USA – Hawaje 2019

Wypoczynek w wakacyjnym kurorcie Hawajów – Waikiki Beach. Wycieczka do wnętrza wygasłego krateru – Diamond Head, powstałego w wyniku erupcji wulkanicznej około 150 000 lat temu. Relaks w gorących źródłach Ahalanui Hot Springs, których woda podgrzewana jest przez energię wciąż aktywnego wulkanu. Ciekawe wycieczki fakultatywne.
07-11 - 17-11-2019
9900
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • transfery z i na lotnisko,
  • 8 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 3* w Waikiki Beach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3200 PLN,
  • 8 śniadań,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | HONOLULU - WAIKIKI BEACH
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Honolulu, stolicy stanu Hawaje, leżącej na wyspie Oahu. Po przylocie tradycyjne powitanie wieńcem lei. Transfer do hotelu w Waikiki Beach, najsłynniejszym kurorcie wakacyjnym Hawajów.
Dzień 2 | WAIKIKI BEACH
Dzień wolny na odpoczynek po długiej podróży. Czas na spacer wzdłuż plaży nad Oceanem Spokojnym i głównej promenady z wieloma sklepami.
Dzień 3 | WAIKIKI BEACH – WYSPA OAHU
Czas wolny – odpoczynek na pobliskiej plaży. Wycieczka fakultatywna wokół wyspy Oahu z obiadem (czas trwania 8 godzin, ok. 105 USD). W programie liczne postoje w malowniczych miejscach, m.in. wjazd do wnętrza krateru Diamond Head, zatoka Hanauma, punkt widokowy Makapu’u, morski gejzer Halona Blowhole. Przerwa na piknik na piaszczystej plaży Waimanalo. Postój na degustację hawajskiej kawy i orzechów macadamia. Po południu wjazd na zbocze góry, gdzie stoi kopia japońskiej świątyni buddyjskiej Byodoin. Widok na zatokę Waimea i świątynię mormonów. Przejazd obok plaż północnego wybrzeża – Sunset Beach i Laniakea. Krótki postój na słynnej plaży Sunset Beach, gdzie co roku odbywają się międzynarodowe mistrzostwa surferów. Degustacja owoców na plantacji ananasów firmy Dole. Powrót do Waikiki Beach.
Dzień 4 | HONOLULU
Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych fakultatywne zwiedzanie największych atrakcji Honolulu (czas trwania 5 godzin, cena ok. 50 USD). W programie – przejazd do historycznego miejsca bliskiego pamięci wszystkich Amerykanów – bazy marynarki wojennej Pearl Harbor, gdzie znajduje się ekspozycja upamiętniająca atak Japończyków na ten port w 1941 roku i zatopienie wielu okrętów. Do jednego z nich, zanurzonego pod wodą krążownika USS Arizona, można dopłynąć specjalną łodzią. Następnie zwiedzanie centrum Honolulu, stolicy stanu Hawaje – pomnik króla Kamehameha; Iolani – jedyny pałac królewski w Stanach Zjednoczonych, który był siedzibą panujących w XIX wieku na Hawajach monarchów, oraz ratusz i rezydencja gubernatora.
Dzień 5 | WAIKIKI BEACH – Centrum Kultury Polinezyjskiej
Czas wolny na plaży. Dla chętnych fakultatywny wyjazd do skansenu Polynesian Cultural Center (Centrum Kultury Polinezyjskiej) w Laie (czas trwania 10 godzin, ok. 145 USD z obiadem). Zwiedzanie polinezyjskich wiosek reprezentujących archipelagi – Markizy, Fiji, Samoa, Tonga, Hawaje, Markizy, Tahiti i wyspy Nowej Zelandii. Pokaz filmu o rafie koralowej w technice IMAX, na ekranie o wysokości 7 metrów. Przedstawienie folklorystyczne na wodzie. Po południu tradycyjna hawajska uczta – luau (szwedzki stół). Wieczorem wspaniała rewia – tańce z elementami baletu, pokazy laserowe, muzyka na tradycyjnych instrumentach. Powrót do hotelu.
Dzień 6 | WAIKIKI BEACH
Czas wolny na spacer wzdłuż oceanu lub atrakcyjne zakupy. Dla chętnych wycieczka do dżungli (czas trwania 4 godziny, cena ok. 40 USD). Spacer przez tropikalną dżunglę do wodospadu Manoa. Podziwianie z bliska bujnej przyrody lasów deszczowych strefy podzwrotnikowej. Następnie wyjazd na szczyt góry Tantalus i przejście na punkt widokowy z fantastyczną panoramą Honolulu i okolic. Poczęstunek lokalnym słodkim przysmakiem – „malasada” (rodzaj nadziewanych pączków posypanych cukrem).
Dzień 7 | WYSPA HAWAI’I
Czas wolny w Waikiki Beach. Dla chętnych całodzienna wycieczka samolotowa na wyspę czynnych wulkanów – Hawai’i, nazywaną również Big Island, największą wyspę w archipelagu Hawajów (czas trwania 15 godzin, ok. 445 USD). Wylot na Hawai’i do Hilo, największego miasta na wyspie. Po przylocie śniadanie w miejscowej restauracji. Wyjazd do Parku Królowej Liliuokalani słynną aleją banianową. Po drodze kamienne ogrody i giełda rybna Suisan. Degustacja wyśmienitej lokalnej kawy Kona, uprawianej wyłącznie na tej wyspie. Następnie przejazd nad zatokę Hilo, która często doświadczała tsunami. Widok na tropikalny las deszczowy z postojem nad malowniczą zatoką Onomea. Przejazd przez Honomu, dawną osadę hawajskich kowbojów paniolo. Zwiedzanie Parku Stanowego Akaka – 20-minutowy spacer łatwym szlakiem przez dżunglę do wodospadów Akaka i Kahuna. Podziwianie niesamowitych form lawowych leżących pośród wspaniałej tropikalnej roślinności w Lava Tree State Park. Dla chętnych kąpiel w Ahalanui Hot Springs, gorących źródłach podgrzewanych energią aktywnego wulkanu. Przerwa na posiłek w Kalapana – opustoszałym mieście, które zostało zniszczone i zalane morzem lawy przez wybuch wulkanu Kīlauea w 1990 roku. Spacer po czarnej plaży. Wizyta na plantacji orchidei Akatsuka i podziwianie najwspanialszych i najpiękniejszych okazów. Zwiedzanie największych atrakcji w Parku Narodowym Hawaii Volcano – gejzery parowe, tuba lawowa, droga łańcucha kraterów ze szczytu (1300 m n.p.m.) do oceanu przez księżycowy krajobraz powierzchni aktywnego wulkanu. Po zmroku podziwianie rozżarzonego czerwienią wnętrza krateru Halemaumua. Powrót do Hilo. Wylot do Honolulu.
Dzień 8 | WAIKIKI BEACH – WYSPA OAHU
Czas do własnej dyspozycji. W Waikiki Beach znajduje się wiele sklepów i galerii handlowych. Dla chętnych okazja do podziwiania wyspy Oahu z lotu ptaka. Przelot helikopterem (czas trwania 3 godziny, w tym 45 minutowy lot, cena ok. 240 USD). Niezapomniany widok kurortu Waikiki Beach – malownicza góra Diamond Head (Głowa Diamentowa), panorama zatoki Pearl Harbor, rafa koralowa, plantacja ananasów firmy Dole i dolina Nuuanu.
Dzień 9 | WAIKIKI BEACH
Transfer na lotnisko. Przelot do jednego z portów lotniczych w USA.
Dzień 10 |
Wylot do Europy.
Dzień 11 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
WIZA
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
WYŻYWIENIE
Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 USD dziennie.
Rezerwuj online