TANZANIA (+ wyspa Mafia) 11 dni dla Koneserów 2021

Ekskluzywne safari. Wielka Piątka w morzu traw Serengeti. Spektakularna dolina ryftowa. Jezioro Manyara przyciągające kolonie flamingów. „Kolebka ludzkości” – wąwóz Olduvai. Amfiteatr Ngorongoro. Step Masajów w Tarangire. Niezwykle barwne plemię Tanzanii – Masajowie. Wyspa Mafia – dziewiczy, nieskażony raj z turkusowymi wodami i różnorodną rafą koralową.
20-03 - 30-03-2021
19993
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy terenowymi samochodami Toyota Land Cruiser z otwieranym dachem na czas fotosafari, przejazdy autokarem/mikrobusem z klimatyzacją,
  • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, butikowym resorcie 4*, komfortowych lodge i na komfortowych campach, pokoje 2-os. z łazienką, namioty 2-os. z łazienką oraz umeblowaniem i wyposażeniem, dopłata do pokoju/namiotu 1-os. 2800 PLN,
  • 3 posiłki dziennie (poza dniami 1., 9. i 11.); w niektórych dniach w czasie safari posiłek w formie pikniku zamiast obiadu,
  • butelkowaną wodę mineralną podczas safari,
  • wycieczki wg programu wraz z biletami wstępu do parków i rezerwatów oraz wiosek (oprócz wycieczek fakultatywnych),
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | ARUSHA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tanzanii. Przylot na Kilimanjaro International Airport. Przejazd do Arushy. Czas na odpoczynek w hotelu przed emocjonującym safari w kolejnych dniach.
Dzień 2 | P.N. JEZIORA MANYARA
Wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Park leży w wielkiej dolinie ryftowej, potężnym rozpęknięciu skorupy ziemskiej, które biegnie przez kontynent afrykański od Etiopii daleko na południe. Park znany jest z lwów wchodzących na drzewa, hipopotamów i licznych gatunków ptaków wodnych. Płytkie, zasadowe wody jeziora skrywają w sobie pulsujące życie, przyciągające stada flamingów. Przejazd na kolację do komfortowego lodge, przygotowanego z dbałością o każdy szczegół. Nocleg w wygodnych namiotach typu safari, ulokowanych na platformach z prywatną łazienką i pełnym wyposażeniem oraz werandą.
Dzień 3 | P.N. JEZIORA MANYARA – P.N. SERENGETI
Rano wyjazd do Parku Narodowego Serengeti. W języku Masajów Serengeti oznacza „nieskończone łąki”. Droga wiedzie przez malownicze okolice, będące domem zarówno dla Masajów, jak i licznych gatunków dzikich zwierząt. Serengeti National Park jest bez wątpienia najbardziej znanym parkiem narodowym na świecie. To tutaj odbywa się coroczna, sezonowa migracja zwierząt w poszukiwaniu pastwisk. Podczas tego spektaklu maszeruje ok. 1,5 mln antylop gnu i zebr, za którymi podążają liczne drapieżniki. Droga biegnie na północ w głąb pagórkowatej części Serengeti. Charakterystyczne dla niej skaliste owalne wzgórza, zwane z afrikaans „kopje”, tworzą swoisty archipelag skał w trawiastym morzu. W tej okolicy można spotkać antylopy topi oraz delikatne ridboki. Skały te są również ulubionym miejscem dziennego wypoczynku dla lwów. Kolacja i nocleg w sercu parku, w komfortowych namiotach typu safari z prywatną łazienką i werandą, przy dźwiękach dochodzących z sawanny.
Dzień 4 | P.N. SERENGETI
O świcie wyjazd na fotosafari lub niezapomniany lot balonem, zakończony wystawnym śniadaniem w buszu (opcja fakultatywna, dodatkowo płatna ok. 599 USD/osoba – wymagane wcześniejsze zgłoszenia oraz płatność w biurze po przeliczeniu na PLN, najpóźniej przy II racie). Cały dzień przeznaczony na fotosafari. Postój przy wodopoju w oczekiwaniu na hipopotamy i krokodyle, obserwacja lwów szukających zdobyczy. W południe piknik w buszu. Duże szanse na spotkanie Wielkiej Piątki – lwa, lamparta, bawoła, słonia i nosorożca. Wielkie stada gazeli, antylop gnu, topi, impali, hien cętkowanych i innych gatunków. Kolacja w otoczeniu przyrody.
Dzień 5 | P.N. SERENGETI – WĄWÓZ OLDUVAI – REZERWAT NGORONGORO
Kolejna okazja do obserwowania i uchwycenia w kadrze przedstawicieli różnych gatunków w czasie porannego safari. Następnie dalsza droga przez sawannę. Wjazd do Ngorongoro Conservation Area. Krótki postój w wąwozie Olduvai, zwanym „kolebką ludzkości”. Znaleziono tu ślady obecności człowieka i innych gatunków człowiekowatych datowane na 2,6-1,7 mln lat (Paranthropus boisei, australopitek, pitekantrop). Piknik po drodze. Kolacja i nocleg w lodge usytuowanym tuż przy krawędzi rezerwatu Ngorongoro. Zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi oknami z widokiem na ten niezwykły krater.
Dzień 6 | REZERWAT NGORONGORO
Po wczesnym śniadaniu zjazd drogą na dno krateru Ngorongoro. Przez cały dzień można rozkoszować się tym rajem dzikiej zwierzyny i brać udział w fotosafari. Przed 25 milionami lat wygasły wulkan zapadł się, tworząc rozległą kalderę. Obszar krateru liczący ponad 250 km² to naturalny amfiteatr. Jest rajem dla fotografów i domem dla ogromnej liczby gatunków zwierząt. Przy odrobinie szczęścia spotkać można bardzo rzadkiego czarnego nosorożca, a także lamparty i flamingi, a wszystko to na tle majestatycznych, niemal kilometrowej wysokości ścian wulkanu. Po południu posiłek w formie pikniku w cieniu akacji, zamieszkanych przez rozbrykane małpy, z widokiem na rodzinę hipopotamów. Wjazd drogą na krawędź kaldery, z widokiem na zachodzące słońce. Powrót do lodge na kolację.
Dzień 7 | P.N. TARANGIRE
Wyjazd do Parku Narodowego Tarangire. Droga biegnie przez malowniczy Step Masajów. Park Tarangire o powierzchni 2600 km² znany jest z ogromnych stad słoni i bawołów, stałej populacji drapieżników, bardzo licznych antylop i ponad 350 gatunków ptaków. Zapierające dech widoki na rozległą trawiastą sawannę z lasami akacjowymi i wielkimi baobabami. Kolacja przy dźwiękach afrykańskiego buszu. Nocleg w lodge.
Dzień 8 | P.N. TARANGIRE – ARUSHA – WYSPA MAFIA
Poranne fotosafari w Parku Narodowym Tarangire, uznanym za jeden z piękniejszych rezerwatów w Afryce. Życiodajne wody przepływającej przez park rzeki Tarangire przyciągają wiele gatunków zwierząt. Okazja do podziwiania przyrodniczego spektaklu. Po obiedzie powrót do Arushy. Transfer na lotnisko. Wylot na malowniczą wyspę, leżącą u wybrzeży Tanzanii – Mafia Island. Ta urocza wyspa przyciąga miłośników podwodnego świata. Można tu odpocząć w ciszy i spokoju, rozkoszując się jej naturalnym pięknem. Wyspa słynie z niebiańskich plaż oraz wielokolorowych raf koralowych. Rozległe, niezabudowane jeszcze nabrzeże pozwala delektować się tropikalną przyrodą. Otaczające wyspę turkusowe wody i rafy koralowe oferują dogodne warunki do uprawiania snorkelingu i nurkowania głębinowego. Zakwaterowanie w resorcie butikowym, zaprojektowanym w stylu eko z naturalnych surowców. Położenie kompleksu wśród zieleni nad Oceanem Indyjskim pozwala na wyjątkowy odpoczynek. Kolacja w restauracji z widokiem na ocean w idyllicznej scenerii.
Dzień 9 | WYSPA MAFIA
Pobyt na wyspie Mafia. Korzystanie z uroków rajskiej wyspy – odpoczynek przy basenie lub na plaży. W ramach pobytu można (fakultatywnie za opłatą) skorzystać z dostępnych aktywności i wycieczek
- wycieczka krajoznawcza po wyspie - kultura i tradycja, wizyta w wiosce oraz w miasteczku (koszt od ok. 50 USD do 150 USD, min. 5 osób),
- snorkeling w Morskim Parku Narodowym Mafia Island – Coral Gardens (dodatkowo płatne),
- unikalna okazja do obserwacji największych ryb na świecie – rekinów wielorybich. W cenie ekwipunek do snorkelingu, transfer lądowy do Kilindoni i z powrotem, wynajem łodzi z przewodnikiem (koszt ok. 100 USD).
Dzień 10 | WYSPA MAFIA
Ostatnie chwile na odpoczynek. Po wczesnym obiedzie transfer na lotnisko. Wylot do Dar es Salaam. Po przylocie przejazd do klimatycznej restauracji na kolację przed kolejnym lotem do Europy. Powrót na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 11 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem), kolorowe zdjęcie paszportowe (en face) w formie cyfrowej, opłatę za wizę 220 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 1 stronę wolną.
ZALECENIA ZDROWOTNE
Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
DODATKOWE OPŁATY
Na opłatę lotniskową należy zabrać ze sobą 30 USD.

Na wycieczki fakultatywne na wyspie Mafia sugerujemy przeznaczyć ok. 300 USD.

Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 100 USD.
Rezerwuj online