TAJLANDIA – MALEZJA – SINGAPUR 2020

Tajlandia – kraj uśmiechu. Zdobione złotem buddyjskie świątynie, nadmorskie kurorty z rajskimi plażami. Malajski i tajski folklor. Nowoczesna, futurystyczna architektura Singapuru. Spacer po słynnym moście na rzece Kwai. Wypoczynek przy basenie i na plaży Jomtien Beach. Urozmaicona kuchnia z przyprawami, inna w każdym z odwiedzanych krajów.
05-07 - 22-07-2020
9980
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami (kuszetki), łodzią,
  • 15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* (w Kuala Lumpur i w Malakce 4*), pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 2700 PLN; 2 noclegi w pociągach nocnych (kuszetki),
  • 15 śniadań, 1 obiad, 3 kolacje – w tym

    - kolacja z występem folklorystycznym w Kuala Lumpur,

  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników w Tajlandii i Malezji,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii.
Dzień 2 | BANGKOK – JOMTIEN BEACH – PATTAYA (Tajlandia)
Przylot do stolicy Tajlandii – Bangkoku. Przejazd do Jomtien Beach, kurortu leżącego w pobliżu najsłynniejszej miejscowości letniskowej Tajlandii – Pattaya. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek przy basenie. Fakultatywnie – przejażdżka lokalnym transportem (songtaeow) do centrum życia nocnego Pattaya – Walking Street i kolacja w tajskiej restauracji folklorystycznej (ok. 30 USD). Spacer po gwarnych ulicach, pełnych tajskich restauracji oraz sklepów.
Dzień 3 | JOMTIEN BEACH
Wycieczka do niezwykłego ogrodu tropikalnego Nong Noech. Spacer wśród egzotycznych roślin, przedstawienie tajskich tańców i ceremonii (tajski boks, orszak ślubny), pokaz umiejętności słoni. Obiad. Wieczorem – fakultatywnie – rewia pięknych tancerek (albo raczej tancerzy) tzw. drag show w klubie Tiffany lub Alcazar, dyskoteka lub dla odważnych – gorący live show (ok. 30 USD).
Dzień 4 | JOMTIEN BEACH
restauracji. Na miejscu można skorzystać z różnych aktywnych form wypoczynku na wodzie – narty wodne, łodzie bananowe, nurkowanie, spacer po dnie morza (dodatkowo płatne). Powrót do Jomtien Beach.
Dzień 5 | BANGKOK
Rano przejazd z Jomtien Beach do Bangkoku. Po drodze dla chętnych (fakultatywnie) wizyta na farmie krokodyli (ok. 30 USD). Przyjazd do Bangkoku i zwiedzanie miasta – świątynia Złotego Buddy (Wat Traimit), w której podziwiać można szczerozłoty, ważący ponad 5 ton posąg Buddy. Rejs długą, tradycyjną łodzią po rzece Menam (Chao Phraya). Postój przy pięknie zdobionej Świątyni Brzasku (Wat Arun). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer na bazar Pratunam.
Dzień 6 | BANGKOK
Dalsze zwiedzanie Bangkoku. Najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny – Wielki Pałac (Grand Palace) i świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), największa tajska świętość, którą jest wyrzeźbiony z cennego szmaragdu mały posążek Buddy, który od 250 lat jest celem hołdów i pielgrzymek. Spacer wąskimi uliczkami, wśród setek straganów i kolorowych wystaw dzielnicy chińskiej (China Town). Powrót do hotelu.
Dzień 7 | BANGKOK
Czas wolny na zakupy w dzielnicach małych sklepików lub w eleganckich galeriach handlowych Bangkoku. Fakultatywnie – wycieczka do dawnej (w okresie 1350-1767) stolicy Syjamu – Ayutthaya. Zwiedzanie pozostałości starych świątyń; obiad (ok. 45 USD).
Dzień 8 | KANCHANABURI
Wycieczka nad rzekę Kwai. Po drodze targ wodny Damnoern Saduak oraz postój na plantacji orzechów kokosowych – oglądanie różnych produktów z kokosa i zwiedzanie typowego tajskiego domu. Wizyta w wytwórni mebli z drewna tekowego. Przyjazd do Kanchanaburi. Zwiedzanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz Muzeum Wojennego. Kolacja. Nocleg w hotelu na tratwach, przycumowanych przy brzegu rzeki Kwai.
Dzień 9 | BANGKOK
Rano fakultatywnie – przejażdżka na słoniu (ok. 30 USD). Przejazd do Bangkoku. Następnie podróż nocnym pociągiem (kuszetki) na południe Tajlandii, do Trang.
Dzień 10 | KRABI – AO NANG
Po przyjeździe do Trang śniadanie. Następnie transfer do Krabi, nad słynną zatokę Ao Nang. Zakwaterowanie (na 3 noce) w kompleksie hotelowym, położonym wśród gęstej zieleni palm kokosowych – bungalow w tradycyjnym stylu. Na miejscu m.in. basen, restauracja. Możliwość zamówienia (dodatkowo płatne) tradycyjnego masażu tajskiego, wypożyczenia kajaku, roweru. W pobliżu znajduje się piaszczysta plaża Ao Nang, promenada ze sklepikami i restauracjami. Po południu – fakultatywnie – spływ kajakami przez meandry kanałów wśród lasów mangrowych i wapiennych formacji skalnych o zapierających dech kształtach, postój przy jaskini z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami (ok. 35 USD).
Dzień 11 | AO NANG
Czas wolny – plażowanie, pływanie. Fakultatywnie – wycieczka po zatoce Phangnga (ok. 65 USD). Postój na słynnej wyspie Jamesa Bonda (Panyee Island). Po drodze – obiad.
Dzień 12 | AO NANG
Odpoczynek na plaży. Fakultatywnie – wycieczka statkiem na wyspę Phi Phi (ok. 85 USD, min. 8 osób). Po drodze przerwa na nurkowanie (organizatorzy zapewniają sprzęt) oraz postój przy Viking Cave. Po przyjeździe na słynną wyspę Phi Phi – obiad, potem czas na spacer uliczkami handlowymi.
Dzień 13 | HAT YAI
Transport na ląd. Przejazd do Hat Yai, a następnie podróż nocnym pociągiem (kuszetki) do Kuala Lumpur – stolicy Malezji.
Dzień 14 | KUALA LUMPUR (Malezja)
Rano przyjazd do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Następnie zwiedzanie – plac Niepodległości, Pałac Królewski (z zewnątrz), Meczet Narodowy. Czas wolny na starym mieście China Town. Następnie przejazd do najwyższych bliźniaczych wież świata Petronas Towers (452 m wys.). Wjazd na łączący je most Skybridge. Wieczorem przejazd na kolację do tradycyjnej restauracji, gdzie spożywaniu potraw malajskich towarzyszą występy pięknie wystrojonych tancerek i zwinnych tancerzy.
Dzień 15 | KUALA LUMPUR – MALAKKA
Wycieczka do leżących poza miastem ogromnych jaskiń Batu ze świątynią hinduistyczną, wewnątrz która jest ważnym miejscem pielgrzymek. Następnie przejazd do historycznego miasta Malakka, dawnej kolonii portugalskiej, holenderskiej i brytyjskiej. Zwiedzanie kościoła św. Piotra (z 1710 r.), zabytkowej bramy Porta de Santiago, kościoła Christchurch, chińskiej świątyni Cheng Hoon Teng. Zakupy na ulicy Jonkers, słynnej ze sklepów z antykami.
Dzień 16 | SINGAPUR
Transfer autokarem do Singapuru – małego wyspiarskiego państwa na Półwyspie Malajskim. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta – ratusz, parlament, Victoria Hall. Spacer po nabrzeżu z posągiem Merliona, symbolu Singapuru. Zwiedzanie dzielnicy chińskiej ze świątynią Thian Hock. Kolacja. Wieczorem spacer do zabytkowego hotelu Raffles.
Dzień 17 | SINGAPUR
Wjazd na taras widokowy znajdujący się na 57. piętrze hotelu Marina Bay Sands. Czas wolny na zakupy lub piesze zwiedzanie Singapuru (np. liczne muzea, centra handlowe, spacer nad morzem). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 18 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu do obiektów wg programu oraz na zwiedzanie Singapuru należy przeznaczyć ok. 160 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 65 USD.
Rezerwuj online