USA – Nowy Jork dla Koneserów 2018

Tygodniowa przygoda z zabytkami i kulturą w kosmopolitycznym Nowym Jorku. Musical na Broadwayu, koncert w Lincoln Center – świątyni sztuki. Rejs statkiem z kolacją i drinkami. Wyśmienity nowojorski burger. Kolekcje dzieł sztuki najwybitniejszych artystów. „Big Apple” widziane z okien limuzyny. Słynny klub jazzowy z zachwycającą panoramą miasta.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • transfery klimatyzowanym, turystycznym autokarem/mikrobusem, przejazdy metrem, rejsy statkiem,
 • przejazd limuzyną z lampką szampana,
 • 6 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 4* na Manhattanie, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3900 PLN,
 • 6 śniadań typu American Breakfast, 3 kolacje – w tym

  - kolację w eleganckiej restauracji z panoramicznym widokiem z lampką wina,

  - kolację z napojami, winem oraz piwem podczas rejsu po rzekach Hudson i East,

  - kolację w nowojorskim browarze z lokalnym piwem,

 • poczęstunek we włoskiej dzielnicy Little Italy - kawa espresso i lody,
 • wieczorny rejs statkiem,
 • wycieczki i atrakcje wg programu wraz z biletami wstępu (oprócz fakultatywnych),
 • napiwki dla kierowców autokaru,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | NOWY JORK
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku. Transfer na Manhattan. Zakwaterowanie w hotelu w sercu Manhattanu.
Dzień 2 | NOWY JORK – Midtown – Manhattan
Zwiedzanie Nowego Jorku. Spacer po najbardziej eleganckiej ulicy miasta – Fifth Avenue (Piąta Aleja). Znajdują się tutaj świątynie mody i salony biżuterii (Cartier, Gucci, Louis Vuitton, Saks Fifth Avenue, Tiffany & Co.). Po drodze m.in. Trump Tower, katolicka katedra św. Patryka, Rockefeller Center, 47th Street, zwana ulicą diamentów. Następnie przejście na Washington Square, miejsce spotkań intelektualistów i artystów, leżące w pobliżu uczelni – New York University. Wizyta w Greenwich Village. Spacer przez dzielnicę chińską (Chinatown) i włoską (Little Italy). Czas na aromatyczne espresso i włoskie lody w klimatycznej włoskiej kawiarni. Postój pod najbardziej znanym drapaczem chmur (443 m) w Nowym Jorku – Empire State Building. Wjazd na 86. piętro na taras widokowy. Następnie wizyta w znanym nowojorskim browarze. Degustacja lokalnego piwa i wyśmienitego burgera, m.in. z mięsem bizona. Powrót do hotelu. Po zmroku fakultatywnie pasjonujący wieczór w słynnym klubie jazzowym (ok. 90 USD) lub musical w jednym z teatrów na Broadwayu (ok. 90-160 USD).
Dzień 3 | NOWY JORK – Harlem
Spacer historycznymi ulicami w sercu Harlemu, stolicy czarnej Ameryki. Następnie przejście na teren rozległego kampusu Uniwersytetu Columbia. Stąd rozpościera się widok na olbrzymią świątynię z wapienia (wzorowaną na rzymskim Panteonie) – obecnie siedzibę administracji uniwersyteckiej. Zwiedzanie największego kościoła anglikańskiego na świecie, kamiennej katedry Saint John the Divine. Wieczorem rejs statkiem po rzekach Hudson i East, z widokiem na słynne mosty – Brooklyn, Manhattan, Williamsburg. Podziwianie panoramy rozświetlonego Manhattanu (rejs z kolacją i drinkami). Powrót do hotelu limuzyną. Kieliszek szampana będzie doskonałym zwieńczeniem wieczoru.
Dzień 4 | NOWY JORK - Dolny Manhattan
Przejazd metrem do Battery Park. Następnie rejs na wyspę Liberty, na której stoi Statua Wolności. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11 Memorial), upamiętnione w formie dwóch głębokich zbiorników, do których spływają strumienie wody. Postój przy najwyższym obecnie budynku Nowego Jorku – One World Trade Center (541 m). Fakultatywny wjazd na 100. piętro na taras widokowy One World Observatory (dodatkowo płatne 300 PLN – wymagane zgłoszenie i opłata w biurze, najpóźniej przy II racie). Dla pozostałych czas wolny w 21 Century Shopping Mall. Następnie piesze zwiedzanie Dolnego Manhattanu. Dzielnica finansowa Wall Street i gmach Giełdy Nowojorskiej NYSE. Spacer do najsłynniejszego mostu Brooklyn Bridge. Wspaniała panorama z widokiem na Brooklyn. Powrót metrem do hotelu. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie – spektakl w Lincoln Center. Możliwość wyboru z bogatej oferty tego kulturalnego centrum, m.in. spektakl operowy w słynnej Metropolitan Opera (ok. 200-300 USD), wieczór baletowy w David H. Koch Theater (ok. 100-180 USD) lub koncert.
Dzień 5 | NOWY JORK
Dzień wolny na zakupy, wycieczkę fakultatywną albo na indywidualny spacer ulicami Wielkiego Jabłka (Big Apple), jak popularnie bywa nazywany Nowy Jork. Miasto przyciąga jednak nie tylko symbolami, którymi są bez wątpienia Times Square czy Statua Wolności. Nowy Jork to także mekka wszystkich miłośników sztuki w każdej niemal postaci. MoMa, czyli Museum of Modern Art słynące ze wspierania sztuki, jest czołową galerią sztuki współczesnej na świecie (wstęp 25 USD). Okazja do spaceru po nietypowym parku położonym 9 m nad ziemią, powstałym na dawnej estakadzie kolejowej. Ten „podniebny” ogród High Line oferuje przepiękne widoki na industrialną zabudowę Manhattanu i rzekę Hudson. Wybierając się tutaj, można poczuć także artystyczny klimat modnej dzielnicy Meatpacking, którą upodobali sobie projektanci mody, pisarze, architekci i fotografowie. W terminie wakacyjnym dla chętnych wyjazd na najbardziej znaną plażę w Nowym Jorku – Coney Island. To miejsce to nie tylko długa, piaszczysta plaża, to także tętniąca życiem promenada z restauracjami, kawiarenkami, park rozrywki oraz Akwarium Nowojorskie. Coney Island ma już tak bogatą historię, że powinna być wpisana na listę zabytków miasta. Inną opcją możemy być również fakultatywne zwiedzanie słynnej wojskowej uczelni West Point (w miarę dostępności). Wieczorem dla chętnych pasjonujący wieczór jazzowy w słynnym klubie jazzowym z panoramą na rozświetlony Nowy Jork (ok. 90 USD) lub koncert w Carnegie Hall – nowojorskiej prestiżowej scenie koncertowej (ok. 200-300 USD), natomiast w 1 terminie wrześniowym fakultatywnie mecz tenisowy U.S. Open (sesja dzienna lub wieczorna).
Dzień 6 | NOWY JORK - Central Park i Mila Muzealna
Zwiedzanie Górnego Manhattanu. Spacer po Central Parku, jednym z najokazalszych przykładów architektury krajobrazowej w Ameryce. W parku można pospacerować przez Pola Truskawkowe (Strawberry Fields) upamiętniające Johna Lennona, znajdujące się naprzeciwko jego kamienicy „Dakota”. Wizyta w jednym z dwóch światowej sławy muzeów – Metropolitan Museum of Art lub Muzeum Guggenheima. Następnie dla chętnych okazja do obejrzenia kolekcji obrazów najwybitniejszych mistrzów pędzla, rzeźb oraz sztuki użytkowej w dawnej rezydencji Henry’ego Claya Fricka – obecnie muzeum Frick Collection (wstęp ok. 20 USD). Powrót do hotelu. Kolacja w eleganckiej restauracji w Nowym Jorku. Panoramiczny widok na miasto podczas wykwintnego posiłku. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie musical lub koncert w jednym z teatrów, m.in. spektakl w Teatrze Apollo, najważniejszej scenie Harlemu od 1914 r., w którym karierę zaczynali Michael Jackson, Lauryn Hill czy Stevie Wonder. Od wielu lat, w każdą środę odbywa się show „Amateurs Night”, na którym występują mało znani, ale obiecujący artyści. Takie talenty, jak Ella Fitzgerald, Thelma Carpenter, Jimi Hendrix czy Billie Holiday, zostały właśnie odkryte na tej scenie (ok. 100–150 USD).
Dzień 7 | NOWY JORK
Czas wolny na ostatni spacer i zakupy. Szczególnie warto udać się na słynny dworzec Grand Central Terminal – świątynia techniki z zegarem Tiffany’ego. Warto także zobaczyć i odwiedzić imponujący gmach Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Mieszczą się tutaj jedne z najbogatszych księgozbiorów świata (8,7 mln książek), m.in. egzemplarz Biblii Gutenberga. Nieopodal znajduje się także legendarny dom handlowy Macy’s. Około południa wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 8 |
Przylot do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
WIZA - PASZPORT

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Zgłoszenia na imprezy i wycieczki fakultatywne przy zapisie. Płatne w Polsce w PLN po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępnych atrakcji fakultatywnych oraz cen za poszczególne atrakcje.
NAPIWKI
Na napiwki dla bagażowych, kelnerów, recepcjonistów itp. należy zabrać ze sobą ok. 50 USD.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może się zmienić; uzależniona jest od potwierdzeń imprez fakultatywnych.