SZWAJCARIA (+ podróż Lodowcowym Ekspresem) 2019

Szwajcaria – kraj czekolady i sera. Zurych - finansowa stolica. Davos – położony najwyżej w Europie kurort. Ekscytująca podróż Lodowcowym Ekspresem. Ośnieżony Matterhorn w Zermatt. Genewa z Fontanną Jet d’Eau. Berno – urocza stolica. Interlaken – kurort w sercu Alp. Pałac Lodowy na Jungfraujoch. Barokowa Solura. Tradycja i nowoczesność Bazylei.
02-09 - 09-09-2019
5990
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • przejazd panoramicznym pociągiem Glacier Express w klasie drugiej,
  • przejazd lokalnym pociągiem na trasie Zermatt -Tasch,
  • 7 noclegów w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1260 PLN
  • 7 śniadań,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • zestaw słuchawkowy Tour Guide,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | ZURYCH
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Zurychu. Zwiedzanie miasta uznawanego za finansową stolicę Szwajcarii. Na trasie spaceru m.in. katedra Grossmunster i kościół św. Piotra z największą w Europie tarczą zegarową (o średnicy 8,7 m). Wizyta w kościele Frauenkirche. Przejście na wzgórze Lindenhof, wokół którego rozpościera się najstarsza część średniowiecznego miasta. Spacer ulicą Banhofstrasse z bardzo ciekawą architekturą, przy której znajdują się luksusowe hotele i sklepy oraz największe szwajcarskie banki. Nocleg w hotelu w okolicy Zurychu.
Dzień 2 | SCHAFFHAUSEN - VADUZ - DAVOS
Przejazd w okolice Schaffhausen (Szafuza). Wejście na platformę widokową, skąd podziwiać można wodospad Rheinfall, uważany za jeden ze szwajcarskich cudów natury. Następnie przejazd do miejscowości Dorf. Wizyta w pokazowej serowarni Appenzeller, gdzie przewodnik zapozna nas z sekretami produkcji słynnego szwajcarskiego sera. Podczas pokazu odbywa się degustacja omawianych produktów. Czas wolny na zakup miejscowych specjałów. Przejazd do Księstwa Lichtensteinu. Krótkie zwiedzanie stolicy – Vaduz, przejazd lokalną kolejką po mieście. Przejazd do Davos, po drodze do tego górskiego kurortu zobaczymy piękne krajobrazy – ośnieżone góry oraz liczne jeziora. Nocleg w Davos.
Dzień 3 | DAVOS - Glacier Express - ZERMATT - TASCH
Przejazd do Filisur, skąd rozpocznie się atrakcyjna 7–godzinna podróż do Zermatt wygodnym, panoramicznym pociągiem Glacier Express (Lodowcowy Ekspres). Trasa prowadzi przez ok. 291 mostów, 91 tuneli oraz przełęcz Oberalppass, która leży na 2033 m n.p.m. i stanowi najwyższy punkt podróży. Po drodze zapierające dech w piersiach krajobrazy, m.in. wspaniałe jeziora, lodowce alpejskie, majestatyczne góry, malownicze łąki, zabytkowe forty. Podczas podróży pociągiem serwowany jest obiad (za dodatkową opłatą). Przyjazd do Zermatt, leżącego u podnóża najbardziej znanego szwajcarskiego szczytu Matterhorn (4478 m n.p.m.). Spacer po wolnym od ruchu samochodowego kurorcie, który zachował charakter autentycznej górskiej wioski. Przejazd pociągiem do Tasch na nocleg.
Dzień 4 | MONTREUX - GENEWA
Dalsza podróż autokarem z Tasch do Montreux, miasta leżącego nad Jeziorem Genewskim. Zwiedzanie średniowiecznego zamku Chillon. Spacer po promenadzie ze śródziemnomorską roślinnością. Miasto słynie z pięknego widoku na Jezioro Genewskie. Na głównym placu miasta znajduje się pomnik legendarnego lidera zespołu Queen - Freddiego Mercury’ego. Przejazd do Genewy. Znajdują się tutaj siedziby wielu organizacji międzynarodowych, takich jak agendy i biura ONZ czy Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Spacer po mieście, na trasie m.in. katedra, w której nauczał Kalwin, pomnik Reformacji, ratusz o wyjątkowej architekturze, do którego można było wjechać konno na III piętro. Przejście na brzeg Jeziora Genewskiego, skąd widać Jet d`Eau, jedną z najwyższych fontann na świecie, tryskającą wodą na wysokość 140 m – symbol Genewy. Tutaj swoją siedzibę ma firma Patek Philippe – zwiedzanie firmowego muzeum zegarów, w którym od roku 2001 prezentowana jest kolekcja ponad dwóch tysięcy niezwykłych czasomierzy, automatów, miniaturowych, emaliowanych portretów oraz innych rzadkich eksponatów tej firmy. Znajduje się tu także dokument stwierdzający, że Polak Antoni Patek został Szwajcarem. Nocleg w hotelu w okolicy Genewy.
Dzień 5 | LOZANNA - BERNO - INTERLAKEN
Przejazd do Lozanny, miasta leżącego nad brzegiem Jeziora Genewskiego, we francuskojęzycznej części Szwajcarii. Na trasie dwugodzinnego spaceru po romantycznej starówce m.in. zabytkowa katedra z XII wieku z rozetowym oknem, Chateau Saint-Maire, obecnie siedziba władz kantonu, XVII-wieczny ratusz, pałac sprawiedliwości. Następnie wyjazd do Berna. Po drodze wizyta  w katedrze św. Mikołaja we Fryburgu, zbudowanej w latach 1283–1490, z pięknymi witrażami Józefa Mehoffera. Przyjazd do leżącego nad rzeką Aare Berna – stolicy Szwajcarii. Spacer przez średniowieczne Stare Miasto z domami z piaskowca, katedrą św. Wincentego, wieżą zegarową (Zeitglockenturm) z 1530 roku, domem Einsteina, arkadami – najdłuższą, zadaszoną promenadą handlową w Europie, uliczki z fontannami oraz słynne brunatne niedźwiedzie, które są symbolem miasta. Dalszy przejazd do Interlaken, miasta położonego w samym sercu Alp szwajcarskich, między jeziorami Thun i Brienz. Dla chętnych przy sprzyjającej pogodzie wjazd na górujący nad miastem Harder Kulm (cena ok. 20 CHF, min. 10 osób), gdzie w pobliżu restauracji pod szczytem na wysokości 1322 m n.p.m. znajduje się platforma widokowa – Most Dwóch Jezior. Roztacza się stąd wspaniały widok na alpejskie krajobrazy – trzy słynne szczyty Eiger, Monch i Jungfrau oraz jeziora Thun i Brienz. Nocleg w hotelu w okolicy Interlaken.
Dzień 6 | GRINDELWALD - LUCERNA
Wyprawa do Grindelwaldu* – wioski lodowcowej. Wjazd kolejką na Jungfraujoch do najwyżej w Europie położonej stacji kolejowej (ponad 3500 m n.p.m.). Szwajcarzy nazywają to miejsce Top of Europe, czyli Wierzchołek Europy. Po drodze na szczyt są dwa przystanki – Eigerwand i Eismeer, gdzie przez wykute skalne okna zobaczyć można przedsmak tego, co czeka na punkcie widokowym znajdującym się na szczycie. Zwiedzanie Pałacu Lodowego. W czasie wolnym możliwość degustacji i zakupu wyrobów czekoladowych o niepowtarzalnym smaku firmy Lindt w Lindt Swiss Chocolate Heaven, zakupu pamiątek oraz zjedzenia posiłku w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w Lucernie. Wieczorem dla chętnych kolacja w restauracji Stadtkeller w Lucernie połączona z Original Swiss Folklore Show (za dodatkową opłatą), podczas którego poznajemy szwajcarską tradycję i zwyczaje, m.in. stroje, jodłowanie, grę na rogu alpejskim (Alphorn), dzwonki dla krów, rzucanie flagami.
* Osoby, które nie wjeżdżają na Jungfraujoch, mają czas wolny w Interlaken.
Dzień 7 | LUCERNA – SOLURA – BAZYLEA
Zwiedzanie Lucerny. Spacer po zabytkowym mieście, położonym u stóp góry Pilatus, nad rzeką Reuss. Na starym mieście, gdzie sporo budynków powstało w średniowieczu, można podziwiać place, wieże, Kapellbrucke (most Kapliczny) – najstarszy drewniany most Europy, Spreuerbrucke (most Plewny) z XV wieku oraz wzruszający pomnik przedstawiający konającego lwa, poświęcony szwajcarskim gwardzistom broniącym  Ludwika XVI. Przy sprzyjającej pogodzie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów. Przejazd do Solury – miasta, którego barokowa starówka jest jedną z najpiękniejszych w Szwajcarii. Tutaj zmarł Tadeusz Kościuszko, a w jego domu, w którym spędził ostatnie dwa lata swego życia, znajduje się niewielkie muzeum. Przejazd na nocleg do Bazylei.
Dzień 8 | BAZYLEA – ZURYCH
Zwiedzanie Bazylei, miasta leżącego w zakolu rzeki Ren, u styku granic trzech państw – Szwajcarii, Niemiec i Francji. Właściwym centrum miasta jest starówka z zabudową nawet z XIII w. oraz wąskimi, klimatycznymi uliczkami wokół rynku i ratusza. Na trasie spaceru m.in. plac Katedralny z fontannami Jeana Tinguely’ego oraz katedrą Munster – imponującą budowlą z czerwonego piaskowca powstałą w kilku etapach między 1019 a 1500 rokiem w stylach romańskim i gotyckim, w której znajduje się m.in. grób Erazma z Rotterdamu. Katedra zachwyca swoimi smukłymi ponad 60-metrowymi wieżami św. Jerzego i św. Marcina i stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko w Zurychu. Wylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu, przejazd kolejką, lokalnych przewodnikó, wjazd na Jungfraujoch i rejs statkiem należy przeznaczyć ok. 250 CHF.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Na atrakcje fakultatywne sugerujemy przeznaczyć ok. 20 CHF.
WYŻYWIENIE
Dodatkowe opłaty ( zgłoszenia przy zapisie ); 6 kolacji w hotelowych restauracjach (1-5 i 7 dzień) – 660 PLN, obiad w pociągu Glacier Express – 130 PLN i kolacja z pokazem Swiss Folklor Show (6 dzień) – 300 PLN.  Napoje do obiadu i kolacji płatne dodatkowo.
AUTOKAR
Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
Rezerwuj online