USA – Alaska 2021

Najpiękniejsze parki narodowe na północy Ameryki. Surowa przyroda i dzikie zwierzęta – łosie, niedźwiedzie grizzly, karibu, wilki. Indiańskie totemy. Widok na lodowce i kąpiel w gorących źródłach. Miasteczko-skansen z czasów gorączki złota. Niepowtarzalne krajobrazy tajgi i tundry. Wizyta w siedzibie Świętego Mikołaja. Rejsy statkiem. Barwne pamiątki indiańskie.
29-06 - 10-07-2021
18513
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • wycieczka do Parku Narodowego Denali autobusem parkowym,
  • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 2*/3* i lodge, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4000 PLN,
  • 10 śniadań, 3 kolacje,
  • napiwki dla kierowcy,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu.
Dzień 2 | ANCHORAGE – PALMER – TALKEETNA
Wyjazd na północ. Postój w Palmerze, mieście corocznych targów rolniczych stanu Alaska. Miasto zostało zasiedlone w latach wielkiego kryzysu przez mieszkańców innych stanów USA, którzy otrzymali tu darmową ziemię. Wizyta na fermie udomowionych wołów piżmowych, ssaków z epoki lodowcowej, które dają najlepszą wełnę. Przejazd do Talkeetna, miasteczka malowniczo położonego u zbiegu trzech rzek – Susitny, Chulitny i Talkeetny. Powstało ono w czasach gorączki złota. Jest to skansen pod gołym niebem, z wieloma oryginalnymi budynkami pochodzącymi z początków XX wieku. Kolacja.
Dzień 3 | TALKEETNA – P.N. DENALI
Pierwszy kontakt ze wspaniałą przyrodą Alaski. Widok na ośnieżone szczyty górskie. Dla chętnych lot nad Parkiem Narodowym Denali i szczytem Denali (w latach 1896-2015 nazywała się Mount McKinley) – najwyższej (6194 m n.p.m.) góry Ameryki Północnej (ok. 430 USD). Przejazd do Parku Narodowego Denali.
Dzień 4 | P.N. DENALI – FAIRBANKS
Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenów). Podróż odbywa się autobusem parkowym, jedyną żwirową drogą przez doliny i wysokie przełęcze górskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park zamieszkuje 39 gatunków ssaków i 167 gatunków ptaków oraz porasta ponad 650 gatunków roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i krótkich okresów wegetacji latem. Istnieje możliwość zobaczenia Wielkiej Piątki – łosia, karibu, owcy jukońskiej Dalla, wilka i niedźwiedzia grizzly. Po zakończeniu wycieczki dalsza podróż na północ, do Fairbanks – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Leży ono nad rzeką Chena, a zostało założone przez poszukiwaczy złota w roku 1902. W Fairbanks co roku na przemian zaczyna się lub kończy najtrudniejszy na świecie zimowy wyścig psich zaprzęgów Yukon Quest.
Dzień 5 | FAIRBANKS – CHENA HOT SPRINGS
Wycieczka statkiem parowym po rzekach Chena i Tanana. W czasie wycieczki statkiem wizyta w indiańskiej wiosce-skansenie. Możliwość nabycia pamiątek indiańskich i eskimoskich w centrum turystycznym. Przejazd do Chena Hot Springs. Kąpiel w gorących źródłach. Wizyta w największym na świecie muzeum lodowym – Aurora Ice Museum. Spacer po parku kolonizatorów, upamiętniającym początki zagospodarowywania Alaski. Na kolację świeży łosoś z lodowatych wód Alaski przygotowany na grillu.
Dzień 6 | FAIRBANKS
Zwiedzanie Muzeum Północy (Museum of the North), pokazującego geografię i historię Alaski, zwierzęta, które żyją w tej krainie, i te, które kiedyś przemierzały te tereny. Czas wolny na spacer po malowniczym centrum miasta, gdzie letnią porą w środku nocy jest widno – pomnik pionierów, kościół katolicki Niepokalanego Poczęcia, punkt widokowy na ropociąg przecinający Alaskę (Alaska Pipeline).
Dzień 7 | VALDEZ
Wyjazd z Fairbanks do North Pole. Krótki postój w domu Świętego Mikołaja, gdzie przez cały rok panuje świąteczna atmosfera. Nawet latem można stąd wysłać kartkę świąteczną. Dla chętnych możliwość zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell – St. Elias, największego w USA, zajmującego powierzchnię 53 321 km². Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do penetracji przestrzeń. Postój przy Centrum Informacyjnym Parku oraz w malowniczych punktach widokowych. Dalsza podróż na południe przez Thompson Pass. Postój na zdjęcia przy wodospadzie Bridal Weil (Welon Panny Młodej). Dojazd do śniegowej stolicy Alaski – Valdez, najbardziej wysuniętego na północ portu Ameryki, który nie zamarza przez cały rok. Spacer po mieście, które doświadczyło wielkiej tragedii w roku 1964, kiedy trzęsienie ziemi trwające ok. 3 minut zniszczyło prawie wszystkie budynki.
Dzień 8 | SEWARD
Wyjazd z Valdez. Przejazd w okolice lodowca Matanuska, którego jęzor ma ok. 38 km długości. Dalsza podróż na południe wzdłuż malowniczej zatoki Turnagain. Następnie wizyta w parku dzikich zwierząt, gdzie można zobaczyć zwierzęta żyjące na Alasce, m.in. niedźwiedzie grizzly, czarne niedźwiedzie, karibu (renifery), łosie, woły piżmowe i bizony. Dalsza podróż wzdłuż jeziora Kenai. Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wieczorny spacer.
Dzień 9 | GIRDWOOD – ANCHORAGE
Wycieczka statkiem wzdłuż malowniczych fiordów półwyspu Kenai (cena 750 PLN, liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 6 tygodni przed wylotem do USA). Podziwianie licznych lodowców, stromo opadających do morza. Występują tam m.in. białe walenie, orki, lwy morskie. Obiad na statku. Przejazd do Girdwood, otoczonego siedmioma lodowcami kurortu narciarskiego, gdzie sezon trwa prawie pół roku. Wjazd kolejką linową i spacer pod lodowiec Alyeska. Po południu przejazd do Anchorage. Dla chętnych fakultatywnie możliwość zobaczenia w miejscowym teatrze godzinnego filmu na temat zorzy polarnej, typowego zjawiska występującego na Alasce w miesiącach zimowych, podczas nocy polarnej. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 10 | ANCHORAGE
Pobyt w Anchorage, gdzie żyje 280 tys. ludzi, czyli 40% mieszkańców Alaski. Zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Anchorage, które przedstawia historię i dziedzictwo kulturowe Alaski (w planetarium można również zobaczyć film o zorzy polarnej). Na trasie spaceru po 4. Alei, głównej ulicy miasta – pomnik kapitana Cooka i historyczny ratusz. Czas wolny na indywidualny spacer i na zakup pamiątek. Kolacja pożegnalna.
Dzień 11 |
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 12 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.

Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 60 PLN i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Uczestnicy wycieczki podlegający ubieganiu się o wizę w trybie dotychczasowym mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, skan paszportu oraz kolorowego zdjęcia wymaganego przez ambasadę). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania zezwolenia lub wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 200 USD.
WYŻYWIENIE
Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 USD dziennie.
Rezerwuj online