SRI LANKA 2021

Podróż na wyspę herbaty, pieprzu i wanilii. Kraina świątyń buddyjskich i klasztorów budowanych na wysokich skałach. Niezliczone posągi Buddy i tropikalne ogrody. Pozostałości królewskich miast i pałaców. Najlepsza herbata świata zbierana z krzewów rosnących w wysokich górach. Safari w rezerwacie pełnym dzikich zwierząt. Wypoczynek nad Oceanem Indyjskim.
06-02 - 21-02-2021
8000
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* (w Kalutarze 4*), pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1400 PLN,
  • 13 śniadań, 14 kolacji,
  • degustacja znakomitej herbaty cejlońskiej,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnego przewodnika (oprócz dni 11.-14.),
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Sri Lankę.
Dzień 2 | KOLOMBO
Przylot do Kolombo. Przejazd do Habarany. Zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce). Kolacja.
Dzień 3 | AUKANA - MIHINTALE - ANURADHAPURA
Przejazd do miejscowości Aukana, znanej z 13-metrowego posągu Buddy, pochodzącego z V w. n.e. Następnie przejazd pod wzgórze świątynne Mihintale, gdzie według legendy powstał pierwszy na wyspie klasztor buddyjski, założony przez syna króla indyjskiego Ashoki – Mahindę, który jako mnich buddyjski został w III w. p.n.e. wysłany na wyspę Sri Lanka (jego prochy znajdują się pod wzgórzem Mihintale). Po południu zwiedzanie ruin miasta Anuradhapura, założonego w IV w. p.n.e., pierwszej stolicy królestwa Syngalezów. Zwiedzanie terenu, na którym znajdują się pozostałości najstarszych na wyspie świątyń zwanych dagobami, budowanych przed setkami lat klasztorów, królewskich basenów ozdobionych kamiennymi reliefami. Postój pod ogromnym, zaliczanym do najstarszych drzew świata (2250 lat), świętym drzewem Bo, które urosło ponoć z gałązki drzewa, pod którym Budda doznał oświecenia w Indiach.
Dzień 4 | SIGIRIYA - DAMBULLA
Przejazd pod górującą nad okolicą skałę Sigiriya. Wejście na 180-metrowy szczyt jednej z największych atrakcji Sri Lanki, gdzie znajdują się ruiny pałacu króla Kashyapy, fortecy i zbiorników wodnych z V wieku. W połowie skały zobaczyć można freski przedstawiające postaci kilkunastu pięknych kobiet. Miejsce to nazywane jest także Lwią Skałą, gdyż u podnóża schodów częściowo zachowała się wielka kamienna rzeźba lwich łap. Następnie przejazd do miejscowości Dambulla. Znajdują się tam najlepiej w kraju zachowane groty z licznymi posągami Buddy. W pięciu grotach (spośród znalezionych w tym rejonie 80) można podziwiać barwne freski i ponad 150 posągów Buddy naturalnej wielkości. Po drodze wizyta w tradycyjnej manufakturze batiku, możliwość zakupów.
Dzień 5 | POLONNARUWA
Przejazd do Polonnaruwy. Po drodze wizyta w pracowni rzeźbiarskiej połączona z pokazem wytwarzania masek oraz rzeźb. Zwiedzanie pozostałości stolicy Syngalezów założonej w XI wieku, na trasie m.in. fragmenty imponujących budowli – pałacu królewskiego, klasztorów i licznych świątyń buddyjskich. Najciekawszym obiektem Polonnaruwy jest świątynia Gal Vihara z czterema wielkimi posągami Buddy wykutymi w skalnej ścianie. Po południu – dla chętnych fakultatywna przejażdżka na słoniu (cena ok. 10 USD).
Dzień 6 | KANDY
Przejazd do Kandy. Po drodze postój w okolicy Matale i spacer przez ogród przypraw, gdzie rosną m.in. drzewa cynamonowe, pieprzowe, wanilia. Następnie zwiedzanie położonego w skalnych grotach klasztoru Aluvihara z niezwykłymi freskami. Przyjazd do położonej wśród gór stolicy dawnego Królestwa Kandy (1469-1815), będącego w latach 1815-1848 pod panowaniem brytyjskich kolonizatorów, obecnie drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Zwiedzanie Świątyni Zęba, w której przechowuje się najważniejszą relikwię kraju – ząb Buddy. Wieczorem atrakcyjny pokaz tańców i folkloru wyspy. Kolacja.
Dzień 7 | PINNAWELA - KANDY
Wycieczka do schroniska dla słoni w Pinnaweli. Widok na kąpiel całego stada w pobliskiej rzece. Przejazd do wspaniałego królewskiego ogrodu botanicznego Peradeniya. Spacer alejami królewskich palm i gigantycznych drzew strefy tropikalnej. Powrót do Kandy.
Dzień 8 | KANDY - NUWARA ELIYA
Przejazd malowniczą trasą przez góry do Nuwara Eliya – ulubionej niegdyś przez Anglików górskiej miejscowości wypoczynkowej. Po drodze podziwianie widoków na góry i plantacje krzewów herbacianych. Postój w manufakturze herbaty – degustacja różnych gatunków i okazja do zakupu. Przyjazd do Nuwara Eliya.
Dzień 9 | P.N. YALA
Przejazd przez góry na południe. Po drodze malowniczy wodospad Ravana Ella. Po przyjeździe do Parku Narodowego Yala safari samochodami terenowymi. W parku żyje prawie 130 gatunków ptaków, m.in. kormorany, pawie, bażanty oraz liczne gatunki czapli. Nie brak także dzikich słoni, dzikich bawołów, małp, krokodyli. Czasem można się natknąć także na lamparta. Nocleg w okolicach parku.
Dzień 10 | GALLE - KALUTARA
Przejazd na słoneczne wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Po drodze postój nad oceanem, gdzie w pewnym oddaleniu od brzegu rybacy łowią ryby, siedząc na wysokim palu. Następnie zwiedzanie otoczonego murami obronnymi Galle. Miasto było zajęte w XVI w. przez Portugalczyków, a 200 lat później – przez Holendrów. Kupcy holenderscy pozostawili po sobie mury obronne, kilka zabytkowych budynków oraz niepowtarzalny klimat starej kolonii. Przejazd do hotelu w Kalutara. Zakwaterowanie (na 5 nocy).
Dzień 11.-14. | KALUTARA
Wypoczynek w Kalutarze. W wolnym czasie można się wybrać na indywidualną wycieczkę, np. spacer po okolicy lub wzdłuż plaży, wyjazd lokalnym transportem do Aluthgamy i safari łodzią po rzece. Zainteresowani bardziej dynamicznym spędzeniem czasu mogą zdecydować się na rafting po wzburzonych wodach rzeki w okolicy miasteczka Kitulgala. Wielką atrakcją jest całodniowa wyprawa do miejscowości Mirissa i wypłynięcie łodzią na obserwację wynurzających się z oceanu wielorybów (od grudnia do marca). Miłośnicy aktywnych spacerów powinni skorzystać z okazji, by wybrać się na trekking po rezerwacie leśnym Sinharaja, gdzie w otoczeniu tropikalnego lasu deszczowego żyje wiele egzotycznych gatunków ptaków i ssaków (najlepszy czas od grudnia do kwietnia i od sierpnia do września). Powyższe atrakcje fakultatywne są dodatkowo płatne ok. 50-100 USD, w zależności od liczby uczestników.
Dzień 15 | KALUTARA - KOLOMBO
Przejazd do Kolombo. Zwiedzanie autokarem stolicy Sri Lanki. Najważniejsze zabytki miasta – parlament, dzielnica eleganckich rezydencji, świątynie różnych wyznań, ruchliwe centrum z budynkami w stylu wiktoriańskim zbudowanymi w XIX w. przez Anglików. Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.
Dzień 16 |
Wylot z Kolombo. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Opłata za wizę wynosi 150 PLN + pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 1 stronę wolną.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 165 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
Rezerwuj online