WIELKA BRYTANIA – Szkocja dla Koneserów 2021

Królewski jacht Britannia. Zamek Edynburski na szczycie wulkanu. Blair arystokratyczna rezydencja z prywatną armią. Jackobite Steam Train – przejazd zabytkowym pociągiem z Harrego Pottera po słynnym wiadukcie Glenfinnan. Wyspa Skye. Eilan Donan – najsłynniejszy szkocki zamek. Rejs po jeziorze Loch Lomond. Glen Coe – dolina łez i szkockich wrzosowisk. Widokowy przejazd linią kolejową West Highland. Degustacje lokalnych przysmaków.
01-05 - 08-05-2021
13600
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe regularnymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem,
 • przeprawa promem Armadale-Mallaig,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4* i rezydencjach zamkowych 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4100 PLN,
 • 7 śniadań szkockich, 4 kolacje w hotelach/rezydencjach, 1 kolacja ze szkockim show w Edynburgu, 1 kolacja w zamku, 1 kolacja z degustacją whisky w szkockimi pubie w Glasgow, 1 lunch (fish&chips) na wyspie Skye
 • prywatne zwiedzanie jachtu Britannia z lampką szampana i pamiątkowym przewodnikiem
 • zwiedzanie i degustacja whisky w destylarni Blair Athol
 • degustacja świeżego łososia w tradycyjnej wędzarni
 • rejs statkiem po Loch Lomond z poczęstunkiem na pokładzie
 • usługi przewodnika po Edynburgu i Glasgow oraz przewodników zamkowych (tam gdzie są oferowane)
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | EDYNBURG
Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Przelot do Edynburga. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie. Następnie prywatne zwiedzanie królewskiego jachtu Britannia, który cumuje w edynburskim porcie. Spacerując po jachcie, przewodnik przedstawi Państwu jego historię, opowie o królewskich mieszkańcach i ich utytułowanych gościach oraz o życiu codziennym załogi. Zwiedzanie zakończy się lampką szampana i możliwością zakupu oryginalnych upominków. Pamiątkowa niespodzianka z jachtu. Wieczorem przejazd do Edinburgh Scottish Evening na powitalną kolację połączoną z muzycznym show przedstawiającym tradycyjną szkocką muzykę i tańce. Nocleg.
Dzień 2 | EDYNBURG – ROSSLYN – DALHOUSIE CASTLE
Panoramiczny objazd Edynburga z punktem widokowym na stare miasto, na trasie objazdu również oficjalna szkocka rezydencja Elżbiety II – Holyrood Palace. Zwiedzanie Zamku Edynburskiego, wzniesionego na szczycie wygasłego wulkanu. Spacer fragmentem średniowiecznej ulicy zwanej Królewską Milą, po drodze wizyta w katedrze St. Giles.  Przejście reprezentacyjną aleją Princes Street, przy której znajduje się m.in. pomnik szkockiego pisarza Waltera Scotta. W godzinach popołudniowych przejazd pod Edynburg i wizyta w XV-wiecznej, gotyckiej kaplicy Rosslyn, rozsławionej przez Dana Browna w książce Kod Leonarda da Vinci. Kolacja w eleganckich wnętrzach zamku Dalhousie. Powrót na nocleg do Edynburga.
Dzień 3 | EDYNBURG – GLAMIS CASTEL/FORFAR – BLAIR CASTLE/PITLOCHRY
Przejazd przez zatokę Firth of Forth obok Forth Bridges (jednego z najdłuższych i najstarszych mostów kolejowych Europy, 1823 m) do Forfar. Zwiedzanie zamku Glamis, gdzie urodziła się królowa Matka. Jest to także miejsce, w którym swoje dzieciństwo spędziła królowa Elżbieta II. W zamku znajduje się m.in. Sala Duncana, w której William Szekspir umieścił scenę zabicia króla w sztuce Makbet. Zamek otaczają piękne ogrody. Następnie przejazd do Pitlochry, by zwiedzić rezydencję Blair, siedzibę arystokratów z rodu Atholl, którzy posiadają jedyną w Europie, prywatną armię. Wizyta w Blair Athol Distillery połączona z degustacją single malt whisky. Kolacja i nocleg w jednym ze szkockich zamków w okolicy Etteridge - Aviemore.
Dzień 4 | CULLODEN MOOR – LOCH NESS – EILAN DONAN
Przejazd z postojem przez wrzosowisko Culloden Moor, które było świadkiem porażki księcia Karola Edwarda Stuarta podczas bitwy pod Culloden w 1746 roku. Następnie przejazd przez Inverness nad legendarne jezioro Loch Ness, gdzie miał mieszkać potwór zwany Nessie. Zwiedzanie ruin zamku Urquhart, z pięknym widokiem na jezioro. Przejazd do Eilean Donan Castle – najczęściej fotografowanego zamku w Szkocji. XIII-wieczna rezydencja królów Szkocji, położona malowniczo na wysepce na Loch Duich, była świadkiem wielu historycznych wydarzeń, a współcześnie stanowiła plener filmowy m.in. w Nieśmiertelnym oraz Świat to za mało (James Bond). Kolacja i nocleg w szkockiej rezydencji w pobliżu Eilean.
Dzień 5 | WYSPA SKY – JACKOBITE STEAM TRAIN – FORT WILLIAM
Przejazd przez Skye Bridge na niezwykłą wyspę Skye, której większość mieszkańców wciąż posługuje się językiem gaelickim. Zwiedzanie najstarszego, od 800 lat stale zamieszkałego zamku Dunvegan. Siedziba słynnego szkockiego rodu MacLeod posiada cenną kolekcję obrazów i pamiątek rodowych, w tym Flagę Wróżek. Przejazd do Armadale, po drodze tradycyjny wyspiarski lunch – fish & chips. Następnie zwiedzanie posiadłości należącej do największego szkockiego klanu MacDonald – Armadale Castle & Gardens. Okazja do wysłuchania romantycznych opowieści o Florze MacDonald i odwadze, jaką się wykazała pomagając w ucieczce księcia Karola Edwarda Stuarta. Rejs promem z Armadale do Mallaig. Podróż zabytkowym pociągiem The Jackobite Steam Train*). Tym właśnie pociągiem podróżowali do Hogwartu bohaterowie filmów o Harrym Potterze. Trasa prowadzi m.in. przez słynny z filmów wiadukt Glenfinnan, następnie wzdłuż malowniczych fiordów Loch Morar i Loch Nevis, a 2-godzinny przejazd kończy się w Fort William, u podnóża Glen Nevis, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii. Kolacja i nocleg w zabytkowej rezydencji w okolicy Fort William.

UWAGA!
Przejazd pociągiem The Jackobite Steam Train uzależniony jest od kursowania pociągu i dostępności biletów. W przypadku zawieszenia kursowania lub braku możliwości rezerwacji biletów zastępczo odbędzie się przejazd wzdłuż trasy pociągu z plenerem zdjęciowym na wiadukt Glenfinnan.
Dzień 6 | GLEN COE – LOCH LOMOND – OBAN – GLASGOW
Przejazd przez Glen Coe, czyli Dolinę Łez, będącą wizytówką Szkocji, słynącą z najpiękniejszych wrzosowisk w Europie. W XVIII wieku dolina była miejscem krwawej rzezi klanu McDonaldów. Po drodze przejazd przez Buachille Etive Mor – rodzinne strony Jamesa Bonda, gdzie były kręcone sceny do filmu Skyfall. Następnie rejs statkiem po Loch Lomond – największym słodkowodnym zbiorniku w Wielkiej Brytanii. Na pokładzie statku słodki poczęstunek. Przejazd do Oban, gdzie w tradycyjnej wędzarni można będzie skosztować świeżo wędzonego łososia. Przejazd z Oban do Glasgow - West Highland Line – trasą kolejową, uważaną za najbardziej malowniczą na świecie. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w centrum Glasgow.
Dzień 7 | STIRLING – GLASGOW
Po śniadaniu wyjazd do Stirling. Zwiedzanie jednej z największych twierdz szkockich - ulubionej rezydencji rodu Stuartów i miejsca licznych koronacji. Zamek Stirling  do dziś stanowi obiekt szkockiej dumy narodowej.  Powrót do Glasgow. Panoramiczny objazd największego szkockiego miasta, słynącego w przeszłości z budowy statków. Spacer po starówce katedra św. Mungo (wnętrze), uniwersytet, George Square – główny plac miasta z pomnikami szkockich bohaterów. Czas wolny na indywidualny spacer i ostatnie zakupy. Dla chętnych możliwość zwiedzenia Kelvingrove Art Gallery z bogatymi zbiorami sztuki oraz galerią wybitnego szkockiego artysty Rennie Mackintosh.  Pożegnalna kolacja z degustacją whisky w tradycyjnej szkockiej restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 |
Transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu wymienione w programie, przejazd Jackobite Steam Train należy przeznaczyć ok 150 GBP
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok 50 GBP.
PRZEJAZD POCIĄGIEM THE JACKOBITE STEAM TRAIN
Przejazd pociągiem The Jackobite Steam Train w 5 dniu, uzależniony jest od kursowania pociągu i dostępności biletów. W przypadku zawieszenia kursowania lub braku możliwości rezerwacji biletów zastępczo odbędzie się przejazd wzdłuż trasy pociągu z plenerem zdjęciowym na wiadukt Glenfinnan.
Rezerwuj online