TAJLANDIA (Złoty Trójkąt) – LAOS 2021

Tradycyjne wioski w samym sercu Złotego Trójkąta. Fascynujące ludy Akha, Ikhu oraz Khmu & Hmong. Rejs po Mekongu. Arcydzieła architektury w starożytnej stolicy Laosu. Malownicze krajobrazy, tarasy pól ryżowych, urokliwe wodospady oraz ciekawe formacje krasowe. Stupa That Luang – symbol Laosu. Pozłacane posągi Buddy.
03-03 - 16-03-2021
10513
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2000 PLN,
 • 11 śniadań, 9 obiadów, 3 kolacje - w tym

  - kolację z przedstawieniem plemienia Hmong,

 • rejs łódką po Mekongu w Złotym Trójkącie,
 • całodzienny rejs po Mekongu z Chiang Kong do Pakbeng,
 • przejazd samochodami terenowymi do wiosek mniejszości etnicznych,
 • przeprawę łodzią przez Mekong do jaskiń Pak Ou,
 • rejs łódką w Vang Vieng,
 • spływ po rzece Nam Song lub wizytę w Błękitnej Lagunie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii.
Dzień 2 | CHIANG RAI (Tajlandia)
Przylot do Bangkoku, a następnie przelot do Chiang Rai, stolicy najdalej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii, graniczącej z Birmą i Laosem. Transfer do hotelu. Dla chętnych spacer do wieży zegarowej, która jest symbolem miasta oraz na nocny market, na którym można skosztować wielu lokalnych przysmaków. Kolacja.
Dzień 3 | CHIANG RAI
Przejazd do miejscowości Doi Tung, w malowniczym regionie tzw. „Małej Szwajcarii”. Zwiedzanie położonych na szczycie góry ogrodów i rezydencji tajskiej rodziny królewskiej. Wizyta w osadzie zamieszkanej przez ludy Akha, Ikhos i „Kobiety z długimi szyjami” żyjące na terenie północnej Tajlandii i Birmy. Obiad. Zwiedzanie trzech sławnych świątyń. Wizyta w Wat Rhong Kun, znanej także jako Biała Świątynia, wyróżniającej się stylem architektonicznym na tle innych świątyń w Tajlandii. Wizyta w Niebieskiej Świątyni z ciemnoniebieskimi murami i złotym dachem. Zwiedzanie świątyń zakończy wizyta w Czarnej Świątyni zbudowanej od podstaw jako muzeum, a nie miejsce kultu.
Dzień 4 | CHIANG RAI - CHIANG KHONG
Krótki postój przy pomniku króla Mang Rai, od którego pochodzi nazwa miasta. Przejazd do Chiang Saen, malowniczego miasteczka położonego na granicy trzech państw. Po drodze postój na plantacji herbaty (możliwość degustacji). Wizyta na lokalnym rynku. Rejs łodzią po rzece Mekong wzdłuż granicy Birmy, Laosu i Tajlandii – znajdującej się w samym sercu tak zwanego „Złotego Trójkąta”. Chiang Saen to jedno z najstarszych miasteczek północnej Tajlandii, wybudowane w 545 r. n.e. z bardzo dobrze zachowanymi ruinami stup i pagód. Zwiedzanie świątyń Wat Pra That Phukao oraz Wat Chedi Luang. Przejazd i zakwaterowanie w kurorcie położonym w dolinie Mekongu. Podczas kolacji podziwianie tradycyjnego przedstawienia plemienia Hmong.
Dzień 5 | CHIANG KHONG - PAKBENG (Laos)
Przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem po rzece Mekong do Pakbeng. Obiad na pokładzie. Od wieków rzeka Mekong, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju, odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania kraju z innej perspektywy. Po drodze malownicze krajobrazy, bujna dżungla oraz liczne wioski, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Wizyta w wiosce położonej na brzegu rzeki. Możliwość poznania kultury i zwyczajów jej mieszkańców. Po południu przybycie do Pakbeng.
Dzień 6 | PAKBENG - OUDOMXAY
Przejazd do Oudomxay. Po drodze zachwycające krajobrazy, wzgórza, liczne jeziora, pola ryżowe oraz tradycyjne bambusowe wioski. Wizyta w jednej z etnicznych osad, w której można zaobserwować ubranych w tradycyjne stroje mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych zajęć. Obiad. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, usytuowanym nad potokiem w samym sercu parku krajobrazowego. Odpoczynek przy basenie.
Dzień 7 | OUDOMXAY
Poranna wizyta na gwarnym, lokalnym rynku wypełnionym licznymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie (samochodem terenowym) etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong, do których prowadzą jedynie nieutwardzone, kręte drogi. Plemię Akha wyróżnia się odmiennym ubiorem, językiem, a także sposobem budowania domostw. Lud Khmu to pierwsza grupa, która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion. Członkowie tego ludu budują domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w formie pikniku w jednej z osad.
Dzień 8 | OUDOMXAY - LUANG PRABANG
Przejazd w kierunku jaskiń Ban Pak Ou, które są miejscem kultu. Większość wiosek po drodze zamieszkanych jest przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz domostwami budowanymi na palach. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong. Podziwianie tysięcy pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Dalsza podróż do Luang Prabang. Obiad. Dla chętnych wejście na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, zieloną dżunglę oraz rzeki Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają mieszkańcy z pobliskich osad i wiosek.
Dzień 9 | LUANG PRABANG
Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe. Można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do rodziny królewskiej, jak również święty, złoty posąg „Prabang”, od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką. Obiad. Po południu czas wolny.
Dzień 10 | LUANG PRABANG
O świcie możliwość obserwacji jak mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na targu, na którym mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadających do płytkiego jeziora, usytuowanych w przepięknej, sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Powrót do Luang Prabang. Obiad. Po południu czas wolny na zakupy w prowadzonych przez mieszkańców miasta galeriach sztuki i sklepach z rękodziełem.
Dzień 11 | LUANG PRABANG – VANG VIENG
Po śniadaniu czas wolny; możliwość indywidualnego spaceru po mieście lub dokonania zakupu pamiątek. Obiad. Wczesnym popołudniem przejazd do Vang Vieng. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych spacer po nocnym targu.
Dzień 12 | VANG VIENG
Poranne zwiedzanie słynnej jaskini Tham Chang i podziwianie formacji skalnych. Następnie do wyboru przejażdżka tuk-tukiem do malowniczej Błękitnej Laguny, zawdzięczającej swój kolor pobliskim formacjom krasowym, a następnie odpoczynek na ulokowanym na tle gór hotelowym basenie lub 3-4 godzinny spływ kajakowy po rzece Nam Song, wijącej się wśród krasowych wzgórz porośniętych bujną dżunglą. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie oraz zwiedzanie jednej z położonych przy rzece jaskiń. Wieczorem rejs małą łódką po rzece Nam Song – podziwianie zachodu słońca oraz okolicznych formacji krasowych zmieniających kolor i pokrywających się chmurami wraz z zapadającym zmrokiem. Kolacja.
Dzień 13 | VIENTIANE
Przejazd do Vientiane, spokojnej i cichej stolicy Laosu, położonej na lewym brzegu Mekongu.
Zwiedzanie zbudowanego w laotańskim stylu łuku triumfalnego Patuxai, upamiętniającego walkę Laotańczyków o niepodległość. Obiad. Przejazd do najważniejszych świątyń miasta Vat Sisaket wraz z kolekcją 2000 ceramicznych posążków Buddy, następnie Ho Phra Keo - najbardziej imponująca świątynia w mieście, zawierająca niegdyś posąg szmaragdowego Buddy, zrabowany przez tajskich najeźdźców. Na zakończenie zwiedzania – stupa That Luang, uważana za najważniejszy zabytek i symbol Laosu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 14 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Do Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz wizę do Laosu należy przeznaczyć ok. 185 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
Rezerwuj online