m, a następnie pokaz wytopu złota. Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Postój przy okazałym Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Następnie objazd historycznego centrum – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, na którym wznosi się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Kolacja w lokalnej restauracji, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla).
Dzień 4 | MPUMALANGA – GÓRY SMOCZE
Wczesny wyjazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po drodze najbardziej malownicza prowincja kraju – Mpumalanga. Przejazd tzw. Panorama Route, która przebiega przez jedno z pasm Gór Smoczych; kanion rzeki Blyde. Widok na okrągłe, skalne klify Three Randavels. Postój przy Bourke’s Luck Potholes, oryginalnych formacjach geologicznych wyżłobionych przez wodę. Następnie rozległa panorama rozciągająca się z God’s Window (Okna Boga) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Przejazd do hotelu położonego przy drodze, która prowadzi do Parku Narodowego Krugera. Kolacja.
Dzień 5 | P.N. KRUGERA
Całodzienny pobyt w Parku Narodowym Krugera, największym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Fotosafari odkrytymi pojazdami terenowymi w niepowtarzalnej scenerii. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na wolności, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle. Czas na posiłek na łonie przyrody. Dalszy przejazd przez rozległą sawannę, na której czasem między krzewami zobaczyć można lamparta, lwa, nosorożca czy geparda. Zakwaterowanie na terenie parku. Kolacja.
Dzień 6 | MANZINI (Królestwo Eswatini)
Przejazd do położonego w górach Królestwa Eswatini (d. Suazi). Formalności graniczne. Przejazd przez piękne tereny górskie i wioski zamieszkane przez plemię Suazi. Czas na posiłek i egzotyczne zakupy, takie jak rzeźbione świece o oryginalnych kształtach, maski afrykańskie, kolorowe batiki, wyroby z kamienia mydlanego, pachnące esencje z lokalnych roślin (m.in. maruli). Przejazd do Manzini, największego miasta kraju, i krótki spacer po miejscowym targu, gdzie sprzedawcy oferują kolorowe tkaniny, ozdoby i biżuterię. Wjazd do RPA. Zakwaterowanie w hotelu. Na kolację świeże owoce morza.
Dzień 7 | SAINT LUCIA – DURBAN
Rejs statkiem po jeziorze leżącym na terenie Rezerwatu Wodnego Saint Lucia. Możliwość zobaczenia m.in. hipopotamów i krokodyli. Spacer po piaszczystej plaży nad Oceanem Indyjskim. Przejazd przez Zululand i Wybrzeże Delfinów do Durbanu, największego portu RPA. Krótkie zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu leżącym przy nadmorskiej promenadzie. Kolacja.
Dzień 8 | DURBAN – LESOTHO
Dzień przeznaczony na wypoczynek. W Durbanie sezon wakacyjny trwa przez 12 miesięcy w roku. Można pospacerować po piaszczystej plaży i zażyć kąpieli w ciepłym Oceanie Indyjskim. Fakultatywnie możliwość zwiedzania parku atrakcji wodnych U-Shaka – Morski Świat (ok. 15 EUR). Kolacja. Dla chętnych fakultatywnie całodniowa wycieczka do Lesotho (cena 750 PLN + koszt wizy, zgłoszenia przy zapisie). Cena obejmuje – transport, obiad, usługi lokalnego przewodnika w jęz. angielskim.
Dzień 9 | PORT ELIZABETH – P.N. TSITSIKAMMA
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Port Elizabeth. Zwiedzanie miasta. Ponad 500 lat temu dotarli tutaj pierwsi Europejczycy – portugalscy żeglarze Bartolomeu Diaz i Vasco da Gama. Postój przy pozostałościach Fortu Frederick oraz w centrum miasta, w którym zachowało się wiele zabytkowych budynków. Następnie przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma. Przejście przez Paul Sauer Bridge zawieszony nad ujściem Storms River. Zakwaterowanie w okolicach parku. Kolacja.
Dzień 10 | KNYSNA – MOSSEL BAY – OUDTSHOORN
Przejazd słynną tzw. Garden Route (Droga Ogrodów). Przyjazd do miasta Knysna, położonego nad laguną Oceanu Indyjskiego, i krótki czas wolny. Następnie przejazd do miejsca, z którego widać ocean oraz formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Degustacja świeżych ostryg. Przyjazd do Mossel Bay. Zwiedzanie muzeum, w którym znajduje się m.in. naturalnej wielkości wierna replika statku Bartolomeu Diaza, portugalskiego żeglarza, który pierwszy opłynął Afrykę. Następnie przejazd przez Góry Długie (Langeberg) do nazywanego światową stolicą strusi Oudtshoorn, leżącego w Karru Małym (Little Karoo). Wizyta na farmie strusi i zapoznanie się z hodowlą tych interesujących ptaków. Okazja do kupna oryginalnych wyrobów ze skóry strusia. Zakwaterowanie w lodge, malowniczo położonym wśród gór. Kolacja (m.in. danie ze strusia).
Dzień 11 | STELLENBOSCH – KAPSZTAD
Rano przejazd do Cango Caves. Przejście przez jaskinie z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów oraz stalaktytów. Następnie przejazd do zabytkowego miasta Stellenbosch, w którym znajduje się słynny uniwersytet. Przy zadrzewionych alejach stoi wiele zabytkowych domów, w których znajdują się galerie sztuki, kawiarnie i restauracje. Kolacja. Przejazd do Kapsztadu (Cape Town).
Dzień 12 | KAPSZTAD
Zwiedzanie Kapsztadu. Na trasie spaceru po centrum – ratusz, fort, gmach parlamentu (z zewnątrz), ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej. Wizyta w kolorowej dzielnicy Bo-Kaap. Wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Przejazd do Waterfront. Czas na spacer po Nabrzeżu Victorii i Alfreda (Victoria & Alfred Waterfront), gdzie dookoła wielkiej galerii handlowej stoją zabytkowe budynki, magazyny i spichlerze, zaadaptowane na sklepy, restauracje, kafejki. Kolacja w jednej z restauracji z widokiem na zatokę i cumujące statki.
Dzień 13 | KAPSZTAD (Cape Town) – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
Przejazd nad zatokę Hout i rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok), na której wyleguje się duża kolonia fok. Następnie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża na skalisty Przylądek Dobrej Nadziei. Postój w Punkcie Przylądkowym i czas wolny na wspinaczkę na wzgórze (lub wjazd kolejką szynową) na latarnię morską z pięknym widokiem na ocean. Przejazd do miejscowości Simonstad (Simon’s Town), gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Kolacja w restauracji przy plaży.
Dzień 14 | KAPSZTAD (+ Robben Island)
Wycieczka do ogrodu botanicznego Kirstenbosch, gdzie można podziwiać wiele gatunków roślin afrykańskich, m.in. odmiany narodowego kwiatu RPA – protei królewskiej. Następnie wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia i czas na degustację kilku południowoafrykańskich win, brandy i porto; możliwość zakupu. Przejazd na Waterfront. Czas wolny na zakup pamiątek lub dla chętnych (w tym samym czasie);
- fakultatywna wycieczka na Robben Island (4 godz. ok. 30 EUR),
- fakultatywny rejs luksusowym katamaranem po Oceanie Atlantyckim (ok. 15 EUR),
- zapierający dech w piersiach – widokowy przelot helikopterem (70-100 EUR).
Transfer na lotnisko w Kapsztadzie. Wylot do Europy.
Dzień 15 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA (+ dodatkowa strona na pieczęcie graniczne do Lesotho).
DZIECI
Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze.
WYCIECZKA FAKULTATYWNA - LESOTHO
W przypadku wyjazdu na wycieczkę fakultatywną do Lesotho wraz z wpłatą II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, z ostatnich 3 miesięcy) oraz opłatę za wizę 600 PLN + pośrednictwo wizowe 50 PLN.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu i atrakcje wymienione w programie należy zabrać 220 EUR.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki oraz opłaty bagażowe sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR.
Rezerwuj online