SINGAPUR – MALEZJA – WIETNAM – KAMBODŻA – TAJLANDIA – rejs 2020

Bajkowy rejs przez Morze Południowochińskie. Rajskie plaże. Różnorodność kulturowa mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej. Buddyzm, hinduizm i malajscy muzułmanie. Perły francuskich Indochin. Pływające wioski, nowoczesne drapacze chmur, pola ryżowe i łowcy głów. Czas na relaks i wypoczynek z odrobiną prawdziwego luksusu na pokładzie wycieczkowca.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • transfery lotnisko – hotel – port; port – lotnisko,
 • rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
 • 12 noclegów (w tym 11 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os., wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W Singapurze zakwaterowanie w hotelu 4*, pokoje 2-os. Dopłata do kabiny wewnętrznej 1-os. oraz do pokoju 1-os. w hotelu 6 100 PLN,
 • 12 śniadań, 11 obiadów, 11 kolacji, podczas rejsu na statku - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,
 • serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
 • 24-godzinny serwis kabinowy,
 • korzystanie z urządzeń sportowo-rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
 • udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, kino, pokazy, animacje),
 • opłaty portowe,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Singapuru.
Dzień 2 | SINGAPUR
Przylot do Singapuru. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Singapur to jeden z najbogatszych krajów świata o wielkości zbliżonej do powierzchni Warszawy, będący fascynującą mieszanką kulturową wpływów malajskich, hinduskich i chińskich. Dla chętnych fakultatywna wizyta w niezwykłym, supernowoczesnym kompleksie dwóch ogrodów Gardens by the Bay – Flower Dome i Cloud Forest. Wizyta na nabrzeżu, na którym stoi posąg Merliona, lwa będącego symbolem Singapuru. Spacer promenadą nad Marina Bay i Boat Quay z uroczymi knajpkami ulokowanymi tuż nad brzegiem rzeki Singapur.
Dzień 3 | SINGAPUR
Transfer do portu. Zaokrętowanie na statek wycieczkowy. Singapur położony jest na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, niemal na równiku. Tu łączą się wody Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Rozpoczęcie rejsu. Statek obierając kierunek północno-wschodni wpływa na Morze Południowochińskie (Pacyfik).
Dzień 4 | NA MORZU
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku. Na kilkunastu pokładach poza kabinami pasażerskimi do dyspozycji pasażerów znajdują się słoneczne tarasy nad basenami, gabinety spa i centrum fitness. Działa ponadto kilka restauracji serwujących międzynarodową kuchnię oraz bary i kawiarnie. Wieczorem odbywają się projekcje filmów w kinie pod gwiazdami oraz występy artystyczne w nocnych klubach i teatrze. Można również spróbować szczęścia w pokładowym kasynie.
Dzień 5 | KOTA KINABALU (Malezja)
Przypłynięcie do Kota Kinabalu w Malezji, położonego na północnym wybrzeżu Borneo, jednej z Wielkich Wysp Sundajskich. Borneo jest największą wyspą Archipelagu Malajskiego i jednocześnie całej Azji. W odległości ok. 90 km od Kota Kinabalu leży wielka atrakcja wyspy – porośnięty lasem równikowym park narodowy otaczający szczyt Gunung Kinabalu o wysokości 4101 m n.p.m. Poza wspaniałymi widokami bogactwem parku jest jego endemiczna flora i fauna. Park można zwiedzić w ramach wycieczki fakultatywnej. Inną ciekawą propozycją fakultetu jest wizyta w Lok Kawi Wildlife Park lub etnicznej wiosce – muzeum plemion Sabahu, do których należy plemię słynnych łowców głów. Chętni mogą udać się na tradycyjny połów krabów. W Kota Kinabalu na uwagę zasługuje również wspaniały targ rybny. Powrót na statek. Dalszy rejs przez Morze Południowochińskie.
Dzień 6 | MORZE POŁUDNIOWOCHIŃSKIE
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji wycieczkowca.
Dzień 7 | NHA TRANG (Wietnam)
Przypłynięcie do Nha Trang w Wietnamie, jednego z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych tego kraju, który oferuje piękne piaszczyste wybrzeże i lazurowe morze. Wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej. Warto udać się z wizytą na wietnamską prowincję, do okolicznych wiosek otoczonych polami ryżowymi. Okazja do przyjrzenia się tradycyjnym zajęciom i warunkom życia lokalnej społeczności. W Nha Trang na uwagę zasługują obiekty świątynne Czamów (Chăm), które do dzisiaj są miejscem pielgrzymek. Ze wzgórza, na którym stoją, roztacza się piękny widok na morze i port z łodziami rybackimi. Inną atrakcją jest wzgórze świątynne z pagodą Long Sơn i dwoma olbrzymimi posągami Buddy. Powrót na statek i rejs 450 km na południe do miasta Ho Chi Minh.
Dzień 8 | HO CHI MINH
Przypłynięcie do Ho Chi Minh (do 1976 r. Sajgon). Zwiedzanie miasta w ramach wycieczek fakultatywnych. Ho Chi Minh to największe wietnamskie miasto z populacją kilku milionów mieszkańców. W okresie kolonialnym Francuzi uczynili ówczesny Sajgon stolicą swoich indochińskich kolonii, co miało duży wpływ na dzisiejszy wygląd miasta. Secesyjne, kolonialne budynki sąsiadują tu z nowoczesną architekturą. Pamiątką po francuskim panowaniu jest m.in. piękny budynek Poczty Głównej i katolicka katedra. Ho Chi Minh to typowa azjatycka metropolia pełna gwaru, koloru i tłumu spieszących się ludzi. Osoby, które już znają miasto, mogą udać się na wycieczkę na prowincję do delty Mekongu. Uchodzący do morza Mekong tworzy labirynt odnóg, kanałów i jezior, nad którymi żyją ludzie zajmujący się głównie rybołówstwem i uprawą ryżu. Wiele domów wręcz unosi się na powierzchni wody, a zakupy robi się na pływających bazarach prosto z łodzi. Inną propozycją jest wycieczka do tuneli Củ Chi, wybudowanych przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 9 | DZIEŃ NA MORZU
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku. Statek wpływa do Zatoki Tajlandzkiej.
Dzień 10 | SIHANOUKVILLE (Kambodża)
Przypłyniecie do Sihanoukville, najpopularniejszego nadmorskiego kurortu Kambodży. Okolica słynie z pięknych plaż z delikatnym piaskiem i bardzo ciepłej wody w morzu, które zachęcającą do kąpieli. Popularnym celem plażowiczów jest plaża Otres, na którą można pojechać tradycyjnym tuk tukiem. Dla chętnych udział w wycieczkach fakultatywnych. Warto udać się między innymi do pobliskiego klasztoru buddyjskiego Wat Krom. To magiczne miejsce z wieloma posągami i świątyniami, wokół których spacerują mnisi w charakterystycznych szafranowych szatach. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 11 | BANGKOK (Tajlandia)
Przypłynięcie do portu Laem Chabang. Zwiedzanie Bangkoku w ramach wycieczek fakultatywnych. Stolica Tajlandii oferuje całą gamę atrakcji turystycznych do wyboru. Do największych należy kompleks pałacowo-świątynny Grand Palace i świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew). Ponadto najstarsza świątynia Bangkoku Wat Pho, mieszcząca monumentalny posąg leżącego Buddy, świątynia Wat Traimit z posągiem Buddy ze szczerego złota oraz Wat Arun, czyli Świątynia Świtu. Ciekawą propozycją jest rejs po klongach, wodnych kanałach stanowiących dawniej system komunikacyjny miasta oraz wycieczka tuk-tukiem do chińskiej dzielnicy. Powrót na statek. Dalszy rejs przez Zatokę Tajlandzką.
Dzień 12 | KOH SAMUI
Przypłynięcie na Koh Samui. Wyspa stanowi część Morskiego Parku Narodowego Ang Thong, obejmującego pobliskie rafy koralowe. Wnętrze zajmują porośnięte lasem wzgórza oraz szmaragdowe słone jezioro. Atutem wyspy są piękne plaże oraz ciepłe i czyste morze. Rajski krajobraz dopełniają wysokie palmy kokosowe. Miesięcznie eksportuje się stąd ponad dwa miliony kokosów, a te są uważane za najlepsze w Tajlandii. Wyspę można objechać dookoła. Trasa liczy zaledwie 50 km. Atrakcją Koh Samui są również świątynie. Wat Phra Yai ze względu na 12-metrowy posąg Buddy stanowi znany punkt orientacyjny. Natomiast Wat Plai Laem, przyciąga kolorami i posągiem 18-ramiennej Guanyin, chińskiej bogini miłosierdzia i współczucia. Czas na relaks lub zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych. Powrót na statek. Dalszy rejs.
Dzień 13 | WYPOCZYNEK NA STATKU
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku.
Dzień 14 | SINGAPUR
Przypłynięcie do portu w Singapurze. Transfer na lotnisko. W zależności od możliwości czasowych fakultatywne zwiedzanie miasta, w tym wizyta w dzielnicy chińskiej, spacer przez część arabską – Arab Street i hinduską – Little India. Atrakcją miasta są fantastyczne ogrody botaniczne, a szczególnie ogrody orchidei, wyspa Sentosa oraz zakupy na słynnej Orchard Road. Wylot do Europy.
Dzień 15 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Paszport powinien być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. Na rejs należy zabrać 2 zdjęcia paszportowe do wizy do Wietnamu oraz Kambodży. Obowiązkowa opłata wizowa pobierana jest na statku – łącznie ok. 111 USD (dotyczy również osób nieopuszczających statku).
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 70 USD do 250 USD za każdą).
Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku). Na statku istnieje możliwość zakupu pakietu z napojami za dodatkową opłatą.
DODATKOWE UBEZPIECZENIE
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
NAPIWKI
Na obowiązkowe napiwki dla obsługi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 160 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi – 50 USD.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
W sytuacji złych warunków atmosferycznych kapitan statku może podjąć decyzję o zmianie programu rejsu.