RPA – ZIMBABWE (+ opcja Botswana)
Sylwester w afrykańskim stylu

Rezerwaty przyrody, a w nich dzikie zwierzęta. Tereny pustynne, góry i sawanny. Lasy tropikalne i unikalne formacje skalne. Zapierający dech widok na Wodospady Wiktorii. Degustacja południowoafrykańskich win. Żywiołowe tańce Zulusów przy akompaniamencie tam-tamów. Kapsztad zaliczany do najpiękniejszych miast świata. Skalisty Przylądek Dobrej Nadziei.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4*, lodge; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1900 PLN,
  • 9 śniadań (zwykle bufet), 9 kolacji, w tym wieczór sylwestrowy z kolacją,
  • rejs statkiem na Duiker Island (Wyspa Fok),
  • degustacje,
  • pokaz tańców lokalnych plemion,
  • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Zimbabwe,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do RPA.
Dzień 2 | KAPSZTAD
Przylot do Kapsztadu (Cape Town). Krótkie zwiedzanie miasta – ratusz, fort, gmach parlamentu, ogrody Kompanii Wschodnio-indyjskiej z egzotycznymi drzewami i kwiatami. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek. Po południu wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Widok na miasto i ocean. Kolacja w jednej z restauracji nad oceanem, znajdującej się w centrum handlowo-rozrywkowym Waterfront. Stojące wokół nowoczesnej galerii handlowej budynki portowe i dawne magazyny zostały zaadaptowane na sklepy, restauracje i kafejki. Możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów.
Dzień 3 | PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd zachodnim wybrzeżem Przylądka do Hout Bay (Zatoki Zadrzewionej). Następnie rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok). Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Postoje w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei. Wejście (lub wjazd kolejką zębatą) na wieżę widokową, skąd rozciąga się wspaniała panorama błękitnego oceanu. Przejazd do miejscowości Simonstad (Simon’s Town), gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Przejście po specjalnych drewnianych pomostach nad piaskiem, po którym chodzą niewielkie pingwiny – świetna okazja do sfotografowania ich z bliska. Kolacja.
Dzień 4 | KAPSZTAD – JOHANNESBURG WIECZÓR SYLWESTROWY
Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia. Malownicza sceneria zielonych upraw winorośli ciągnących się tuż obok zabytkowych budynków nastraja relaksowo. Czas na degustację kilku południowoafrykańskich win oraz porto; możliwość zakupu. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga. Wieczór sylwestrowy z kolacją w lokalnej restauracji, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla). Transfer do hotelu.
Dzień 5 | JOHANNESBURG – PRETORIA
Przejazd przez centrum Johannesburga. Podziwianie panoramy miasta z najwyższego budynku – Carlton Center. Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Wjazd na wzgórze, na którym zbudowano okazały Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Możliwość wjazdu windą na szczyt budowli, skąd rozciąga się piękny widok. Następnie objazd historycznego centrum Pretorii – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, na którym znajduje się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Przejazd do skansenu Lesedi, wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Zwiedzanie chat, które ciekawie prezentują przedstawiciele poszczególnych plemion. Pokaz żywiołowych tańców ludów zamieszkujących południową część Afryki – Zulusów, Xhosa, Pedi, Basutosów (Basotho) i Ndebele. Kolacja.
Dzień 6 | P.N. KRUGERA
Wyjazd w stronę Parku Narodowego Krugera. Po przekroczeniu bram parku – autokarowe safari i możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt, w tym również tzw. Wielkiej Piątki (lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół). Zakwaterowanie w camp (lub w lodge) na terenie parku lub jego najbliższej okolicy. Kolacja z grilla pod rozgwieżdżonym niebem (o ile pogoda pozwoli).
Dzień 7 | P.N. KRUGERA
Pobyt w Parku Narodowym Krugera. Foto-safari odkrytymi pojazdami typu 4x4 oraz autokarem. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na wolności, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle oraz wiele gatunków ptaków i mniejszych ssaków. Późnym popołudniem wyjazd z parku. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy. Kolacja.
Dzień 8 | JOHANNESBURG
Przejazd do Johannesburga. Droga wiedzie przez najbardziej malowniczą prowincję kraju – Mpumalangę. Przejazd tzw. Panorama Route – kanion rzeki Blyde, okrągłe skalne klify Three Randavels, przypominające wiejskie chaty tubylców. Postój przy oryginalnych formacjach geologicznych w kształcie okrągłych zagłębień wyżłobionych przez wodę – Bourke’s Luck Potholes. Spacer na krawędź wysokiego klifu i widok z God’s Window (Okna Boga) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Następnie postój przy wodospadach – Lisbon i Berlin. Przyjazd do Johannesburga. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 9 | VICTORIA FALLS (Zimbabwe)
Transfer na lotnisko. Wylot do miasteczka Victoria Falls w Zimbabwe. Popołudniowy rejs statkiem po rzece Zambezi (na pokładzie drinki i przekąski). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 10 | VICTORIA FALLS - P.N. CHOBE (Botswana)
Czas wolny. Możliwość wycieczek fakultatywnych, takich jak rafting lub przejażdżka kajakiem po rzece Zambezi, skoki bungee z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem, safari na grzbiecie słonia, wędrówki z lwami (cena za 1 atrakcję ok. 150 USD) lub półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie (cena przy min. 2 osobach ok. 150 USD + koszt wizy 30 USD). Dla chętnych spacer po miejscowym bazarze, gdzie można kupić tradycyjne wyroby rękodzieła. Kolacja w restauracji Boma, urządzonej w stylu afrykańskim, gdzie podawane są potrawy z dzikich zwierząt. Tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Powrót do lodge.
Dzień 11 | VICTORIA FALLS
Wcześnie rano spacer wzdłuż Wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga, a następnie do Europy.
Dzień 12 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na wizę do Zimbabwe oraz pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA.
DZIECI
Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz wizę do Zimbabwe należy zabrać ze sobą 250 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.